Doporučení měniče 24V-230V sinus

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
placek.milan

Doporučení měniče 24V-230V sinus

Příspěvekod placek.milan » 7 months ago

Máte nějaký odzkoušený měnič 12V nebo 24V s čistou sinusovkou? Výkon cca 200W, ale hlavně něco co bude spolehlivější než cyberpower který sám od sebe hodí chybu kdy se zasekne...

Je případně funkční APC 750 verze smt750i a 2x100Ah baterie? Musí se nějak kalibrovat na silnější, nebo pojede prostě až do vybití?
0 x

kure05

Příspěvekod kure05 » 7 months ago

Mezi kvalitnější a funkční doporučuju věci od Victron energy. Jen cena je trošku vyšší. . .
0 x

placek.milan

kure05 píše:Mezi kvalitnější a funkční doporučuju věci od Victron energy. Jen cena je trošku vyšší. . .

Vypadá dobře, ale pro domácí použití bych asi rád něco co nestojí 10t+
0 x

placek.milan

To je ono, nemohl jsem si vzpomenout na název, máte zkušenost i s 24V verzí?

Nevíte o někom kdo by prodával nějaký jetý?
Naposledy upravil(a) placek.milan dne 15 Apr 2018 14:48, celkem upraveno 1 x.
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 7 months ago

placek.milan píše:Máte nějaký odzkoušený měnič 12V nebo 24V s čistou sinusovkou? Výkon cca 200W, ale hlavně něco co bude spolehlivější než cyberpower který sám od sebe hodí chybu kdy se zasekne...

Je případně funkční APC 750 verze smt750i a 2x100Ah baterie? Musí se nějak kalibrovat na silnější, nebo pojede prostě až do vybití?

Zdravím, co je v tomto podání "měnič"? Pravděpodobně měnič s funkcí UPS. Protože na klasickém měniči se nemá co zaseknout. U těch UPS bývají 2. hlavní problémy:
- velká baterie se nenabije na plnou kapacitu, protože nabíjecí proud je natolik malý, že to ani nestihne. Někdy dochází k přehřívání nabíjecího obvodu.
- při výpadku sítě je konstrukce - především chlazení UPS stavěná na čas odpovídající výrobcem plánované AKU (= kapacitě). Spínací prvky se při originální AKU sice zahřejí, ale nestačí se přehřát.
Obecně vzato jsou i výsledky odhadů ze sw UPS samozřejmě zkresleny, což má i další důsledky.
Nevím jestli to dělají všechny, ale po zkušenostech s APC UPS, jsem si raději vyrobil "UPS - home made" z ATMELu a sinusového měniče 24V. (Cena cca 30% a vše pod kontrolou). Na APC mi zásadně vadilo to, že po vybití AKU (což by se samozřejmě nemělo nikdy stát, ale stane) se UPS po naskočení sítě sama nezapne a pěkně se projedeme stisknout tlačítko. mpcz, 15.4.2018
0 x

DarkLogic

Příspěvekod DarkLogic » 7 months ago

placek.milan píše:

Nejake bazarove kusy ma primo Discom (k dispozici asi az po prihlaseni). S 24V verzi, kterou maji taky v nabidce, nemam zadnou zkusenost.
0 x

placek.milan

DarkLogic píše:
placek.milan píše:

Nejake bazarove kusy ma primo Discom (k dispozici asi az po prihlaseni). S 24V verzi, kterou maji taky v nabidce, nemam zadnou zkusenost.

Viděl jsem že má v nabídce i bazarový kus, ale cenu jsem čekal nižší než o nějaké 3 stovky.
0 x

Ispič

Příspěvekod Ispič » 7 months ago

Intexů máme na síti asi 10ks, jak 12 tak 24V provedení. Pak 2 ty větší na 600W mám pocit. Po 2 letech provozu musím říct, že fungují líp než klasické Meanwelly ADxxx při variantě zálohování 24V. Ty se měnijou docela dost. Buď odejdou uplně, nebo většinou prostě nezálohují ikdyž je baterka v pořádku.
0 x

placek.milan

Ispič píše:Intexů máme na síti asi 10ks, jak 12 tak 24V provedení. Pak 2 ty větší na 600W mám pocit. Po 2 letech provozu musím říct, že fungují líp než klasické Meanwelly ADxxx při variantě zálohování 24V. Ty se měnijou docela dost. Buď odejdou uplně, nebo většinou prostě nezálohují ikdyž je baterka v pořádku.

Super, jaký přesně typ těch 24V máte? Je to tento? https://www.suntech.cz/produkt/388095-zalozni-zdroj-ups-intex-600w-230v-24v/

Budu na tom mít cca 100W (NAS,kamery,net,led osvětlení...) Ve špičce max 200W. Asi bude stačit ta 400W. Ale zajímalo by mě jaký rozdíl by byl v té 24V verzi protože u toho budu mít 2x100Ah baterie.
0 x

Ispič

Příspěvekod Ispič » 7 months ago

Jo, tyto máme 2ks, zbytek 400W s 12V. Ty 24V jsem volil na místech, kam bylo snažší dát 2x 100AH baterie spíš než 1x 200AH. Ta 24V verze je ale o dost hlučnější než 400W.
0 x

placek.milan

Ispič píše:Jo, tyto máme 2ks, zbytek 400W s 12V. Ty 24V jsem volil na místech, kam bylo snažší dát 2x 100AH baterie spíš než 1x 200AH. Ta 24V verze je ale o dost hlučnější než 400W.

Šlo by změřit jakou má ten intex vlastní spotřebu když má dobité baterie? Nyní tam mám APC750i ale její vlastní spotřeba je 15W a nevím jak by zvládla externí baterie 100-200Ah.
Ještě koukám po tomto http://e-levne.cz/cs/ups/166-ups-pwb-eh-500l-pro-cerpadla-topnych-systemu.html Ale někdo haní a někdo chválí...
0 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 7 months ago

Tak velikou baterii bych k tak malé UPSce nepřipojoval. Kdysi jsme podobné UPS provozovali s malou zátěží (do 100W) třeba s 2x18Ah a to bylo v pohodě. Zkoušel jsem 2x18Ah baterie i u Back-UPS HS 500, z té jsem i LOGoval hodnoty a byly tam trošku problémy s nabíjením - po vybití se baterie za pár hodin nabila třeba na 30%, potom se nabíjení na několik hodin zastavilo a celkově trvalo určitě víc jak 24 hodin, než to baterky nabilo. Pro zálohování pár rádií to ale bylo v pohodě - mnohahodinové výpadky nejsou každý den.
0 x

placek.milan

rsaf píše:Tak velikou baterii bych k tak malé UPSce nepřipojoval. Kdysi jsme podobné UPS provozovali s malou zátěží (do 100W) třeba s 2x18Ah a to bylo v pohodě. Zkoušel jsem 2x18Ah baterie i u Back-UPS HS 500, z té jsem i LOGoval hodnoty a byly tam trošku problémy s nabíjením - po vybití se baterie za pár hodin nabila třeba na 30%, potom se nabíjení na několik hodin zastavilo a celkově trvalo určitě víc jak 24 hodin, než to baterky nabilo. Pro zálohování pár rádií to ale bylo v pohodě - mnohahodinové výpadky nejsou každý den.

Potřebuji zálohu na 12h+ to s 18Ah baterii asi nepůjde, když počítám rezervu že bych tam chtěl připojit něco dalšího. Zatím se přikláním k tomu intexu 400W, ale pokud někdo k té upsce co dával externí baterie a funguje to je rozumné ji využít. I kdyby se baterie nabíjela více jak 48 hodin tak to ničemu nevadí.
0 x

DarkLogic

Příspěvekod DarkLogic » 7 months ago

Motate tu APC, ktere na pripojeni cizich baterek neni stavene a nepocita se s tim, a Intex, ke kteremu primo vyrobce udava doporuceny rozsah kapacit baterek, ktere se mohou pripojit. Nabijeci proud ma Intex tusim 10 A, takze i velka baterka se nabije pomerne rychle.
1 x

Zpět na „Nezařazené“