Capsman + 3x HaP AC

Návody a problémy s konfigurací.
menicks

Capsman + 3x HaP AC

Příspěvekod menicks » 2 months ago

Zdravím, máte někde reálně nasazané HAP ve veřejných prostorech, restauracích apod přes Capsman. Co to vše umí? Má to nějaký smysl? Umí to nějak rozumně spravovat klienty přehazovat mezi AP apod? Řešit RF spektrum atd.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 2 months ago

jedno rozhraní.
0 x

kabik

Příspěvekod kabik » 1 month ago

Troufám si říct, že nový hAP Ac2 bych snad ani nikam nenasazoval, než doladěj fw. Protože to co to předvádí na 5GHz je děs a bída a rychlosti na 2.4 taky nejsou kdovíjak úchvatný.
(proč to tak ventiluju : na 6.42.6, 5GHz slabý rychlosti ikdyž jsem přes jednu sádrošovou zeď, po půl dni uživatelé už síť ani neviděj. S 6.43rc45 velkej skok v rychlostech, zejména na 5GHz, ale opět problémy s androidama, že po noci se síť ztratí, nebo už neni vidět vůbec ani ve wifi analyzatoru. Co to způsobuje nevim. Po resetu se to chová stejně. Vzduch je tu čistej. 2.4 funguje celkem normálně. Tak a teď mě sežerte :-) )
0 x

whef

Příspěvekod whef » 1 month ago

Taky by mne zajímali zkušenosti, zatím mi nikde Capsman nechodí, tak jak by měl, s různými fw se to chová různě. Používal jsem EAP115 v clustermodu, s tím nebyl problém, než zrušili cluster mod. Ipohony a nůzná zařízení jsou problém na MK :(
0 x

kabik

Příspěvekod kabik » 1 month ago

Co mam u capsmana zazity, tak vsechno stejnej fw a pasmo 20MHz. A zatim s japkem zadny velky problemy.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 month ago

capsmana i s novym hap ac2 máme a no problém. Jo rychlosti nejsou úžasný, laději to ale žádný problémy nepozorujem. Problémy bejvaji se starými keply jako klienti.
0 x

Pintero
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 1 month ago

Jestli máte na mysli tuhle krabici https://www.discomp.eu/mikrotik-routerboard-rbd52g-5hacd2hnd-tc-hap-ac2-5x-glan-usb-300-866mbps_d84407.html
tak tu mám nějakou dobu doma, je na ní pověšeno několik iPhonů, MacBooků, Androidů, UBook Lenovo a nikdy jsem nezaznamenal problém. Na IPhoneX naměřím na speedtestu na 5G radiu, 20MHz kanál, rychlost 100/100 bez problémů. Mám to slinkovaný na 173,3/173,3 MHz, víc nepotřebuji.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 month ago

ještě by mě zajímalo jestli capsmana lidi používaji v L2 nebo L3 režimu.
0 x

Laibir

Příspěvekod Laibir » 1 month ago

Aktuálně 4 vysílače na 2,4G (wAP) na jednom festivale. Přenos se dá vytáhnout okolo 30M někdy zakolísá na 20M.
capsman.png
capsman.png (19.86 KiB) Zobrazeno 340 x
0 x

Zpět na „Konfigurace“