Mango ISP

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
pidda
Příspěvky: 27
Registrován: 8 years ago

Mango ISP

Příspěvekod pidda » 10 months ago

Ahoj,
chtěl bych se vás zeptat, zda někdo máte zkušenosti s IS Mango pro ISP od OG Softu?
Pokud jej někdo využíváte, tak jak jste s ním spokojeni a naopak co vám tam např. chybí či je špatně řešeno, atd :)
Děkuji za jakékoliv reference :-)
0 x

the.max
Příspěvky: 1256
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 9 months ago

Mango máme, ale teď už si nejsem tak úplně jistý tím, jestli je to to, co jsme opravdu chtěli :-(

Původně jsme využívali vlastní systém psaný několik let v PHP, ale prostě byly tam nějaké věci nedodělané. Ale to co to dělalo, tak do dělalo relativně dobře, rychle a jednoduše, což se o Mangu z mého pohledu říci nedá.
Náš původní systém např. při instalaci nového zákazníka fungoval tak, že jsem si na fw povolil IP. Pak jsem po fyzické instalaci vlezl do systému, zadal jméno, příjmení atd., vybral si access point kam byl zákazník zapojený, vybral IP, tarif atd., v dalším kroku mu na mail dorazila v PDFku smlouva předávák, VP atd., pokud byla tiskárna smlouva se hned podepsala, pokud ne, nejpozději druhy den jsme jí vytištěnou a podepsanou měli.
V Mangu je toho 'trochu' víc a ne jen kvůli rychlosti Manga to všechno trvá o dost déle. Takže když to z mého pohledu shrnu, tak Mango pro nás bude mít hlavně přínos okolo účetnictví.
Ale máme to krátce, třeba si zvyknu.
0 x
Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté.

Jednou jsem se dotkl ukazováčkem UBNT a slezl mi z něho nehet. Od té doby na UBNT nesahám.

hitman
Příspěvky: 7
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hitman » 7 months ago

Tak Mango bych nedoporucoval. Jsme u nej asi 6 let a chystame se odejit. Je to pomale, tuhne to a nekdy vam udelaji takove prekvapeni, jakoze zablokuji pres noc vsechny klienty, kteri meli nekdy v minulosti zablokovanou sluzbu ;(
0 x

necekjiri
Příspěvky: 1
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod necekjiri » 4 months ago

Dovolujeme si zareagovat na příspěvek uživatele hitman a objasnit vzniklé potíže se systémem Mango ISP. Společnost OG Soft s.r.o. se rozhodla provést přechod databáze z modelu master-slave s replikací na cluster. Mezi hlavní výhody patří zvýšení robustnosti řešení a odolnosti vůči výpadkům systému. Rozhodnutí nebylo unáhlené. Všechny kroky jsme dopředu připravovali, testovací a vývojová verze nevykazovala žádné problémy. Je pochopitelné, že nelze nasimulovat na neprodukčních verzích takový chod, jako na produkční verzi. Přesto jsme se snažili, aby výpadek byl minimální a odpovídal oznámenému časovému rozpětí. Po nasazení se bohužel vyskytlo několik neočekávaných problémů, které způsobily chybný běh některých částí systému. Za problémy jsme se omluvili a podle smluvních podmínek vyplatili finanční kompenzace. Pořád platí, že chceme poskytovat ty nejkvalitnější služby. I přesto, že přechod databáze měl "porodní bolesti", tak věříme, že tato změna bude přínosem pro uživatele systému a především zajistí kvalitní dostupnost služeb Mango ISP.

Společnost OG Soft s.r.o.
0 x


Zpět na „Management sítě, služeb a uživatelů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host