RB450G - Netinstall - failed: disk is too small

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
kas.gu

RB450G - Netinstall - failed: disk is too small

Příspěvekod kas.gu » 2 months ago

Zdravím,
sekl se mi RB450G, tak jsem klasicky netinstallem chtěl nahrát ROS, ale .... I když dám jen samotný balíček system, tak cca v 70% instalace skončím na hlášce

ERROR: installation of system-6.34.3 failed: disk is too small

Ani google mi neporadil. Našel jsem něco na foru mikrotiku, ale tam píšou, že to vyřešili verzí 5.18. Mě to nejde ani 5.18 ani jakoukoliv jinou.
Někdo nějaký nápad? Nechce se mi to házet do popelnice.
0 x

ludvik

Příspěvekod ludvik » 2 months ago

Podle mě to vyhoď. RB450G má 512MB flash. Na to nacpeš všechny ROS všech architektur v několika verzích.
0 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

Myghael

Příspěvekod Myghael » 2 months ago

Podle mě je v prdeli flash, nebo něco kolem. Tak či tak je to prkénko na výměnu něčeho, popřípadě červený kontejner.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

mpcz

Příspěvekod mpcz » 2 months ago

ludvik píše:Podle mě to vyhoď. RB450G má 512MB flash. Na to nacpeš všechny ROS všech architektur v několika verzích.

To se mi nějak nezdá, není to zbytečně moc? mpcz, 4.nov.2018
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 2 months ago

Co? Že to má 512MB flashku? To je snad všeobecně známo ne?
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 2 months ago

Petr Bačina píše:Co? Že to má 512MB flashku? To je snad všeobecně známo ne?

To je spíš moje překvapení. Dělal jsem čtečku / programátor na flashky používané v RB a pohyboval jsem se v těch menších kapacitách. Teď bych to měl předělat. Tak to ani nechci slyšet i když je to pravda. Jaký může být důvod hnát tu kapacitu tak vysoko u malého switche? Kolik je současný největší flash čip na deskách? Má někdo přehled? Děkuji. mpcz, 4.nov.2018
0 x

Zpět na „Hardware“