AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz

Re: AP 60ghz

Příspěvekod mpcz » 5 months ago

A jak se to pozná zvenku, o jaký typ vlastně jde, když vypadají stejně? mpcz, 14jan2019
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 5 months ago

starnet určitě nekupuje RBLHG-60ad
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 5 months ago

je prosím vůbec někdo kdo kupoval nebo měl v plánu kupovat to lite sejto? mám pocit že nikdo, spíš bych věřil tomu že mikrotik to stahnul protože to byl totální přešlap :D
každopádně mě řekl wild z abctechu ve čtvrtek že to jsou všechny LHG tedy možná neměl úplně přesné info nebo chtěl zvednout obrat prodeje, pač jsem ihned nakoupil zásoby :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

rsaf

Příspěvekod rsaf » 5 months ago

Já si třeba nemyslím, že by to byl úplný přešlap. Když dám na vytížený site 3x wAP jako AP a připojím na to 24 klientů (stahovači blízko AP) s LHG-lite, můžu každému dát 100Mbit (ovšem to reálně třeba ani nechci) a uberu si HROMADU zátěže z 5GHz sektorů. Pokud klienty budu předělávat právě abych ušetřil kapacitu AP, budu to dělat ze svých peněz (klient to nezaplatí), nemám celkem důvod dávat klientovi nějakou extrémní rychlost a při těch 24ks bude cenový rozdíl značný.
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

Co je smiesne, ze niekoho v mikrotiku vobec napadlo vyrobit zariadenie ktore ma 100Mbit ether a zabera vo vzduchu 2,16GHz pasma kde je schopne prenasat Gigabity....je uplne jedno, ze by to malo byt klientske zariadenie...tomu klientovi snad mozes dat pausal viac ako 100Mbit a na sektore ktory je schopny vo vzduchu vypustat gigabity to neni vobec problem narozdiel od 5GHz. Rovnaka pesnicka bola PBM10, odvtedy som cakal, ze to nikoho nenapadne.
1 x

ofdm

Příspěvekod ofdm » 5 months ago

Gemb píše:Co je smiesne, ze niekoho v mikrotiku vobec napadlo vyrobit zariadenie ktore ma 100Mbit ether a zabera vo vzduchu 2,16GHz pasma kde je schopne prenasat Gigabity....je uplne jedno, ze by to malo byt klientske zariadenie...tomu klientovi snad mozes dat pausal viac ako 100Mbit a na sektore ktory je schopny vo vzduchu vypustat gigabity to neni vobec problem narozdiel od 5GHz. Rovnaka pesnicka bola PBM10, odvtedy som cakal, ze to nikoho nenapadne.

proč "narozdiel od 5GHz" - i tam mě sere, že 150 na rádiu dá 100. I na mikrotiku/ubnt mě sere link na 300 a mám 100. Dělat u toho síťovky na 100 je blbost. Nebo ne? - vím, že to nutně netřeba, ale...
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

ofdm píše:
Gemb píše:Co je smiesne, ze niekoho v mikrotiku vobec napadlo vyrobit zariadenie ktore ma 100Mbit ether a zabera vo vzduchu 2,16GHz pasma kde je schopne prenasat Gigabity....je uplne jedno, ze by to malo byt klientske zariadenie...tomu klientovi snad mozes dat pausal viac ako 100Mbit a na sektore ktory je schopny vo vzduchu vypustat gigabity to neni vobec problem narozdiel od 5GHz. Rovnaka pesnicka bola PBM10, odvtedy som cakal, ze to nikoho nenapadne.

proč "narozdiel od 5GHz" - i tam mě sere, že 150 na rádiu dá 100. I na mikrotiku/ubnt mě sere link na 300 a mám 100. Dělat u toho síťovky na 100 je blbost. Nebo ne? - vím, že to nutně netřeba, ale...

Tak si kupuj lepsi HW. Aj priposraty litebeam ac gen2 ma gigovy port....
0 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 5 months ago

S 60GHz to bude jako s počátky wifi - první zařízení jsou nějaké zbastleniny - a na mysli mám jak Mikrotik tak Ignite. On se postupem času najde někdo, kdo udělá basestation s pořádnou anténou (větší phased array), nějakým inteligentním protokolem apod. a současné mikrotiky se budou hromadně házet do kontejneru. Ti, co zbytečně utratili peníze za CPE s gigovým portem aby na něm dávali klientovi 50Mbit (protože lidí, co dají 550kč za 200MBit+TV v blízkosti site moc nenajde) si pak budou říkat, že stačila i ta stovka.
0 x

Rajda

Příspěvekod Rajda » 5 months ago

mám 2x wap na 120m
když nafoukalo 0,5cm mokrého sněhu začalo se to rozpojovat
udělal jsem vývojovou variantu kšiltu na wapa na návětrné straně
od té doby zatím bez výpadku
wap.jpg
wap.jpg (18.45 KiB) Zobrazeno 1082 x
2 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 5 months ago

No to je samozřejmě jednoduché řešení, ale pochybuji, že bude trvale funkční. Konstruktérům řešení tohoto problému stojí bohužel v cestě fakt, že příhodné podmínky pro zachycení chybového stavu vzniknou jen občas a jen někdy. To je samozřejmě překážka, především v rychlosti postupu. Pro dobro věci by dle mého bylo dobré, kdyby se ty obalené LHG a WAPky vždy fotily a hodily sem. Slovní popisy jsou málo účinné. V provozu by snad mělo být dostatatečnou dobu mnoho různých konstrukcí, ale vyjádření k účinnosti zde spíše chybí.
S tomu tvému kšiltu: bylo by zajímavé vidět, co se stalo, proč to bez něj přestalo fungovat. To byl ten sníh nalepený na čelní stěně? Nebo tam jen vznikla nějaká namrzlá vrstvička? To by bylo dost nepříjemné, protože podobný problém (vrstvička) by mohl nastat i LHG60 na předním podseklém plastovém deklu. Myslím si, že ten tvůj kšilt je příliš krátký a otevřený, sníh se v něm bude spíše držet. Vzhledem k tomu, že je jeho výroba jednoduchá, zkusil bych ho dole spíše otevřít, aby sníh mohl sklouznout dolů = pryč + modlitba, aby toho trochu tepla k tomu pomohlo.
U LHGčka je zkosení už problematické, protože při tom průměru a větším sklonu vychází límec neúnosně dlouhý. Našrouboval jsem na balkon zkusmo úhel, který jsem použil u 5G a sníh se na něm nedrží, (LHG je bez napájení), což ovšem nic neznamená. Jiní mají podmínky určitě mnohem děsivější. Na fotce první testovací varianty je vidět, jak to dopadá, když se na přednáškách o rozvinutých tvarech chrápe. mpcz, 16jan2019
Přílohy
límec_LHG60_2.jpg
límec_LHG60_2.jpg (57.11 KiB) Zobrazeno 963 x
0 x

okoun

Příspěvekod okoun » 5 months ago

Rajda píše:mám 2x wap na 120m
když nafoukalo 0,5cm mokrého sněhu začalo se to rozpojovat
udělal jsem vývojovou variantu kšiltu na wapa na návětrné straně
od té doby zatím bez výpadku
wap.jpg

nevim nevim ale pokud půjde sníh ze strany což je docela časté tak ve výsledku bude potom ještě větší problém....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hlavva

Příspěvekod hlavva » 5 months ago

Sledoval jste někdo stránky fcc id?
Je tam přihláška z:
2018-10-30
https://fccid.io/TV7LHG60AD

Původní wirless wire dish:
https://fccid.io/TV7LHGG60AD
0 x

Cheprer

Příspěvekod Cheprer » 5 months ago

Konečně nějaký poctenicko. A přej že sergej nic neuverejnil. Je tam všechno včetně zisku antén, měření atp... Modulace qpsk -16qam.
Mimo jiné ta p2p verze má tedy jenom 3mW oproti té původní 17mW to je pekelný rozdíl :-D

Zajímavější je ze u původního provedly měření 3kanalu. U nového pouze jednoho...?
Naposledy upravil(a) Cheprer dne 20 Jan 2019 17:31, celkem upraveno 1 x.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

honzam

Příspěvekod honzam » 5 months ago

ta 100Mbit verze má 3mW? To je divné že právě tato verze certifikaci nebude mít a stahuje se...
0 x

Cheprer

Příspěvekod Cheprer » 5 months ago

honzam píše:ta 100Mbit verze má 3mW? To je divné že právě tato verze certifikaci nebude mít a stahuje se...

Ne ta novější přihláška na lhg má 3mW a měření pouze na jednom kanale... To je trošku zvláštní. Možná je stě doplní. Co já vím.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Zpět na „Wireless“