link up down behem vterin

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
dagus

Re: link up down behem vterin

Příspěvekod dagus » 6 days ago

A nemůže to bejt jako na rb3011 problém s kombinací 100m a 1G? Nám to nedělá, ale za zkoušku nic nedáš. Jakej máš ros?
0 x

kolousekkk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 days ago

mno je tam nacpana ted posledni verze 6.42.1 byli tam i nejake ty predchozi a nijak se to nemenilo, problem to neresilo. Ani nevim ze by se neco menilo co by to melo zpusobit, to ale zarucit nemohu, clovek zapomene
0 x
jsem lama berte ze je to tak

levian

Příspěvekod levian » 6 days ago

Rovnaky problem mam na na dvoch RB hEX PoE, Zacalo to robit az po case, same od seba. Konektory su precvaknute, kabel vymeneny, aktualne verzia 6.41.3, vysksal som viac verzii, na vetkych to robi. Odpajanie portu je uplne nahodne napr vcera, do 9hod rano bezproblemov a potom to skoro kazdu minutu down/up asi do 17hod. Potom uz nic. Skusal som aj port nastavit natvrdo na 1000 full a chvilu to bolo ok, a potom sa to raz rozpojilo a viac sa to nelinklo. Po nastaveni portu na auto negotion sa to hned linklo na 1Gb. V oboch pripadoch su do portu pripojene PB 5AC 400, jeden ma externe PoE a druhy je napajany priamo s RBcka.
0 x

midnight_man

Příspěvekod midnight_man » 6 days ago

na UBNT hore zatisnut ethernet, dole RB a poe UZEMNIŤ! na tienení ethernetu k PE.
0 x

kolousekkk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 days ago

Já tam žádný ubnt nemám. ;)
0 x

levian

Příspěvekod levian » 3 days ago

Po upgrade na 6.42.1 to bezi 3dni a ani jeden UP/DOWN na interface.
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 3 days ago

Když toto dělalo, vždycky to byl konektor. V poslední době dost často. A že se to UP/DOWN třeba na pár dnů ztratilo, to bývalo běžné. Nic na něm není vidět, ale není dotyk. Rozhodně tím bych začal. mpcz, 19.5.2018
1 x

kolousekkk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 3 days ago

Musím potvrdí ze 6.42.1 drží. Jen to musí být na všech mk okolo. Jinak se asi nějak hádá. Konektory jsem podruhé neměnil. Nevěřím tomu že bych to 2x nacvakl spatne nebo by byl špatný 2x
0 x

Zpět na „Hardware“