450G - vysoká teplota

Návody a problémy s konfigurací.
DrWiza
antispam: Ano

450G - vysoká teplota

Příspěvekod DrWiza » 3 months ago

Ahoj,
od verze cca 6.37 a novějších máme teplotu přes 75° a stále se nám některé kousky restartují. Přitom reálná teplota je úplně jinde.
například MK který je v klimatizované serverovně a dokonce jsme jej vyndali z krabičky a dali na něj ventilátor, má stále teplotu minimálně 41°

setkal se s tím někdo další? dělá nám to všech cca 30 kousků co máme na pobočkách - a je to sakra otravný. Ale kupovat jiný MK se mi nechce.

Zdeněk
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 3 months ago

RB450G vždycky zobrazovala nesmysly. 80C a víc nebyl problém.
0 x

DrWiza

to sice ano, ale nikdy předtím se nerestartovaly.
0 x

menicks

Příspěvekod menicks » 3 months ago

DrWiza píše:Ahoj,
od verze cca 6.37 a novějších máme teplotu přes 75° a stále se nám některé kousky restartují. Přitom reálná teplota je úplně jinde.
například MK který je v klimatizované serverovně a dokonce jsme jej vyndali z krabičky a dali na něj ventilátor, má stále teplotu minimálně 41°

setkal se s tím někdo další? dělá nám to všech cca 30 kousků co máme na pobočkách - a je to sakra otravný. Ale kupovat jiný MK se mi nechce.

Zdeněk

Nejsou nafouklé kondenzátory? Teplota je realna ukazuje to teplotu na CPU. A mělo by to fungovat klidně do 100 stupnu.okolo 80 st. je bezna teplota v lete v zavřené racku.
0 x

Selič

Příspěvekod Selič » 3 months ago

To restartování dělají nafouknuté kondenzátory. Pokud je uvnitř zelený, tak to na něm nemusí být vidět - je nafouknutý zespoda od nožiček.
Co jsem vypozoroval, tak u RB450, který byl zabedněn někde hluboko v rozvaděči vytekli kondenzátory po 2 letech. Kus v klimatizovaném rozvaděči začal padat po cca 5 letech provozu.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

DrWiza

vím že 450G měly vždy vysokou teplotu, ale nikdy se nerestartovaly kvůli ní sami od sebe.

Kondíky měníme už preventivně. Ale je pravda že je to pár let co se nasazovaly.
Na druhou stranu tohle dělají i pobočky co jsou nové a v provozu třeba jen pár měsíců.

Přijde mi jako by v hěkderé z posledních aktualizacích nastavili hraniční teplotu při které se ten router sám vyrestartuje,,,
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 3 months ago

ty stavíš nový věci na RB450G? :-O
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 3 months ago

Říkám si to samé... RB450G mám desítky a pravidelně je někam dávám při servisech stávajících věcí, ale na nové instalaci snad použiji aktuální hardware, ne? To je jako bych montoval u zákazníka přípojku na internet z panelky, koaxu a RB133C3 + CM9 v kovové krabičce a připojil ho tím na sektor který jede 802.11ac...

Jinak na všech RB450G mám vyměněné chladiče za o malinko větší, a problémy s restartováním za poslední dva roky nepamatuji, samo není-li to v mrňavé gewisce na rozpálené půdě.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Zpět na „Konfigurace“