IP kamery přes Poe

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
rsaf
Příspěvky: 881
Registrován: 12 years ago

Re: IP kamery přes Poe

Příspěvekod rsaf » 4 days ago

Skvělá rada jak za malý kamerový systém vyhodit navíc desítku. Jako proč? Jenom nějaký server + Milestone bude stát více než NVR od Hikvision a všechny kamery.

Za sebe bych v systému do 8mi kamer, komplet nová instalace, doporučil:
Pokud vše vede do jednoho místa
Když mám hluboko do kapsy a čas "bastlit", dal bych TurboHD kamery s odpovídajícím DVR, připojil je přes baluny po UTPčku ve kterém půjde i napájení (zde je troška bastlení se zapojením napájení u rekorderu, rozplétáním UTP do balunů.
Pokud to chci IP, pořídil bych nějaký relativně levný PoE switch - klidně TPLINK příp. ten co prodává Hikvision (lepší switch bych volil jen pokud tam bude nějaká větší LAN a mohl by sloužit zároveň pro ní). Osobně se vyhýbám NVR s integrovaným poe switchem.
Pokud vše nevede do jednoho místa
V tom případě bych zůstal u IP řešení, podle situace v daném místě bych dával buďto poe switche (pro víc jak 2 kamery) příp. jen PoE napaječe (pokud je tam stávající switch a má se připojit 1-2 kamery).

Jako výrobce bych volil Hikvision příp. Dahua, samozřejmě kamery i NVR/DVR od stejného výrobce. Pokud je na trhu nějaká jiná (levnější) značka, bude to čínský megashit, za 3 roky nemusí být záplaty na firmware děravý jak řešeto a nepůjdou k tomu koupit další rozumně kompatibilní kamery...
2 x

Dacesilian
Příspěvky: 43
Registrován: 2 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 4 days ago

To si musíte zvážit, co se komu vyplatí. My teď máme analogové kamery a obyc NVRko. Na kamerach není nic vidět a NVR vyžaduje téměř nefunkční Active X prvek.
Milestone je asi to nejlepší, co se dá sehnat a pro 8 kamer je free. Nevím, zda i pro 4K kamery.
0 x

Sobi
Příspěvky: 2
Registrován: 5 days ago

Příspěvekod Sobi » 2 days ago

Všem děkuji za tipy a rady. Už se mi to ujasňuje. :)

Omlouvám se, ale měl jsem napsat, že se jedná o cca 40 kamer, jejichž obraz budu muset někde ukládat. Časem asi přibudou další.

Takže jestli to dobře chápu tak se něco jako serverová aplikace běžně nepoužívá. Spíše bych to měl dělat přes NVRka s podporou Poe např. toto Hikvision DS-7616NI-K2/16P.
Předpokládám, že existuje nějaký soft od Hikvision, který dokáže v jedné aplikaci zobrazit více NVRek, je to tak?

Prosím ještě o radu s výběrem kamery. Shodujete se na tom, že by to měly být Hikvision nebo Dahua kamery.

1. V jaké cenové relaci bych měl vybírat, když chci poznat člověka (ve dne) na cca 15-20m?
2. Potřebuji jednoduchou instalaci kamery (přece jenom jich bude cca 40).
3. Část kamer budu potřebovat s IR přísvitem.
4. Budu potřebovat např. IP66 kvůli prašnému prostředí?

Díval jsem se na tuto kameru a nezdála se mi špatná. Co myslíte vy? Uvidím na ni něco?
IP kamera Hikvision DS-2CD2120F-I(2.8mm), 2 Mpx, PoE, IP66, vnitřní - (nevím, jestli sem na fórum můžu kopírovat odkazy a dělat reklamu eshopům, takže pro jistotu bez odkazů)

Děkuji.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1220
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Myghael » 2 days ago

NVR co má PoE výstup pro 40 kamer IMHO neexistuje nebo stojí nesmysl. Vyplatí se to pro jednu, dvě nebo tři kamery někde, kde by jinak PoE k ničemu nebylo. My to obvykle řešíme PoE switchi, které zároveň napájí i wifiny a další věci v místě, o oddělení kamer od všeho ostatního se postarají VLANy. NVR samo pak už ale nebude moc být žádné ořezávátko, pokud jich tedy nebude víc - zde bych nechal prostor jiným, co tu už psali.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 11668
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 2 days ago

hikvision má soft do pc a to pak ukáže kamery klidně z 10 NVR. Popravdě bych asi koupil raději 4 NVR po 16 kamerách než jedno PC s licenci milestonu a řešit proč disky nestíhají a proč ty kokoti z milestonu ukládaji prvně na jeden disk a pak to přesouvají na druhej atd atd..

možná mají i krabici která ty NVRka spojuje pro management ale to ted nevim jistě.
1 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1038
Registrován: 4 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 2 days ago

40 kamer, tohle mělo padnout hned. NVRko je možné koupit i na 64 kamer, ale už je to o jiných penězích. Pokud bych šel po ceně, tak bych to rozdělil na 2 NVRka. 32 kanálové se dá koupit kolem 11000,- + 4 disky. K tomu kamery s H265 za 3 litry/ks, PoE switche a natáhnout do spolehlivě někam do serverovny. Jelikož už to bude nějakých 150-200Mb/s kontinuálně, chce to kvalitní min. 1Gb síť. Obraz a záznamy je možné buď tahat z NVRka rovnou přes HDMI, nebo přes apku iVMS.

Např.:
https://www.discomp.cz/hikvision-nvr-32 ... 81180.html
https://www.discomp.cz/hikvision-ip-bul ... 84620.html

Je to teda takové dost lowcost řešení.
1 x

rsaf
Příspěvky: 881
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 2 days ago

Výběr kamery je podstatně složitější záležitost než cena+chci vidět. Kamera by se vždy měla volit podle konkrétního umístění. Třeba na chodbu nebo do uličky v supermarketu je nesmysl dávat kameru s objektivem 2.8 - uvidí to akorát zdi/regály. Hrozí u kamery protisvětlo? (málo skloněný pohled na východ/západ nebo nějaká osvětlovací tělesa v záběru) - pak je potřeba řešit WDR. Jaké jsou požadavky na funkčnost kamer v noci? Některé jsou na o vyloženě dělané (Hik tomu říká Darkfighter) a obecně vzato je na noční provoz lepší volit kamery s menším rozlišením - méně šumí (mnohdy stejná kamera 3MP a 5MP stojí v podstatě stejně).
Dělal jsem např. systém s 13ti venkovními kamerami a bylo jich tam 6 různých typů (různé objektivy, některé varifokál, různě výkonné přísvity, pár mírně dražších kusů do tmavých neosvětlených koutů, naopak úplně levná kamera jako doplňková k trvale osvětlenému vstupu).

U 40 kamer už je k úvaze nahrávání na server (opět může být použit free soft od výrobce kamery), také je potřeba zvážit kdo/kde/jak se na ty kamery má dívat (při tlaku na cenu je dobré řešení použít více NVR a monitory připojit přímo k nim - pouštět si live desítky kamer na PCčku je docela záhul.
2 x

pavlos
Příspěvky: 99
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod pavlos » 2 days ago

Použij 4x NVR s POE + UPS a jeden PC + UPS , máš jistotu na to že ti to celé neodejde a nebudeš řešit velké přenosy dat v síti. I s instalací kamer to budeš mít jednoduché. Hledej výrobce u kterého ti za rok po aktualizacích neskončí podpora na pc a vzdálených zařízeních.
0 x

davecv
Příspěvky: 82
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod davecv » 2 days ago

https://www.asm.cz/cs/197060-zaznamove- ... r5864-4ks2

Hotové řešení za 16tis... co víc si přát.
Rozdělit asi mezi dva switche ..
1 x


Zpět na „Nezařazené“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů