Nefunkční USB port na RB751G-2HnD

Návody a problémy s konfigurací.
zabak

Nefunkční USB port na RB751G-2HnD

Příspěvekod zabak » 3 months ago

Zdravím všechny,
dříve jsem na RB751G-2HnD používal USB flash disk (hoooodně dávno), pak jsem ho nevyužíval a nakonec jsem ho odpojil. Dnes jsem pocítil potřebu opět připojit flash disk do USB, ale on se v Mikrotiku nijak nezobrazí. Nevíte v čem je problém? Používám RouterOS v6.42.3.
Myslíte, že by přes toto USB šlo připojit nějaké udělátko typu ESP8266 a nápájet ho z routru?
Děkuji za odpovědi.
0 x

puchnar

Příspěvekod puchnar » 3 months ago

Doporučuji přesunout do správné kategorie :D
Jinak já například z USB na tomto routeru tahám 0,5A (limit portu) a pohoda :D
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 3 months ago

Nevím jak tady, ale já třeba z USB portu na RB951G-2HnD krmím Raspberry Pi 3B s několika připojenými senzory a dalším harampádím (meteostanice s LCD bez podsvitu) a běží to už rok bez záseku, tedy krom restartů při upgradech toho mikrotiku. Jedno téměř identické provedení mám s raspi 2B a RB433UAH, taktéž bez problému. Aktuálně používám RouterOS 6.42.6, na obou zmíněných. Zkus připojit něco jiného, třeba jiný flashdisk. Naformátováno máš předpokládám správně? (viz. wiki mikrotiku).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

zabak

Příspěvekod zabak » 3 months ago

Děkuji za odpovědi. Tak jsem zkoušel jinou flasku a nic. Zkusil jsem i RPi, telefon, náramek, ale zdá se, že ani jedno z těchto zařízení není z Mikrotiku napájeno. Je možné, že je v konfiguraci USB port vypnutý. Nebo je nastaven v nějakém špatném režimu?
Co si o tom myslíte?
0 x

Zpět na „Konfigurace“