O2 tv všude.

Problematika videa na IP sítích.
cmos

Re: O2 tv všude.

Příspěvekod cmos » 3 years ago

My zatím máme iptv od 4netvork.tv a jejich SD bere cca 2Mbit, na HD nekoukám protože i to SD je na 50" tv pěkné. Tv běží cca 15h každý den. :wink:
0 x

pcwifi
antispam: Ano

Příspěvekod pcwifi » 3 years ago

SD neni pekne ani na 7" tablete ! kolik mas dioptrií ? :P
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... budoucnost bezdrátových sítí je jen mimo venek, kdo doteď nezačal s budováním optických sítí, půjde do 4 let pod drn ( do konce r. 2021) i diky 3,7Ghz u velkych operatoru

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 3 years ago

No nevím, SDčko na 50" už musí být ošklivé :D Máme taky 4netí TV a toky jsou cca 2-3Mb SD a kolem cca 5-6Mb HD. Kdo má od nás telku nasazenou, projede měsíčně přes 600GB jak nic.

Spíš si všímáme, že lidi objevují kouzlo serverů jako jsou sledujfilmy/seriály.cz a podobně. Na těchto serverech je spousta videa v 720p a pak frčí linkou klidně 6Mb/s jak nic. Takže jestli to bude O2tv nebo tohle je už tak nějak jedno.

O2tv jsem viděl naposled v akci se starým stříbrným boxem a byla to tragédie. Šíleně pomalé reakce boxu, načtení streamu při změně programu trvalo snad "týden" a kvalita obrazu byla opravdu hnus. Jak je to dnes? Pořád stejné, nebo se zlepšili?
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 3 years ago

Asi tak. Pokud zapnu SD na nějaké normální televizi tak se za to v podstatě stydím to nabízet...
0 x

cmos

Příspěvekod cmos » 3 years ago

No koukám na TV z 6m ale i když jdu blíže tak pohoda ale pravda že v nějaké 0+2 nebo 1+1 kdy kouká člověk na 1,5m to může být jiné,u nás cca 300GB+ za jedno zařízení per měsíc. Sektorky(velká ubnt90+rocket) zatím stíhají bez problémů ale už to sekáme radši na víc menších. Lokality kde je only MK taky no problémo RB912 oproti SXT.

Je mi fuk co tam lidem běží, hlavně když platí jak mají.
0 x

helapc

Příspěvekod helapc » 3 years ago

Pořídil jsem si jejich nový STB na svoji optiku. Obraz a odezvy jsou OK. Občas při přehrávání to najednou skočí na jiný kanál živě. Nemohu si zvyknout a jejich logiku ovládání, mám normálně sledovanitv a tam mi to příjde logičtější.
Takže za mě, je to konkurence schopný. Co je tragédie je jejich HelpLinka, ale na tuhle slohovku nemám teď čas. V podpoře a servisu klientů máme jako malí operátoři pořád navrch.
0 x

Striker

Příspěvekod Striker » 1 year ago

Kluci a holky mám takový problém s O2TV. Mám k tomu přístup a u mě všechno jede v pohodě na naší síti. Jsem u známých, kde mají konkurenci a poslední měsíc to tam prostě nerozjede nikdo na ničem, jediný jak to jede je 144p a je z toho powerpoint.
Když si cokoliv jinýho pustím třeba ČT4 Sport tak jede na HD720p Youtube bez problémů na 1080p. Rychlost měření je 11 Mbit a odezva kamkoliv je OK. Volal jsem tam a že mají v síti taky klienty s O2TV a vše OK, nic neblokují.
Teď mi akorát kolega říkal, že O2 může blokovat nebo ničit vysílání v jiných sítích než O2 aby donutili lidi k přejítí na O2 internet ale to pak zase nechápu jak jiným zákazníkům v jejich síti to může jet.
Máte někdo podobnou zkušenost?
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 1 year ago

Muze to byt obouma vecma. Zkus to udelat vpnkou z te site pres jinou sit, ale to pocitam ze pojede v pohode.
0 x

Striker

Zkoušel jsem přes vzdálenou plochu do naší sítě a to nejelo, ale to spíš přisuzuju starýmu krámu na dohled co tady mám :D Do jiný sítě na druhé straně republiky to jelo trhaně.. ale to nevím co tam je za stroj, takže nedokážu posoudit.

VPNku bych musel nastavit no.. nevím jestli na to teď zrovna mám čas to testovat :D Spíš jestli se s tím někdo nesetkal, jinak zavolám ještě na konkurenci ať je sranda :D
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 1 year ago

Udělej si tracert na adresu odkud to O2TV jede. O2 nemá problém si zrušit peer do dalších sítí a tahat to přes zahraničí, díky čemuž to může zlobit.
0 x

dubrma

Příspěvekod dubrma » 1 year ago

Nemáte někdo seznam IP adres jejich O2 TV serverů? chtěl bych vyfiltrovat connections, kolik toho mám v síti :D
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Jedna z IP, která je už pěkně dlouho stejná 80.188.229.193
0 x

forkman
antispam: Ano

Příspěvekod forkman » 1 year ago

Podle mě je to spíš 80.188.229.0/24, koukal jsem na to a v síti máme teď 5 aktivních uživatelů, to jde :-D Jen tam lítaly špičky až 30Mbps, ale asi to kešuje, pak bylo zas dobu "ticho".
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Je možné, že těch IP bude víc :-) Takhle se chová každá nabízená IPTV. Špička vysokou rychlostí, pár vteřin klid a pak zase.
0 x

Striker

No tak nikdo neví čím to je, jim to prej jede z našeho účtu úplně všude..
Je tam NBM5 s DHCP 150-200.. za tím je switch, za tím je TP-LINK, NETIS a LOCO2 pro wifiny s pevnejma IP adresama mimo rozsah DHCP, vše v bridge.
Na jakýmkoliv kabelu nejede pouze O2 TV, stejně tak na jakékoliv wifině.. Prostě to pustím na 404p, jede to, seká se to, načítá to. Měření je v pohodě 14 Mbit, jakejkoliv jinej stream je OK. Pingy během streamu kamkoliv do netu jsou OK. (zkoušen např. seznam.cz 15ms bez výpadků při chybách videa)
Zašel jsem tak daleko, že jsem si donesl Bullet2 s panelkou, namířil na náš vysílač kterej je tak 50m z obejváku, chytil to na -75, dostal jsem tam tak 3 Mbity s odezvou 50-200ms v zátěži a O2 TV na 526p bez sekání jede čistě :D
Zejtra se tam má přijet podívat jejich ISP tak jsem zvědavej co mi na to řekne, že tam je špatně.. Absolutně netuším.
0 x

Zpět na „IPTV“