zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Gemb

Re: zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod Gemb » 6 months ago

hapi píše:nepametáš si jí protože tam není. Aspoň ve stable verzí.

Co by nebolo, zas mudrujes a nic nevies...uz si nechaj tie reci niekde.
Tu to mas...mcs 0-6 mam nastavene. default mas 0-8, toto je spoj na ROS 6.43, ziadna beta....
mcs.png
mcs.png (90.51 KiB) Zobrazeno 1878 x
0 x

pgb

Příspěvekod pgb » 6 months ago

jsem sám, nebo to na tom obrázku nevidím?
0 x

Gemb

pgb píše:jsem sám, nebo to na tom obrázku nevidím?

Skor som asi sam, co nieco o tych LHG vie....mas tam spraveny print, dole mas mcs 0-6.

pre_motorov.png
pre_motorov.png (22.88 KiB) Zobrazeno 1843 x
0 x

ef

Příspěvekod ef » 6 months ago

Já to tam vidím mcs=0-6
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 6 months ago

v 6.43.4 to není.
0 x

Gemb

hapi píše:v 6.43.4 to není.

V 6.34.7 a 6.44beta40 to tiez neni...zaujimave ako tam mikrotik pridava fíčury a potom ich hned aj odobera :D Nemozes ale povedat, ze to tam neni :D
0 x

pgb

Gemb píše:

Skor som asi sam, co nieco o tych LHG vie....mas tam spraveny print, dole mas mcs 0-6.

pre_motorov.png

vtipálklu :) šlo tam o to, že na tom předchozím obrázku co jsi postoval to msc není (to jsem na tom screenu hledal a fakt to tam nevidím,) ..... do rb jsem se nedíval a nikdy to osobně nepotřeboval nastavit
0 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 6 months ago

pgb píše:
Gemb píše:

pre_motorov.png

vtipálklu :) šlo tam o to, že na tom předchozím obrázku co jsi postoval to msc není (to jsem na tom screenu hledal a fakt to tam nevidím,) ..... do rb jsem se nedíval a nikdy to osobně nepotřeboval nastavit

Nechci nikoho zastávat, ale ono to i na tom prvním obrázku je, akorát je to skoro z půlky začerněné, tak je to blbě vidět. Všimnul jsem si toho až jak jsem ten obrázek zveltšil.
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 6 months ago

Zastávat není třeba, každej to teď vidí a kdo napíše, že to tam není, takje slepej, když i po druhém screenu to nevidí.
0 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 6 months ago

dagus píše:Zastávat není třeba, každej to teď vidí a kdo napíše, že to tam není, takje slepej, když i po druhém screenu to nevidí.

v tom privním sreenu to fakt není skoro vidět, kdyby tam nebyl tan druhý, tak bych ani ten první nezkoumal jestli to tam je, nebo ne :relaxed:
0 x

pgb

no jo no, mám děcko na ruce, brýle někde zahozený, ano, je to tam, ale bylo to jako hledat walda
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 months ago

Ja fakt nechapu jak tam dostanete takovy silny rssi. Dnes jsme ten spoj na 570m preladovali znovu a vysledky jsou tristni. jedna strana -58 druha -68, at ladime jak ladime, tak proste nikdy to neni lepsi, meni se sektory... i kdyz si ho fixnem a ladime signal tak to neni lepsi. Doladime jednu stranu a jdem ladit druhou, mezitim se prvni pokazi.

Neskutecna ducharina.

Nicmene zkousel jsem ten maxlink radom:

Pri nandavani na jednu stranu se rozhybou cisla, ale pak se ustali. Signaly rssi na jedne strane o 2db horsi a na druhe o 2 lepsi.
Pri nandavani btest spoje z 860/860 udp FD klesne na 400 a za par s. vyskoci zase na puvodni hodnoty.

Z testovani bych rekl, ze radom bude mit nejaky utlum, ale nic zasadniho a myslim ze to s temi radomy normalne povali.
0 x

Gemb

basty píše:Ja fakt nechapu jak tam dostanete takovy silny rssi.

Mas sa este co ucit :D Stelovanie mikrotiku je ina kapitola. Ja mam -52 signal na 1,6km :D Ono to skor plati tak, ze tie kratsie spoje sa horsie steluju nez tie dlhsie. Stelovat treba po milimetroch....to je cela veda.
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 months ago

jo no, to uz jsem tu cetl ze kratke jsou na hovno, ale proc...

ted jsem menil kanaly dokola a na nejvyssim se tam najednou dostalo -57 -57, txka 22 40 kapacitne 850/850. Seru na to. Sice to neni idealni, ale je tam 5G zaloha takze kaslat.

Zkousel jsem to tvym navodem, ale moc to nepomohlo. Mozna jestli je to tim drzakem a takovy jemny ladeni je lepsi nejaky jiny...
0 x

Gemb

Posledny spoj som robil asi 2 mesiace dozadu. 1km na 64,8GHz. Nastelovane som to mal za 10 minut obe strany a sam (nepocitam presuv z jedneho miesta na druhe) Zo starsimi ROSkami sme mali niekedy problem aj vo dvoch to dobre nastelovat, tak ako pises...jedna strana mnoho krat -50 a druha ani prd lepsia a mala kludne -60 a nechcelo to byt lepsie. S novymi ros s tym nemam taky problem a slo to ovela lepsie. Teraz pojdem robit 2 spoje tak uvidim :D jeden na 750m a druhy na 370m.
0 x

Zpět na „Hardware“