LoRaWAN - monitoring ovzduší (PMx), příprava na studny

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
brody
Příspěvky: 91
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

LoRaWAN - monitoring ovzduší (PMx), příprava na studny

Příspěvekod brody » 9 months ago

Ahoj všem,

v Plzni jsme nedávno zprovoznili první LoRaWAN senzory pro měření kvality ovzduší, které jsme ve spolupráci s městem instalovali na místech profesionálních stanic. Cílem je vyhodnotit zda jednotky za pár tisíc odvedou podobou práci jako stanice za statisíce. Jedná se o nucený oběh vzduchu, tedy je ideální mít na místě napájení, ale bude možnost krmit to i z větší baterie či soláru. Vyhodnocuje se teplota, vlhkost, PM10 a PM2,5. Kdyby někdo chtěl zkusit, nechť mi pošle PN nebo maila.

Zároveň pracujeme na přípravě zařízení pro monitoring hloubky studen, což se tady dost často řeší. Mělo by jít o univerzální řešení pro jakoukoliv hloubku. Jakmile bude více informací přidám sem nějaký update.

Jinak funkční jednotku pro MBUS, MODBUS RTU, S0 čítače, RHT, napětí lze už objednat na našem eshopu. Napájení 3,6V, či externí a provedení DIN nebo universal. Aktuálně se očekává první stovková série. Zařízení v plné konfiguraci (všechny funkcionality lze objednat na eshopu) a datasheet lze stáhnout zde: https://app.loratech.cz/LORATECH_Combo_complete.pdf


Zároveň jsou dostupné měřáky pro všechny typy plynoměru (GALUS, ITRON, ELSTER), nově s naší hlavou a sníženou cenu téměř o 40%.

Brody
0 x

Zpět na „Chytré domácnosti a internet věcí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host