Hikvision POE NVR

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
arrabbella
Příspěvky: 117
Registrován: 6 years ago

Hikvision POE NVR

Příspěvekod arrabbella » 11 months ago

Mám instalaci, kdy na půdě je mikrotik router (iGW, DHCP atd) + poe switch. Dole v domě jsou 4 kamery, bez záznamu. Potřeboval bych nyní dole u jedné z kamer dát 4-kanálové NVR. Další kabel prý nelze protáhnout. Říkal jsem si "nevadí" a koupil POEčkové NVR (DS-7604NI-E1/4P/A) s tím, že ho zapojím mezi POE switch na půdě a jednu z kamer (z půdy do "WANu" NVRka a nejbližší kameru do "LANu") - doufal jsem, že na tom NVR jsou všechny 4 POE porty + ten "wan" nePOE port na jednom switchi.
Bohužel to tak není. Na tom "wan" portu běží DHCP klient, na těch POE portech DHCP klient neběží. Zároveň ani když do WAN portu píchnu internet z půdy a do POE portu píchnu svůj notebook, neběží mi na ntb internet (ani nedostanu adresu). Zkrátka ty POE porty jsou nějak oddělené a moc nevím jak vlastně. Nemá někdo zkušenost, nedá se to nějak přepnout?
Děkuji.

EDIT: Nikdy jsem POE NVR nepoužíval, zatím jen ty nePOE. Jak to vlastně má fungovat? Což kdybych to zapojil tak jak se očekává (NVR na půdě, připojené přes ten nePOE port do mikrotika a kamery do POE portů), tak ty kamery pak nebudou ve společné síti se vším ostatním, nedostanou IP adresu z DHCP serveru toho mikrotika?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1575
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 months ago

připoj si k tomu monitor a myš a pak tam jde měnit nastavení těch poe portů, jinak se k tomu nedostaneš, to nvr má kamery za natem, ale na některých to jde přepnout i do bridge
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12042
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 11 months ago

poe porty na nvr jsou pouze pro kamery. Nic dalšího neřeš. Dostat se na jejich rozhraní dá povolením vzdáleného přístupu a pak přes wan na nvr extra portem se na web kamery dostaneš.

Udělal si chybu a měl sis koupit NVR bez poe pokud nemůžeš mít solo kabel mezi VNR a kamerou. Prostě to není na kraviny, je to poe pro kamery a s tím se sveze i to proč kamera nemá přístup do netu atd...
0 x

arrabbella
Příspěvky: 117
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod arrabbella » 11 months ago

Tak už jsem na to asi vyzrál. Ty 4 POE porty jsou zřejmě malý POE switchík, na kterém to NVR očekává kamery. Ten jeden "wan" port je zvlášť, na kterém to NVR očekává konektivitu. Zapojil jsem tedy kabel z půdy do POE1, kabel do kamery do POE2 a pak ještě propojil 30cm kablíkem ten POE3 a "wan" port toho NVRka - a chová se to zřejmě jak má, nic to zřejmě nezpůsobuje. Další DHCP server na tom POE switchi neběží, vše funguje dle očekávání.
0 x

jenda.master
Příspěvky: 202
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jenda.master » 11 months ago

zbytečná komplikace...

Připoj síť do "wan" portu... nastav si tam co potřebuješ za IP z vnitřního rozsahu - je to klasickej LAN, tak jako u nePOE NVR
Do toho poe výstupu na NVR si připoj tu jednu kameru - možná se bude muset dát do defaultu, udělá si autoconfig...
Zbytek kamer nech tak jak máš, tudíž do NVR budou mít cestu přes "wan" port, a musíš je do toho NVR přidat ruční konfigurací.
0 x


Zpět na „Chytré domácnosti a internet věcí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů