The Simper

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
whef

Re: The Simper

Příspěvekod whef » 4 months ago

Tak já myslel, že už je v prodeji finální vezre. Jo koukal jsem, že by ta průcodka měla jít převrtat, nebo tam bude nějaký pohyblivý plast či oválná díra se záslepkou ?
0 x

coolerman1

Příspěvekod coolerman1 » 4 months ago

dajte vediet ako dopadli testy mam objednane 3 kusy
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 4 months ago

whef píše:Tak já myslel, že už je v prodeji finální vezre. Jo koukal jsem, že by ta průcodka měla jít převrtat, nebo tam bude nějaký pohyblivý plast či oválná díra se záslepkou ?

Ten twistport co mám já má jen 1 díru. (Předprodukční verze). Další kusy by měly vypadat nějak takto:
Přílohy
2018_07_03_012.JPG
2018_07_03_012.JPG (69.88 KiB) Zobrazeno 997 x
2018_07_03_014.JPG
2018_07_03_014.JPG (43.43 KiB) Zobrazeno 997 x
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 4 months ago

S původními TwistPort adaptéry jsme si na řadě AP zvykli dávat do všech rádií na AP včetně všesměru a sektorů na data optiku, bude to vůbec s touhle verzí možné?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

honzam

Myghael píše:S původními TwistPort adaptéry jsme si na řadě AP zvykli dávat do všech rádií na AP včetně všesměru a sektorů na data optiku, bude to vůbec s touhle verzí možné?

Jako že použiješ rb922, data dáš optikou a dvoulinku zapojíš do jacku? Půjde ale místa tam moc nezbude
0 x

Myghael

Jo, tak nějak, RB922 je jediný důvod nepoužívat úplně všude RBM11G + R11e. RB s integrovaným rádiem jsou na prd, většinu RB912 a podobných jsme vyřadili kvůli rádiu nebo ethernetu odpálenému při bouřce. A když už to dostane šlehu, díky optice stačí vyměnit zdroj pro rádia, netřeba měnit kompletní náplň racku.
0 x

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 months ago

911 plnotučný ac je špatná? Když pominul že nepotřebuju optiku
0 x

honzam

Myghael píše:Jo, tak nějak, RB922 je jediný důvod nepoužívat úplně všude RBM11G + R11e. RB s integrovaným rádiem jsou na prd, většinu RB912 a podobných jsme vyřadili kvůli rádiu nebo ethernetu odpálenému při bouřce. A když už to dostane šlehu, díky optice stačí vyměnit zdroj pro rádia, netřeba měnit kompletní náplň racku.

Teď nad tím tam přemýšlím a nevím jak se tam vejde SFP? Jestli se vejde mezi průchodku a RBčko? Dole optický pigtail by jakoby koukal z průchodky ven :(
Škoda že předchozí twistporty jsou "end of life", měli je nechat současně aby si zákazník mohl vybrat

basty píše:911 plnotučný ac je špatná? Když pominul že nepotřebuju optiku

Na P2P dobrá, používáme. Na sektor nelze kvůli licenci L3
0 x

whef

Příspěvekod whef » 4 months ago

Za ty peníze mohli udělat trochu větší odlitek, a nemuselo se řešit to přendávání průchodky, jen by se vyhnul kabel, taky se tam mohli vejít dvě průchodky vedle sebe. Takto to nelze, připadá mi to takové nedotažené. Ta poslední verze i co se týče ceny/výkon měla lepší poměr. Mohla tam případně být ETH průchodka, i když nejsem jejich příznivcem.
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 4 months ago

Na co je vobec dobre SFP na RB922 ked to musis aj tak napajat ethernetom ? Doska za par drobnych...
0 x

Myghael

honzam píše:Teď nad tím tam přemýšlím a nevím jak se tam vejde SFP? Jestli se vejde mezi průchodku a RBčko? Dole optický pigtail by jakoby koukal z průchodky ven :(
Škoda že předchozí twistporty jsou "end of life", měli je nechat současně aby si zákazník mohl vybrat

Docela to jde, čouhá jen o kousek, používáme kabel co má dvě vlákna a dva vodiče, napájíme jackem. V tom prostoru na kabely pod krytkou je na "vyhnutí" napájení od optiky místa dost, izolace končí jen kousek od konektorů, takže se vleze uvnitř. Když se místo doteku s hranicí adaptéru omotá vulkanizačkou, je to i zcela "hmyzotěsné". Také se mi nelíbí, že to končí, byl to vlastně ten důvod, proč začít používat RFE. Jediný opruz je ta krabice, kde se "slučuje" optika s napájením, ale kolikrát nám to vlastně zpohodlňuje a zrychluje práci. A taky ubylo k*rev a podobných výrazů při opravách.

Jediné, co se mi na nové verzi líbí, je že tam už není "šuplíček". Jak to tam zašroubuju, tak to tam je, nikam nic nezasouvám. To mě třeba zpočátku na původních adaptérech štvalo, než jsem vychytal potřebný "grif".

whef píše:Za ty peníze mohli udělat trochu větší odlitek, a nemuselo se řešit to přendávání průchodky, jen by se vyhnul kabel, taky se tam mohli vejít dvě průchodky vedle sebe. Takto to nelze, připadá mi to takové nedotažené. Ta poslední verze i co se týče ceny/výkon měla lepší poměr. Mohla tam případně být ETH průchodka, i když nejsem jejich příznivcem.

Jo, mohli to udělat větší, pak bych průchodku na vstupu přežil, prostě bych to co doteď dělám v tom prostoru na kabelu udělal až uvnitř. Každopádně se mi to nelíbí, u staré verze si tam člověk natáhl, co potřeboval.

Gemb píše:Na co je vobec dobre SFP na RB922 ked to musis aj tak napajat ethernetom ? Doska za par drobnych...

Nemusíš, je tam jack. Pokud ho na tvých nevidíš, zřejmě kupuješ jiné RB922UAGS-5HPacD, než my.
0 x

JT-RFE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JT-RFE » 4 months ago

V suvislosti s prispevkom uzivatela honzam by som informaciu upresnil, aby nedoslo k nedorozumeniu. Produkcna verzia ma jeden otvor, ktory je pre poziciu ethernet konektora na M11. Dodavame k tomu ako fix kovovu zaslepku, ktoru je mozne pouzit v pripade, ak si uzivatel vyvrta novy otvor pre poziciu na ethernet pre RB922. Prvych cca 200ks sme expedovali bez tej zaslepky (distributor dostal bulk balenie dodatocne), takze ak sa k vam niektory z tych kusov dostane, tj zaslepku nemate v baleni a potrebujete ju, prosim upovedomte distributora alebo priamo nas a samozrejme vam ju dorucime.

Pokial ide o pripomienky k instalacii, sledujeme vase feedbacky so zaujmom. Ak budete na Mikroexpe v Hradisti, prosim ozvite sa, ci uz na stanku alebo pocas prezentacie - nechame priestor aspon 10min na diskusiu.
0 x
Anything worth trying is hard.

coolerman1

Příspěvekod coolerman1 » 3 months ago

Podla coho naklapate RF elements Horn s TwistPortem ,podla najvzdialenejsieho klienta ?
0 x

Ispič

Příspěvekod Ispič » 3 months ago

No přesně podle toho jak se naklápí každá jiná anténa, totiž podle momentální potřeby na daném místě :D
0 x

coolerman1

Příspěvekod coolerman1 » 3 months ago

Ispič píše:No přesně podle toho jak se naklápí každá jiná anténa, totiž podle momentální potřeby na daném místě :D

to mi je jasne ,ale pokial chcem vyuzit RF kalkulacku tom zvedavy ako naklopis na stoziary o 4 stupne antenu ked tam nieje ani rovina a ani ziadna stupnica
0 x

Zpět na „Wireless“