Přenos konfigurace RB na jiný

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
cerva

Re: Přenos konfigurace RB na jiný

Příspěvekod cerva » 3 days ago

sacnok píše:Nikdy jsem to nezkoumal, když se udělá / export compact tak je Mikrotik tak chytrý, že to vyexportuje tak, že
když udělám import shora dolů, tak budou na sebe věci navazovat?

Ano, konfigurace na sebe navazuje, často jde použít přímo "import cfg.rsc" (pokud neexportuje nesmysly jako např l2mtu)
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 3 days ago

Tak po delším boji jsem zjistil, že problém se zatuháváním (někdy dokonce nutný Netinstall) při import obsah.rsc do 1009ky není ani tak způsoben obsahem, jako délkou toho souboru. Při použití systému postupného půlení intervalu (=souboru) jsem dospěl k místu, po které to ještě CCRko zhltne, přidání další řádky způsobí zátuh. Přehození/záměna toho řádku dopředu nepomohlo, je to asi délkou toho importovaného souboru. Může to být samozřejmě mylný závěr, ale: neví někdo něco o délkovém omezení souboru .rsc při importu? To, že to rozkouskuji samozřejmě zkusím, ale je to práce navíc. Děkuji, mpcz, 14jan2019
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 3 days ago

Těžko říct, jelikož to obvykle dělám Ctrl+C / Ctrl+V směrem terminál -> text -> terminál, tak mě spíše omezuje kapacita bufferu v terminálu ve winboxu. :D A hlavně také konfiguraci většinou vkládám po nějakých logických částech.
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Cheprer
antispam: Ano

Příspěvekod Cheprer » 3 days ago

Též se přidám. Dělám to sekvenčně a při tom opravují banality. Fw zvlášť, nat, ip, routy
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Zpět na „Začátečnické témata“