nefunkční 3g zona vodafone

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz

Re: nefunkční 3g zona vodafone

Příspěvekod mpcz » 3 months ago

Někde jsem to tu psal, že hodně pomůže hodit MKT torch na komunikaci 3G zóny při inicializaci. A je to hned jasné. A bylo by to hned ještě jasnější, pokud by ta jejich tzv. technická podpora věděla, co MÁ proběhnout. Protože pokud nemá člověk zkušenosti nabyté stovkami hodin strávených při bezvýsledné komunikaci s Vodafonem, tak neví přesně, co tam má probíhat a neproběhne.
Ale aby to nevypadalo, že si jen stěžujeme, tento strojek je výborná věc, až to rozchodíš, budeš spokojený. mpcz, 13.jun.2018
0 x

gomezka

Příspěvekod gomezka » 3 months ago

0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 2 months ago

tak najednou z ničeho nic začala zona fungovat, tohle fakt nechápu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

vantomas
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 1 month ago

Také jsem teď řešil u našich zákazníků nefunkční 3g zónu. Zajímavé je, že podle conntrack tabulky na NATu jsem poznal, že zhruba 2/3 zákazníků to funguje a 1/3 zákazníků měla spojení se stavem UNREPLIED. Psal jsem ohledně těchto problémů na výše uvedený email "dpd" a po pár dnech jsem odpověď.

Po té, co jsem naše BGP přenastavil tak, že do/z Vodafone nejdeme přes superhosting, jsou opravdu femto buňky funkční.

Jelikož jsem se neptal na povolení ocitovat celou zprávu, vyberu jen ty klíčové části:

Dobrý večer páni,

dovoľujem si Vás osloviť takto hromadne, nakoľko podľa tracov z nášho smeru k Vám sa zdá, že tu máme spoločný ukazateľ - hosting od superhosting.cz/peering.cz

....

Na základe toho mála čo z toho dostaneme ale hádame, že bude niekde niečo na trase špatne. Schválne používam vágne výrazy "niekde niečo", lebo niesom sieťar - toho prikladám do kópie, kolegu ***. Z minulosti vieme len to, že 3G Zóne sa nepáči fragmentácia paketov väčších ako 1500 bytov, v spojení s týmto ani loadbalancing cez 2 a viac ciest a takisto blokácia niektorých nie úplne bežne používaných portov (trebárs port 0). Z 99% problémov ktoré sme riešili, bol problém u hostingu konkrétnych providerov, čomu by momentálne viac než napovedal spoločný menovateľ - superhosting.cz/peering.cz

....
0 x

Zpět na „Konfigurace“