RB711GA-5HnD vs RB912UAG-5HPnD vs RB411AH s R52Hn

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
menicks

RB711GA-5HnD vs RB912UAG-5HPnD vs RB411AH s R52Hn

Příspěvekod menicks » 4 months ago

Preferujete nějaky z těchto MK pro AP, případně proč? je lepší 912 nebo 411AH s kartou? Zkoušeli jste někdo jestli je nějak vykonově 711 pomalejší oprato 912?

Díky.
0 x

whef

Příspěvekod whef » 4 months ago

Jedině 912 či RBM s kartou, musí to mít express rozhraní, jinak to nestíhá sběrnice. O výkonu karet atd. ani nemluvím.
Naposledy upravil(a) whef dne 07 Nov 2018 12:38, celkem upraveno 1 x.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 4 months ago

V dnešní době 411 / 711? Možná před x lety.
Dnes nejníže rb912. Ale spíše rb922 nebo M11 + AC karta
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 4 months ago

RB411AH+R52n-M je kombinace, kterou jsme nahradili právě RB912 / RB922. Dnes už teda do nových sektorů dáváme RBM11G + AC kartu. V dnešní době už bych určitě vynechal i tu RB711 a nasazoval jen RB922 (popřípadě RB912 pokud nechceš AC) nebo RBM11G s kartou. I kvůli výkonu, na vytíženějších sektorech s RB411AH je už jen přihlášení do Winboxu za trest.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Gemb

Příspěvekod Gemb » 4 months ago

Akoze uz nerobim s mikrotikmi na AP ale isiel by som do RB922 alebo R11. Kazdopadne pytat sa na toto v roku 2018....co poskytujes za sluzby ? Vacsina verzii RB711 mala zle radio, alebo bolo zle casom. RB411 zase problemy s kondenzatormi a vykonovo nedostatocne. Uprimne...najlepsie radio na AP je RocketPrism ale to musite zmigrovat na UBNT.....
0 x

Myghael

Rocket PRISM je super rádio... ale pokud jedeš na mikrotiku, tak je ti k ničemu, SXT/LHG ani nic jiného k tomu nepřipojíš.
0 x

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Gemb

Myghael píše:Rocket PRISM je super rádio... ale pokud jedeš na mikrotiku, tak je ti k ničemu, SXT/LHG ani nic jiného k tomu nepřipojíš.

Hej to je jasne, preto som napisal, ze by si musel zmigrovat. My sme za 2 roky premigrovali vsetko na AC s M5...ale nepouzili sme k tomu mixed rezim. Keby mam zostat na MK tak by som to spravil tak isto, len ciste AC alebo ciste N. V mixed nikdy nevyuzijes potencial...a ked to v mixed konecne domigrujes tak uz bude na trhu nova technologia :D
NetMetal5 dakto pouziva? V davnej dobe (cca 2015) sme to nasadili na UBNT sektor a chodilo to X nasobne lepsie, nez RB912. Klienti boli rovnaky (vacsinou SXT )
0 x

Myghael

My máme některé lokality na mikrotiku, jiné na UBNT... chodí to všude jak má, takže za nás je na tom oboje podobně. Někde máme N/AC, někde AC only, ať už MK nebo UBNT, všude je to stejné. Mix N/AC funguje lépe než N-only, ale AC-only je ještě lepší.

NetMetal5 je fajn jen v tom, že má hliníkový obal, takže RB uvnitř (mimochodem běžná RB912 nebo RB922) je odstíněno. Když máš třeba RFE horn se stíněným adaptérem, tak je to stejné jako NetMetal.
0 x

whef

Můžete mi někdo napsat zkušenosti s RBM ac kartou versus 922 a jak vám chodí Ac na mikrotiku. Zatím se spíš Acéčku vyvarujeme, protože nám lépe chodilo n-ko v zarušených oblastech. Z kapacitních důvodů se stejně ac nevyhneme i když je otázka jestli je to k lepšímu u tiku, moc se mi už nechce věřit, že udělají něco lepšího :(
0 x

Myghael

Primární důvod byl ten, že u našeho distributora je RBM11G s kartou levnější než RB922. :D Jinak je to porovnatelné, RBM prkno je o kousek výkonnější, ale takových sektorů, kde by se RB922 měnila za RBM kvůli výkonu je asi tak... dva. Vůbec AC jsme začali nasazovat, protože jsme po haluzi nakoupili hromadu RB922 a SXT ac levněji než RB912 a klasické SXT, až donedávna (rok, rok a půl cca.) to v globálu chodilo jen o málo lépe než klasické N.

Na jednom sektoru (RFE horn, 5 klientů SXT) jsme z 30 Mb/s na klienta (AP N, klienti N) šli nejdříve na 32 Mb/s (AP AC, klienti N) a pak na 37 Mb/s (AP AC, klienti AC), nyní 60 Mb/s - výměna hardwaru pouze RB912 za RB922, u klientů jen SXT n za SXT ac, kus za kus. Ty rychlosti jsou průměr z 1000 testů v odpoledních hodinách (kolik to dá ve dvě ráno mi nepomůže), vždy 1000 testů N-N, pak 1000x AC-N, pak 1000x AC-AC, později opět 1000x AC-AC.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 4 months ago

M11 má ještě výhodu v tom že to konečně nebrzdí miniPCI sběrnice. A až Mikrotik vydá wave2 AC kartu tak bude stačit vyměnit. Jestli ji tedy někdy vydají :)
Výkonu má M11 dost
0 x

whef

No právě třeba když byli ty SXT-lie acéčkový ty byli fain, to nám chodí dobře, to s těmi army co jsem testoval je na pikaču a horší než n. RBM máme v porovozu ty dvoukartové chová se to divně. Jednokartový mám zatím ne skříni. Vůbec to ac na armech je napikaču. Nevím proč taky nezůstali u systému sxt s tím držákem by se to jen přecvaklo. Mi připadá že to dojebali. Jinak součástkově se mi zdá RBM více okradené a horší součástky než 922.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 4 months ago

dvoukartový RBM? myslíš RBM33G? Jo to si kupovat neměl. Taky se nabízí otázka jestli kupovat mediatek co dávaji do RBMxx protože to neni to samí jako v ostatních ARM věcí od mikrotiku a co si budeme povídat, mediatek je to nejhorší co se na armu vyrábí.

Já nevim, s army nemám problém. Kupujem už jenom je na klienty. Jedeme teda vždy na last verzích což je aktuálně 6.43.4. Je fakt že ještě 6.43.2 jela fakt podstatně hůř. Ale ok, nejede tak dobře jako mips ale směřuje to s každou další verzí k mips.

Jinak RB92xG jsou prostě best po všech stránkách. Bohužel takovej ARM těžce vítězí ve výkonu a když se člověk podívá že disc lite5 ac na armu na cpu je prakticky pořád na nule... chápu proč tlačí arm. mips je prostě pomalej a žere i když chápu že na wifi stačí.
0 x

whef

Jo jo myslím RBM33G, potřeboval jsem více ETH a karty jsem tam dal taky dvě, jako do zapadákova o pár klientech je to řešení, i když vím, že víc karet na bordu je vždy problém. Co tedy používáš na acéčku ? Cpeš všude disky nebo ty SXT ? nebo mix. Popravdě v poslední době přemýšlím jestli disky nepřestat dávat a nemít jen SXT a LHG. To upevnění DIsku se mi prostě nelíbí, i když to jde dát i na malou konzoli a jednoduše v levo a vpravo.

hapi píše:dvoukartový RBM? myslíš RBM33G? Jo to si kupovat neměl. Taky se nabízí otázka jestli kupovat mediatek co dávaji do RBMxx protože to neni to samí jako v ostatních ARM věcí od mikrotiku a co si budeme povídat, mediatek je to nejhorší co se na armu vyrábí.
Já nevim, s army nemám problém. Kupujem už jenom je na klienty. Jedeme teda vždy na last verzích což je aktuálně 6.43.4. Je fakt že ještě 6.43.2 jela fakt podstatně hůř. Ale ok, nejede tak dobře jako mips ale směřuje to s každou další verzí k mips.

Jinak RB92xG jsou prostě best po všech stránkách. Bohužel takovej ARM těžce vítězí ve výkonu a když se člověk podívá že disc lite5 ac na armu na cpu je prakticky pořád na nule... chápu proč tlačí arm. mips je prostě pomalej a žere i když chápu že na wifi stačí.
0 x

Gemb

whef píše:Jo jo myslím RBM33G, potřeboval jsem více ETH a karty jsem tam dal taky dvě, jako do zapadákova o pár klientech je to řešení, i když vím, že víc karet na bordu je vždy problém. Co tedy používáš na acéčku ? Cpeš všude disky nebo ty SXT ? nebo mix. Popravdě v poslední době přemýšlím jestli disky nepřestat dávat a nemít jen SXT a LHG. To upevnění DIsku se mi prostě nelíbí, i když to jde dát i na malou konzoli a jednoduše v levo a vpravo.

hapi píše:dvoukartový RBM? myslíš RBM33G? Jo to si kupovat neměl. Taky se nabízí otázka jestli kupovat mediatek co dávaji do RBMxx protože to neni to samí jako v ostatních ARM věcí od mikrotiku a co si budeme povídat, mediatek je to nejhorší co se na armu vyrábí.

Ked chces radu, tak kupuj len LHG a davaj ho vsade. SXT si nechaj na klientov ktori budu tak do 200m od AP. Ten zisk signalu sa na AC dost hodi a vzdy platilo pravidlo, ze lepsia je ziskova antena s nizsim TX nez opacne maly zisk dohanat vykonom. My na UBNT AC pouzivale len PBE a LBE to mas 25 resp 23dbi. Kludne to dam klientovi aj na 100m. LHG nieje take drahe, preto by som ho daval vsade.
1 x

Zpět na „Hardware“