CCR 1036/1072 a propustnost PPPoE

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
oliver.es

CCR 1036/1072 a propustnost PPPoE

Příspěvekod oliver.es » 7 months ago

Ahoj, zvazuji prechod na PPPoE a chci se zeptat jake mate zkusenosti s terminaci na CCR. Prvni klient na optice (GPON) ktery ma gigabitovy tarif a prehodil jsem ho na PPPoE hlasi ze ma download OK, ale upload jen cca 350 mbps. Zkousel 2 ruzne routery, jeden z nich ke Turris. Zakoncene je to na CCR1072.
0 x

radik

Příspěvekod radik » 7 months ago

No, spis bude problem na tom zarizeni co ma klient. Nektery maji slaby CPU a nedokazi tak rychle balit do PPPoE.
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 months ago

Na optice nepoužívat pppoe
0 x

oliver.es

3 roky jsem ho nepouzival a odmital. Uz je to ale nezbytne. VLANy zacinaji byt dost narocne na management.
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Pak ovšem záleží jak máš optiku. Tam stačí mít služba/VLAN. Přijde mi že ppp je přežitek že staré doby. Ale to už je OT
0 x

oliver.es

basty píše:Pak ovšem záleží jak máš optiku. Tam stačí mít služba/VLAN. Přijde mi že ppp je přežitek že staré doby. Ale to už je OT

Zatim mam 1 zakaznika v 1 VLAN. Dost blbe se dela IPv6 kdyz je vic zakazniku v 1 VLANe.
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 7 months ago

oliver.es píše:Ahoj, zvazuji prechod na PPPoE a chci se zeptat jake mate zkusenosti s terminaci na CCR. Prvni klient na optice (GPON) ktery ma gigabitovy tarif a prehodil jsem ho na PPPoE hlasi ze ma download OK, ale upload jen cca 350 mbps. Zkousel 2 ruzne routery, jeden z nich ke Turris. Zakoncene je to na CCR1072.

pokud CPE podprouje tak zkusit MTU 1500, MK to umí
potom by mě zajímalo jak se to měří ten upload? doufám že ne pomocí speedtestu.net
je u toho pppoe nějaká queue? pokud ano tak bych ji zkusil na chvilku úplně vyhodit
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

oliver.es

pokud CPE podprouje tak zkusit MTU 1500, MK to umí
potom by mě zajímalo jak se to měří ten upload? doufám že ne pomocí speedtestu.net
je u toho pppoe nějaká queue? pokud ano tak bych ji zkusil na chvilku úplně vyhodit

Queue tam neni zadna, MTU jsem zkousel zvedat, ale zadna zmena. Ano je to Speedtest.net proti nasemu serveru. Mam overeno ze bez PPPoE ten zakaznik mel upload v poradku.
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 7 months ago

mikrotik CPE bylo zkoušeno? bez toho pppoe to bylo zkoušeno s těma stejnejma routerama a někdy předpokládám teď?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

miso7711

Příspěvekod miso7711 » 7 months ago

ake mate OLT ?
0 x

oliver.es

okoun píše:mikrotik CPE bylo zkoušeno? bez toho pppoe to bylo zkoušeno s těma stejnejma routerama a někdy předpokládám teď?

Mikrotik HEX S jako CPE jsem zkoušel, výsledek je 650 mbps download a 380 mbps upload.
Zkoušel jsem i TP Link Archer C2, tam se dostanu na 700/700 mbps.
Bez toho PPPoE to bylo zkoušeno se stejnýma routerama a těstně před přechodem na PPPoE.
0 x

oliver.es

miso7711 píše:ake mate OLT ?

Huawei MA5683T
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

V tom pripade nechapu proc pouzivat pppoe kdyz mas hua...
0 x

oliver.es

basty píše:V tom pripade nechapu proc pouzivat pppoe kdyz mas hua...

Už jsem to tu psal. Dělá se na tom dost blbě IPv6, když máš více zákazníků v 1 VLANě.
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Myslim ze i to je vyresene. Min grape ma co vim. Ale mozna je k tomu potreba mit system apod. Nevim ty detaily.
0 x

Zpět na „Hardware“