4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
Pintero
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano

Re: 4network.tv

Příspěvekod Pintero » 1 year ago

Tipuju /B/
Mam na siti zakazniky co si poridili Digi2GO a seka se jim taky....
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1223
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 1 year ago

Ja myslim, ze takove Sledovani.tv to uz pochopilo a zda se mi, ze se snazi stale neco delat, aby se posunuli dale. 4NET.TV zamrzli, jde to spise k horsimu a je to skoda. Na novy FW cekame snad vice jak rok a kdyz konecne oficialne vyjde po mnoha odkladech, je to katastrofa, s kterou se pracuje hure nez s puvodni verzi.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5315
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod honzam » 1 year ago

Musím se přidat. Včera večer katastrofa - zákazníci hlásili problémy ve smyčce. Dokonce jsme jednomu měnili box, čili zbytečný servis který nikdo nezaplatí.
Náhodné sekání boxů Albis je na denním pořádku. HTML firmware to měl vyřešit ale nevyřešil, navíc je velmi pomalý oproti původnímu firmwaru. V 5:00hod se albis kousne kazdý den, prý je problém v hardwaru.
Nyní zkoušíme jestli to nebude lepší s ARRISem...
Ale největší problém je jak píšete, není týden aby nebyl nějaký problém. Zákaznící si toho všímají a reklamují to... :(
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 171
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 1 year ago

Soudě podle posledního emailu co od 4NTV došel bychom snad mohli, co se TV týče mít klidný víkend ?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1121
Registrován: 4 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 1 year ago

Myslíš? Proč tomu nechci věřit...
Tohle jsou poruchy kterých jsem si všiml "sám", když jsem k tomu sedl a preventivně projel kanál po kanálu. Bůhví kolik chyb klienti nenahlásí. Třeba za listopad 16x hlášen problém typu - posunutý zvuk, smyčka, nefunkční program komplet.
4net_noc.JPG
4net_noc.JPG (228.75 KiB) Zobrazeno 1518 x
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 171
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 1 year ago

Naděje umírá poslední. Dávalo by určitý smysl, že transkodéry na nižší bitrate sežraly moc výkonu a celé to padlo na čumák... ?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1121
Registrován: 4 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 1 year ago

Byl bych jenom rád kdyby se to zlepšilo... Bohužel se mi zdá, že i reakce "podpory" na noc@ jsou stále pomalejší. Ještě tak před rokem byla reakce v řádu minut, teď je to mnohem déle.
0 x

dkulda
Příspěvky: 347
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dkulda » 1 year ago

Zdravím všechny příznivce "tohoto vlákna".
Měl jsme poměrně rozlítaný týden a nestihl jsem nijak reagovat na komentáře. Pokusím se nyní o reakci na několik bodů, které se tu řeší. Pokud na něco zapomenu, prosím napište, zítra se k tomu vrátím a budu pokračovat, ale po celém týdnu dnes víc nedám.

1. upgrade na HTML verzi
Jsme si vědomi, že současná HTML verze je znatelně pomalejší než to na co jste byli zvyklí. Správa 3 verzí platformy nás trápila čím dál víc, starší modrá verze se stávala nefunkční s dalšími přidanými kanály a růžová "ne-HTML" verze zase neuměla na arrisech startover. To jsou minimálně 3 PRO a 1 PROTI. Proto jsme se rozhodli HTML verzi uvolnit ještě před optimalizací, pro kterou by dle kolegů měl být prostor.

2. Řazení kanálů
Toto je jedna z nejsložitějších částí ovládání na boxu. S novým webovým portálem, který již brzy představíme přejdou některé funkce z boxu do webu. Řazení kanálu bude jedno z nich. Je to nejjednodušší způsob jak si na jednotlivých zařízeních kanály seřadit. Finální uvolnění této funkce bude závislé na propojení daných komponent s novým backendem.

3. Náhledy streamu, které nesedí
Na multicastu funguje přetáčení s obrazem. Na unicastu, v HLS protokolu to možné není. Proto jsme vymysleli tyto thumbnaily, které by měli pomoct s orientací na časové ose. Přiznám se že neznám úplně přesné hodnoty, ale principielně se stream "naseká" na 20 vteřinové čísti, které se pak dle playlistu skládají dohromady. Pokud se posouváte tak vlastně skáčete mezi danými 20 vteřinovými částmi ze kterých je stream složen. V nějakém časovém úseku se dělají malé screeny obrazovky, které pak podle nejbližší časové hodnoty ukazuje u časové osy. Interval snímkování obrazovky i velikost částí streamu jsou voleny po dlouhých testech tak abychom získali efektivní vytížení serverů a vysokou spolehlivost. Proto není obrázek úplně přesný k dané scéně.

4. Problém se stabilitou služby v posledních 2-3dnech
Nemám úplně aktuální informace, ale poslední informace z dnešního rána hovoří o zahlcení komunikace mezi interními servery jednotlivých částí platformy. Pravděpodobně se jednalo o nějaký útok. Interní síťová komunikace mezi servery byla na hraně 950Mb. Abychom předešli podobné situaci a měli o víkendu klid, odstřihli jsem kanály s nižším datovým tokem tím vznikl dostatečný prostor pro komunikaci, který by i v případě opakování problému měl poskytnou dostatečný čas zakročit. O víkendu kolegové nasadí další HW, tak aby se zátěž rozložila a vznikl dlouhodobě dostatečný prostor pro řešení podobní situace.

5. Zaseknutý Albis po restartu ingestingu
Poměrně dlouho reportovaný problém, který jsme teprve nedávno (3-4týdny) rozklíčovali a pojmenovali. Rozsynchronizace zvuku a obrazu se stává díky chybám které v sobě obsahuje zdrojový stream. Čím je stream méně kvalitní tím se chyba stává častěji. Zdrojový stream se transkoduje a chyby se tím pádem násobí. Výsledný transkodovaný stream má rozházené synchonizační značky. Toto doháníme restartem jednoho procesu. Vlivem toho se boxy Albis ocitnou v situaci kdy jim v době restartu nepřijde playlist, resp přijde playlist s prázdným seznamem. No Albis se z toho po...kazí. Bohužel nebylo jednoduché na to přijít a vyžadovalo to poměrně veliké úsilí na zákaznické straně,protože odchytit log v pravý okamžik a seskládat z toho podklady byl poměrně složitý a náročný úkol jak pro nás tak i pro zákazníka, který skutečně chtěl problém dořešit. Většinou se totiž setkáme s tím že problém není dostatečně popsán a a když odpovíme s žádostí o další podrobnosti tak je to už bez odezvy, jako by problém už neexistoval. Tento problém je nyní v Albisu, jedná se o chybu v SDK, kterou prý řeší. Urguji je každý den, ale nemám konkrétní termín. Na Arrisech k ničemu takovému po restartu zmíněného procesu nedochází.


Závěr?
Je mi jasné, že spoustu věcí výše uvedených Vaše klienty vůbec nezajímá. Možná to nezajímá ani některé z Vás. Prostě jen chcete kvalitní službu za kterou si platíte. Rozumíme tomu. Ale zároveň doufám, že několik z Vás tomu malinko rozumí a dovede se zamyslet a pochopit jak je to nesmírně složitá služba a jak velké úsilí musíme vynakládat na to aby byla skutečně spolehlivá. Pak si možná uvědomíte, že i Vám se někdy stalo, že přes veškerou snahu a píli Vaše síť prostě někdy nejela, nebo nebyla tak spolehlivá jako jindy. Za způsobené komplikace se omlouváme. A věřte, že nejsme parta dementů, ani nechceme zavírat krám, jak tu někdo vtipně poznamenal, ale prostě někdy se ty věci s chumelí tak, že byste to ani ve snu nevymysleli. My nepolevujeme, tak nám stále držte palce.
1 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Dalibor Toman
Příspěvky: 1208
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 1 year ago

DD,

taky mate Seznam TV jako nemy film nebo je zavada na mem prijimaci?

Po nedavnem automatickem upgradu settoboxu bezel nove pribyvsi Seznam TV i se zvukem ale posledni dny uz jen video.
0 x

dkulda
Příspěvky: 347
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dkulda » 1 year ago

tyto věci piště prosím rovnou na noc@4net.tv, kolegové prověří zdroj, případně zjisití kde je problém.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod lvacek » 1 year ago

Asi mě ukamenujete, ale musím se D. Kuldy trochu zastat. TV od 4net nasazujeme již několik let. Osobně eviduji všeobecné zlepšení. Máme na optice HTML verzi s vlastním brandem a lokální CDN. Pravděpodobně jsme byli před rokem skoro jediní, komu pustily HTML verzi. Instalace CDN neprobělha časově úplně hladce, nicméně tuto konfiguraci máme od listopadu 2016 v provozu a máme klid (předtím multicast a nekonečné ladění igmp snooping. S rostoucím provozem se objevovaly problémy, které se nedaly rozumě nasimulovat).

Vedle toho provozujeme více jak 100 boxů na wifi síti. Tam se jedná o technické řešení, jaké tady má pravděpodobně většina. Drtivá většina přípojek je na Arrisech. Myslím, že těch pár stovek má smysl si připlatit oproti albisu. Myslím, že technická podpora poslední dobou reaguje poměrně rychle. Pamatuji mnohem horší stavy. Samozřejmě vždycky je co zlepšovat.

Jenom tak pro srovnání, máme i smlouvu na poskytování Kuki abychom mohly TV poskytovat mimo naši síť což 4net legálně neumožňuje. Není to tak dávno, co jsme jim reportovaly, že se jim rozchází na některých stanicích obraz se zvukem. Jasně jsem uvedl, že to dělá i na boxech mimo naši síť. Na místo nějaké konstruktivní odpovědi mi přišel za 2 dny dotaz, ať jim napíšu, na jakých konkrétních IP se to děje. Když jsem jim odpověděl, že opakuji, že je to na všech boxech i mimo naši síť, že je většina boxů za natem a že nerozumím souvislostem této poruchy s IP adresamy tak už mi nikdo neodpověděl.

Měli jsme i nějaký zkušební provoz TV s Grepnet. Tam to postupně nějak umřelo úplně. Všeobecně je ta TV velice citlivá a nevděčná služba. Většina koncáku vám ani nezaregistruje, že vám vyletí pingy a klesne propustnost. Ale na tu TV čumí pořád a chyba se projeví hned. Máme před sebou vánoce, což tuto službu vždy řádně prověří. Přeji všem minimum komplikací a prosím kluky z 4NET, aby si iplementaci nových věcí nechali případně na leden a nechali to teď už radši být.
1 x

Pintero
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 1 year ago

lvacek píše:Drtivá většina přípojek je na Arrisech. Myslím, že těch pár stovek má smysl si připlatit oproti albisu. Myslím, že technická podpora poslední dobou reaguje poměrně rychle. Pamatuji mnohem horší stavy. Samozřejmě vždycky je co zlepšovat.

TVL kdybych věděl, že budou s Albisem větší problémy než s Arrisem, tak Albis nekupuju. Bral jsem to tak, že rozumí tomu co nabízí a prodávají, navíc p. Kulda zpočátku tvrdě propagoval boxy jako rock stable řešení oproti appkám ve smartTV..... když jsem se ptal, proč je nemají.... (teď neřeším licenční politiku)
0 x

dkulda
Příspěvky: 347
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dkulda » 1 year ago

No Albis dnes poslal opravené SDK, kolegové vybuildují image, zítra otestujeme a uvidíme. Kvůli designu a RF ovladači osobně dávám přednsot Arrisu, ale proto, že mě pár stovek za box nevytrhne. Jinak je Albis dle mého v pohodě. Myslím že toto je asi jedna z prvních věcí co u nich trvá déle. Nám trvalo poměrně dlouho než jsme to pojmenovali, protože nebylo jednoduché v daný okamžik získat logy. Když bych chtěl našel bych hned několik podobných prohřešků u Arrise. Jeden z nich je třeba to že nebyli schopni v SDK podporovat seekování v HLS playlistu. To implementovali cca po 10 měsících od našich prvních ticketů. A teprve s předposledním SDK nám sdělili že toto SDK oficiálně podporuje HLS a my na něm už rok jeli... Co dodat. Asi bych to porovnal s autama... Koupíte si nové auto od půlmega výš a ejlhle, soudruzi udělali chybu, tohle nejde tamto nejde... a pak Vám klidně řeknou že od toho maj autorizované servisy.. tam samozřejmě nechceme dojít, ale pokud je chyba u výrobce, musíme hold čekat na opravu. Ale neviděl bych to tak, že je Albis špatný. Prostě jsme teď narazili na chybu... snad budu mít zítra dobrou zprávu a zase pojedeme dál.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5315
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod honzam » 1 year ago

dkulda píše:No Albis dnes poslal opravené SDK, kolegové vybuildují image, zítra otestujeme a uvidíme.

Máte nějaký odhad, kdyby to dobře šlo kdy bude aktualizace uvolněná pro nás ISP?
0 x

dkulda
Příspěvky: 347
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dkulda » 1 year ago

Ja doufsm ze dneska, ale Albis tonposlal vcera pred 16:00 a nevim kolik toho kolega stihl, pak se to musi otestovat a pak nasadit no jen doufam ze to fakt vyresili a neni to plany poplach. Rozhodne to ma vysokou prioritu...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV


Zpět na „IPTV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host