opticky prepoj medzi obcami

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
tom2014
Příspěvky: 31
Registrován: 5 years ago

opticky prepoj medzi obcami

Příspěvekod tom2014 » 6 months ago

vie niekto poradit ako postupovat pri vybaveni uzemneho rozhodnutia pre opticke prepojenie medzi obcami cez pole?

co vsetko budem potrebovat?
kde zohnat projektanta?
atd..
0 x

rsaf
Příspěvky: 1188
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 months ago

Papíry jsou +/- stejné jako pro každou jinou stavbu a jsou v zásadě dva dosti odlišné způsoby, jak se takováto akce realizuje:
1) najdeš si některou z pár společností, které s podobnými akcemi mají reálné zkušenosti a stavějí pro Telecom/UPC apod. Ti trasu navrhnou, budou řešit vše vč. dohod s majiteli pozemků a pokud se nikde nic nezasekne, tak za 6+ měsíců a po zaplacení dost nechutné sumy dostaneš vše pěkně v mašličkách (pokud se něco sekne tak to bude trvat i 2 roky a stát ještě mnohem nechutnější sumu)
2) najdeš si "odvážného projektanta živnostníka", který většinou s tak velkou akcí (liniovka, více katastrů) nemá tolik zkušeností, základní návrh trasy, dohody s vlastníky pozemků... si zařídíš víceméně sám (jako investor si v pozici těm lidem příp. obcím něco slíbit, nabídnout, vysvětlit jim situaci...). Časově to bude trvat o něco déle (vlivem chyb, které jako novic uděláš), bude to stát hromadu tvého času, ale bude to stát (možná) zlomek peněz. Tato varianta chce nějaké základní znalosti, neboť projektant prostě neví co projektuje a spoustu věcí je třeba mu doplnit.

Bohužel projektantů na volné noze se zkušenosti s liniovými stavbami (navíc ještě pro veřejné komunikační sítě jsou jistá specifika) je jako šafránu.
1 x

lukas
Příspěvky: 648
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod lukas » 6 months ago

Dělám to asi tři roky, něco přes rok na to mám autorizaci v CKAIT (kulatý razitko). Dělali jsme kolem 20 různých projektu, včetně vyvlastnění, věcných beremen, oceňování... Vetsina je pro nás, něco málo pro jiné ISP a vodárny. Pokud je to v ČR, tak se ozvi.
0 x


Zpět na „FTTx“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pauz0r a 0 hostů