Mikrotik + AP

Návody a problémy s konfigurací.
pavel1tu

Mikrotik + AP

Příspěvekod pavel1tu » 3 days ago

Jak by jste ideálně řešili připojení AP k Mikrotiku. Respektivě je má vize správná a půjde to takto rozchodit - než koupím AP.
AP:
- 1 SSID pro rodinu - přístup do celé sítě + internet
- 2 SSID pro návštěvy - jen na internet
Mám dobrou vizi - vytvořit 2 WLANy a ty pak správně nastavit ?

Předem díky
0 x

mirek.k

Příspěvekod mirek.k » 3 days ago

Dotaz je hodně zmatený. Jaké AP se má připojit k jakému Mikrotiku a Ethernetem, nebo WLAN?
0 x

Dacesilian

Příspěvekod Dacesilian » 3 days ago

Bud si koupíte mikrotik s WiFi, pak můžete udělat více wlan (SSID). Nebo budete mít apcko zvlášť a pak budete pro oddělení chtít použít vlan. Spíše formulujte dotaz lépe.
0 x

Ladik
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 3 days ago

Ja to pochopil urcite dobre a to:
- chce AP MikroTik
- chce 2x SSID
- chce aby se z SSID1 dostal kazdy do cele site vcetne netu
- u SSID2 chce aby se lidi dostali pouze do netu a nevideli okolni zarizeni na siti

Odpoved: ano jde to
0 x

pavel1tu

Příspěvekod pavel1tu » 2 days ago

Omlouvám se,
jedná se přímo o Mikrotik RB760iGS hEX S - bez Wifi - router bude v místě připojení od poskytovatele a kabelem spojený, a bude ho i napájet , s MIKROTIK cAP 2nD AP - umístěn zhruba uprostřed bytu.

Jsem zvyklý mít doma WiFi pro návštěvy, ale jen internet, nevidí celou moji síť (NASy, PC atd.) - měl jsem 2 různé SSID, ty bych ponechal.
Popřípadě pokud bych pak zvládl nastavit VLAN na dané SSID (a ne WLAN - sorry dost blbej překlep) aby se dostali jen na internet, popřípadě TV, když se promítají fotky z mobilu.
Druhé SSID bez omezení.

Nejde mi o to jak, ale zda to jde, než to koupím.

Moc děkuji
0 x

norg

Příspěvekod norg » 2 days ago

ano pujde to
ale v soucasne dobe bych cAP 2nD AP uz nekupoval a vzal cAP ac
0 x

pavel1tu

Příspěvekod pavel1tu » 2 days ago

norg píše:ano pujde to
ale v soucasne dobe bych cAP 2nD AP uz nekupoval a vzal cAP ac

Původně jsem chtěl, ale těch 5GHz je do paneláku tak trochu na prd - blbě to prolejzá zdmi.
Možná jen, že by to mohlo být někdy potřeba, a zatím těch 5GHz vypnout pokud to půjde ....
0 x

Dacesilian

Příspěvekod Dacesilian » 2 days ago

pavel1tu píše:Původně jsem chtěl, ale těch 5GHz je do paneláku tak trochu na prd - blbě to prolejzá zdmi.

Nezapomeňte omezit výkon podle norem. Na 2,4 GHz to pak přes jednu-dvě zdi pojede třeba jen 5 Mbit/s. Chce to asi spíš více APček, než dát výkon na plný kotel.
Takhle jsem zjistil, že jsem si koupil Mikrotiky bez 5 GHz a docela to zamrzí, když pak jede WiFi tak pomalu.
1 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 2 days ago

Do bytu bych spíše než jeden na max ohulený hAP nebo co doporučil rozstrkat po bytě několik (dva, tři, čtyři, podle dispozic) hAP mini nebo lite. Nebo dát hEX PoE a z něj napájet několik cAP ac.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

pavel1tu

Příspěvekod pavel1tu » 1 day ago

Měl jsem Netgear, a výkon jsem měl na nějakých 10% - vyhovovalo to.

vše co potřebuje hodně dat, NASy, TV, BR atd. je na kabelu , každá místnost chytrý Switch.

Taď řeším jen router a wifi pro mobily.

Potřebuji hlavně bezpečí, několik VPN na 1 NAS, nic víc.

děkuji všem, objednáno - ta kombinace 2/5GHz, otravovat budu až se to nepovede nastavit, ale koukal jsem na to - asi to zvládnu.
0 x

Zpět na „Konfigurace“