4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
Lee Coil

Re: 4network.tv

Příspěvekod Lee Coil » 6 months ago

Já nevím....máme nový server 64GB RAM na pár hodin záznamu a pokud někdy z 4NET vymáčknu příčinu, tak..."závada v komunikaci mezi servery", "vnější útok zahlcení konektivity", "pravidla firewallu vyřadila vaší síť", bla bla bla.....a nakonec "nic hlášeno nemáme :D".

Další věc:
Pokud říkáte: "U nás vše šlape ok", tak se prosím nepleťte. To, že se teď zapnete STB a podíváte se zda TV šlape či ne, neříká nic o tom, zda nebyl výpadek před hodinou.

Jak už jsem psal dříve - podle mě je 4NET super (protože přijdu z práce, mrknu na zprávy a vypnu to). Ale naši zákazníci z nějakého důvodu čučí na TV více než já a hodina výpadku velmi důležitého seriálu je prostě sere. A pokud je to sere každý týden, pak to sere i mě, protože co se sere, to se zruší. A co se zruší, to se přestane platit. A komu se přestane platit... ten přijde o prachy.

Nevím jak vy, ale my platíme zaměstnance, nájmy, elektřinu, hypotéky...A tak pořád dokola - ty debilní lidi co čumí 12 hodin denně na TV (a 1 hodinu jsou na netu) nás prostě živý.
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 months ago

Když se kouknu na grafy TV z dneška, tak nevidím žádný propad signalizující výpadek.
0 x

Pintero
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 months ago

Lee Coil píše:Nevím jak vy, ale my platíme zaměstnance, nájmy, elektřinu, hypotéky...A tak pořád dokola - ty debilní lidi co čumí 12 hodin denně na TV (a 1 hodinu jsou na netu) nás prostě živý.

Asi by ses měl živit něčím jiným, čeština ti dělá také problémy. To nejsou debilní lidi co tě živí, ale (asi zatím) zákazníci..... Tady je graf jedný telky u klienta, žádný hodinový výpadek nevidím.
Přílohy
Zachycené_19.jpg
Zachycené_19.jpg (120.49 KiB) Zobrazeno 1320 x
0 x

Lee Coil

Pintero píše:
Lee Coil píše:Nevím jak vy, ale my platíme zaměstnance, nájmy, elektřinu, hypotéky...A tak pořád dokola - ty debilní lidi co čumí 12 hodin denně na TV (a 1 hodinu jsou na netu) nás prostě živý.

Asi by ses měl živit něčím jiným, čeština ti dělá také problémy. To nejsou debilní lidi co tě živí, ale (asi zatím) zákazníci..... Tady je graf jedný telky u klienta, žádný hodinový výpadek nevidím.

Tvoje klientka je ve tvé síti a ve tvém IP rozsahu. Naši klienti jsou v naší síti s naším rozsahem. Před 9 dny byl ve 4NET problém s naším konkrétním IP rozsahem někde ve firewallu či kde, tzn. všem to šlo (včetně tebe - krásný graf), jen ne do našeho rozsahu. Proto tomu na NOCi nedávali takovou důležitost, když dle grafů to šlo všem (až na nás). Nakonec problém našli - u sebe, a IPTV nahodili. Až se to stane u tebe v síti, budeš stejně nakrklej.
0 x

Lee Coil

Pintero píše:

Za ty prachy by lidi měli dostat stabilní službu.
0 x

kure05

Příspěvekod kure05 » 6 months ago

Včera nám psal zákazník co má cca. týden tohle:

je připojen za AF24 na Gbit rozvodech a má Arris STB.

Dobrý den,

hlásil jsem dnes problém s IPTV 4NET, jednalo se o předcházení se zvuku s video signálem.

Nyní bych chtěl k tomu doplmit, že se jedná o problém u skoro 50%kanálů. Zejména dětské, HD, sportovní i zahraniční

Box jsem resetoval, vypojil ze sítě i ressetoval router, bez efektu
0 x

dkulda

Příspěvekod dkulda » 6 months ago

Divím se, že tu na to vůbec reaguji, ale což....předem se omlouvám za poměrně dlouhý a myslím pro ostatní nepřínosný text.

TO Lee Coil:Pane Kotoučku, rád bych Vás požádal abyste při zadávání ticketu v takovém případě jak popisujete označil ticket jako kritický. Takový ticket přijde cca 6 lidem i do sms. Věřím, že to využijete rozumě. Další o co bych Vás poprosil, abyste příště kolegům upřesnil co nejvíce informací. Když jsme dohledával informace k Vašemu ISPfor-sténání, došla mi jedna věc, kolegům píšete z mailu Inercom, ale CDN je vedena pod firmou KKnet, kde je také zasmluvněna. Pokud si dobře vzpomínám na CDN je i druhá část původní firmy, tam vše jelo?

Pokud byl u Vás problém, chtělo by to mít jeden box někde doma, kde můžete rychle ověřit to co Vám klient reklamuje. Pokud je problém i u Vás doma (nebo u kolegy co to má na starosti), můžete okamžitě stáhnout log. Nikam nemusíte. A kolegové by už pracovali s něčím hmatatelným. Musíte pochopit, že když jim napíšete "Dobrý den, hlásim opět globální výpadek celé TV, stejné jako před 14 dny...." tak vlastně nic neřeknete. Už vůbec ne to podstatné že se jedná o klienty za CDN evidované pod KKnet. Kolegové prověřili funkčnost služby tím že projeli všechny aplikace (box, mobil, web), když vše jelo, prošli ticketovací systém, který byl prázdný, koukli na grafy, které nepoklesly. Čili na první rychlou se nejedná o globální výpadek, ale o něco u Vás, proto tedy dotazy co vlastně nejde, live, tiemshift, kolik boxů, atd.. Na naší straně jsme z grafů nevyčetli žádný Vámi popisovaný výpadek, ani z komunikace směrem k CDN KKnetu. Víc k tomu napsat nemohu.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

gwartass

Příspěvekod gwartass » 6 months ago

Dobrý večer všem,
vidím, že to tu žije, proto napíšu nekolik otázek, které budou určitě zajímat i ostatní.
Jak už jsem psal někdy dříve, jsem v tuto chvíli v testovacím provozu. Jako současnou iptv mám Nangu řešení od RioMedia. Po přechodu na 4net mám pocit, jako bych přestoupil z jednoduše a logicky fungujícího VW Golf do nějakého francouzského auta - vypadá to sice o něco honosněji a více to houpe, ale žárovka se občas musí měnit skrze výfuk..

Takže pokud jde o STB (Arris):
- plánujete možnost zobrazení více než pěti kanálů na stránce a jednoduchého brouzdání tímto seznamem po stránkách?
- plánujete lepší (rychlejší) brouzdání historií pořadů? Poskakování pouze po jednom pořadu je značně nepohodlné (poskakování po dnech znám a nemám ho na mysli)
- plánujete možnost pokračování přehrávání pořadu od místa, kde jsem naposledy skončil?
- plánujete možnost pohybu v rámci pořadu po delších úsecích než jen po standardních nekolika desítkách vteřin?

A pokud jde o webové administrační rozhraní, plánujete vylepšení rozhraní pro řazení kanálů? V dnešní době JS frameworků s podporou drag&drop mi příjde značně zpátečnické používat seznam se šipkami nahoru a dolů, zvláště když každý posun o pozici trvá 4 sekundy.
A to nezmiňuji to, že se při klikání kanál posunuje nahodile o jednu nebo dvě pozice podle toho, jak se mu zrovna zachce.

Jak jsem si zde přečetl, na problém s vracením se zpět v rámci pořadu, který je ještě vysílán, jsem taky narazil. Výsledkem je vždy hláška o nedostupnosti.
A abych jen nekritizoval, posun v rámci pořadu se současným zobrazením náhledů považuji za velmi dobrý krok kupředu.
0 x

dkulda

Příspěvekod dkulda » 6 months ago

Omlouvám se, ale psaná odpověď by byla dost časově náročná, pokud bych nechtěl odpovědět pouze Ano, Ano Ano , ne, Nevím jak to myslíte, Ano a Ano. napište prosím na naše obchodní oddělení, jedna z kolegyně nebo já se s Vámi spojíme telefonicky a probereme to. Škoda že jste nebyl ve Vigvamu, měli jsme tam stánek dalo se vše probrat osobně. Ale telefonát preferuji před sáhodlouhou odpovědí. Díky za pochopení. A taky bych rád udržel komunikaci na přímo a ne aby se zde šířili jinak pochopené komentáře.
0 x

otak

Příspěvekod otak » 5 months ago

Je v plánu podpora Arris VIP 4302, v nějaké dohledné době?

Netuším jak moc je implementačně náročný přechod z VIP1113 na nový box, teoreticky by to nemuselo být nic zásadního. Nové boxy nejsou o moc dražší než staré, podporují i H265, tak bychom je pomalu začali dávat a byli připraveni do budoucna...
0 x

dkulda

Příspěvekod dkulda » 5 months ago

Cena je cca o 10-12 USD dražší, co se ke mě zatím dostalo. Implementace je v procesu. Kolega to již testuje, ale přesný termín zatím nevím. Odhaduji uvolnění nejdříve za měsíc (spíš za dva). Jinak ano tyto boxy podporují H.265, mají větší RAM a vypadají jak bývá u Arrisu zvykem, zajímavě.
0 x

Robotvor
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 months ago

Bude někdy ten slibovaný android box ?
0 x

otak

dkulda píše:Cena je cca o 10-12 USD dražší, co se ke mě zatím dostalo. Implementace je v procesu. Kolega to již testuje, ale přesný termín zatím nevím. Odhaduji uvolnění nejdříve za měsíc (spíš za dva). Jinak ano tyto boxy podporují H.265, mají větší RAM a vypadají jak bývá u Arrisu zvykem, zajímavě.

Děkuji za bleskovou a kladnou odpověď :thumbsup:

Ano je tam rozdíl v ceně kolem 200 Kč, což mi přijde za box s bluetooth dálkovým ovládáním, lepším HW a podporou H265 jako docela v pohodě rozdíl... No a ten vzhled je taky supr.
0 x

philirom

Příspěvekod philirom » 5 months ago

Zdravím, není nějaké info ohledně appky do smart TV? Absence této appky od této služby odrazuje což docela chápu. Poslední slib jestli si dobře pamatuji byl někdy v průběhu podzimu vypuštění appky do světa. Již zvažuji i o zřízení služby od sledovani.tv a buď si ponechat obě nebo kompletně přejít...díky za reakce Roman
0 x

otak

philirom píše:Zdravím, není nějaké info ohledně appky do smart TV? Absence této appky od této služby odrazuje což docela chápu. Poslední slib jestli si dobře pamatuji byl někdy v průběhu podzimu vypuštění appky do světa. Již zvažuji i o zřízení služby od sledovani.tv a buď si ponechat obě nebo kompletně přejít...díky za reakce Roman

...no, ta appka mi taky chybí :) Ne že bych hned hrozil přechodem, ale zrovna jsem teď kupoval novou Samsung TV a bez jakéhokoli zásahu tam už byly předinstalovány Kuki, Sledovani.tv a Lepší.tv :-/

Na druhou stranu, nový dálkáč Samsungu umí ovládat i Arris STB, vše funguje rychle a tak, akorát přes něj nejde zapnout EPG :)

Což mi ještě připomíná, že zmíněné konkurenční platformy podporuje Vodafone v těch svých passech na data... Neberte to jako vysloveně výtku, spíš konstatování, že vláček s těmi třemi konkurenty trochu ujíždí a táhnou ho LG+Samsung+Vodafone...
0 x

Zpět na „IPTV“