zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Gemb

Re: zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod Gemb » 2 months ago

psichac píše:Ja pozorujem podobný stav, mám cez mcast IPTV na separátnej vlane a po zmene spoja za 60G mi citeľne začala viac sekať TV. Aj keď som nahodil paralelne pôvodné 5AC, z rovnakého zdroja, tak na 60G bolo rádovo viac chýb za kratší čas. Stále mám ale v6.42.7, možno sa v novších verziách niečo zlepšilo...

Akú verziu máš? Ten mcast máte natívne či tiež vo vlan ?

Tx-packet-error kolko ukazuje ?
0 x

ArkaNoid

Příspěvekod ArkaNoid » 2 months ago

Mozno nieje na to proste LHG60 urcena.
Tak a na mcast traffic by som primarne nepouzival
lowcost - co tento spoj urcite je
0 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 2 months ago

Nevím, jestli se to tady už neřešilo, ale nemáte někdo šablonu do Zabbixu pro LHG 60? Nebo jenom OID pro vyčítání signálu a RSSI?
0 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 2 months ago

sacnok píše:Nevím, jestli se to tady už neřešilo, ale nemáte někdo šablonu do Zabbixu pro LHG 60? Nebo jenom OID pro vyčítání signálu a RSSI?

Tak jsem to našel:

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:I ... monitoring
0 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 2 months ago

Mám novou wAP 60G AP (RBwAPG-60ad A, L4 licence). Ve wireless úplně chybí záložka W60G (je jen W60G station), v interfaces nějaký interface je ale nedá se ani rozkliknout. Z commandlajny to vypadá, že tam ten interface je a možná jej půjde i nastavit, přes quick set taky.
Kde ale zmizela ta záložka W60G? Zkoušeli jsme různé verze FW vč. poslední bety, zkoušeli jsme factory reset (zatím ne netinstall).
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 2 months ago

Jak teda ladite ty lhg proti sobě? Dle diskuze byla verze z.42.2 kde šlo Nastavit tx power a ladilo se dle signálu pak prepnout na auto. Ten spoj má jiné chování pro jednu a druhou stranu?
Na strane AP/bridge. Nasměrovat na cíl a pak ladit klienta?
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 2 months ago

No upřímně, koupili jsme k tomu Jirous držáky a i tak to byl celkem očistec. S auto sektorem je velká zábava u ladění. Pro nejlepší signál je nutné jít mimo center podle našich zkušeností, ale když koukám na 500m kam to míří, tak to zas tak moc nešilhá, jak se tu psalo. Ignite se dolaďuje 20x líp a i ten s origo držákem se ladí na hovno. U tiku mi vadí ta fixace, pro naladění jsem fixnul. Dnes již nejde na novejch verzích, takže to je jako ladit spoj se zaplím atpc a to se dělá vážně nahovno. Možná že na 1500m se to bude ladit líp, ale na 300 i 500m nic moc.
0 x

Gemb

sacnok píše:Nevím, jestli se to tady už neřešilo, ale nemáte někdo šablonu do Zabbixu pro LHG 60? Nebo jenom OID pro vyčítání signálu a RSSI?

Sablonu si podla dostupnych OID spravit za par minut....
0 x

3com

Příspěvekod 3com » 2 months ago

basty píše:Jak teda ladite ty lhg proti sobě? Dle diskuze byla verze z.42.2 kde šlo Nastavit tx power a ladilo se dle signálu pak prepnout na auto. Ten spoj má jiné chování pro jednu a druhou stranu?
Na strane AP/bridge. Nasměrovat na cíl a pak ladit klienta?

Žádná věda... Instalace vysílací strany a zaměření pak instalace protilehlé strany, nasměrování a jedeme... (Jen nastavit SSID,Password a Frequency, nic víc se neřeší) Jen pak dohlédnout na to aby PHY Rate bylo 2.3 Gbps a neměnilo se směrem dolů + aby seděl parametr spoje: Distance na +-5m (To kua sedí hodně přesně nechápu.. vychytané na max... Fyzika tady očividně funguje a mají to dobře udělané) = (dosměrovaní ok) ... Zkoušeno na několika spojích do 1km a běží 3 měsíce bez výpadku do teď. MK verze je potřeba 6.43.1 a výše.
0 x

pgb

Příspěvekod pgb » 2 months ago

ROS 6.43.4 - Teď jsem zkusil pokusně 2,15km a výsledkem je -59 a -58 a plný rate. Nastavení napevno sektory ap tx=27 a cpe tx=36. Seřízení podle RSSI a pak přehození na tx sektory automaticky a hotovo. Poznámka - lazení je třeba dělat prvních 5 minut po spojení jednotek (možná po restartu jednotky) - tuhle informaci jsem četl na mk fóru, šlo tam o to, že ze začátku spojení jednotka intenzivněji zkoumá beambormingové pole. Na fóru také psali, že pracují na na zaměřovacím módu. Spoj půjde za chvilku dolů, ale jako test spojení zajímavé.
1 x

Gemb

pgb píše:ROS 6.43.4 - Teď jsem zkusil pokusně 2,15km a výsledkem je -59 a -58 a plný rate. Nastavení napevno sektory ap tx=27 a cpe tx=36. Seřízení podle RSSI a pak přehození na tx sektory automaticky a hotovo. Poznámka - lazení je třeba dělat prvních 5 minut po spojení jednotek (možná po restartu jednotky) - tuhle informaci jsem četl na mk fóru, šlo tam o to, že ze začátku spojení jednotka intenzivněji zkoumá beambormingové pole. Na fóru také psali, že pracují na na zaměřovacím módu. Spoj půjde za chvilku dolů, ale jako test spojení zajímavé.

Predpokladam samozrejme, ze to mas na 66GHz inak by to nebolo take dobre.
Zaujimalo by ma ci 66GHz kanal je koniec a viac im neda radio alebo to opravia na spravny neprekryvajuci sa kanal 66,96GHz

-52dBm mame na 1,6km s ros 6,44beta20. Uptime 22 dni, rozpojil sa len raz ale predpokladam, ze to bolo kvoli robotnikom na streche ktory tam behaju a zatepluju barak :D
lhg.png
lhg.png (78 KiB) Zobrazeno 597 x
0 x

pgb

Příspěvekod pgb » 2 months ago

Ano, 66000, ten kanál těsně pod tím ještě taky fungoval kolem -60. Vyšší kanálu by byl fajn :)

A úplně nejvíc dobré by bylo, pokud by to celé nebyl pouze test a bylo to legální. Takhle to za chvilku sundám a půjde tam něco profi.
0 x

Gemb

pgb píše:Ano, 66000, ten kanál těsně pod tím ještě taky fungoval kolem -60. Vyšší kanálu by byl fajn :)

A úplně nejvíc dobré by bylo, pokud by to celé nebyl pouze test a bylo to legální. Takhle to za chvilku sundám a půjde tam něco profi.

Ved u vas sa daju zaregistrovat tie spoje a zaplatit poplatok za ten spoj ktory je smiesny co som pocul...ci ako to je ?
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 2 months ago

ptp pravdepodobne bude legani. Mozna se MK pochlapi a vyda neco do 80G. Ale hlavne aby nedokurvil profi spoje coz asi muze hrozit... I kdyz vyzarovak 80 je hodne malej.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 2 months ago

pgb píše:ROS 6.43.4 - Teď jsem zkusil pokusně 2,15km a výsledkem je -59 a -58 a plný rate. Nastavení napevno sektory ap tx=27 a cpe tx=36. Seřízení podle RSSI a pak přehození na tx sektory automaticky a hotovo. Poznámka - lazení je třeba dělat prvních 5 minut po spojení jednotek (možná po restartu jednotky) - tuhle informaci jsem četl na mk fóru, šlo tam o to, že ze začátku spojení jednotka intenzivněji zkoumá beambormingové pole. Na fóru také psali, že pracují na na zaměřovacím módu. Spoj půjde za chvilku dolů, ale jako test spojení zajímavé.

LHGG?
je nějaký důvod k jinýmu tx sektoru na protistranách?
taky chci zkusit 2km ale nechci s tim ztrácet čas když to nepude.
0 x

Zpět na „Hardware“