DISC Lite5

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
honzam

DISC Lite5

Příspěvekod honzam » 5 months ago

Zajímalo by mě jestli to bude plastová parabola? Škoda že to bude mít menší zisk než LHG
http://cdr.pl/download/mikrotik/DISC_Lite5.pdf
0 x

goblajz
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 5 months ago

Na něco jinýho než plast v týhle ceně zapomeň. To bude jednou slávy až Mikrotik přijde s normální plechovou parabolou.

Podle mě by udělali nejlíp kdyby začli dělat ozařovače do UBNT parabol když se tolik brání plechu...
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

Boze dalsi nezmysleny produkt....100Mb ether, len 802.11n, plasták, na dve veci zdroj.....mozno tak nahrada SXT.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 5 months ago

goblajz píše:Podle mě by udělali nejlíp kdyby začli dělat ozařovače do UBNT parabol když se tolik brání plechu...

Ozařovač dělají, ale pro satelit :D
http://cdr.pl/?p5674
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 5 months ago

Podle mě disc nebude dish :-) bude to větší sextant. Na dish je to málo hluboké. Když vemu jak hluboké je lhg.
0 x

dagus

goblajz píše:Na něco jinýho než plast v týhle ceně zapomeň. To bude jednou slávy až Mikrotik přijde s normální plechovou parabolou.

Podle mě by udělali nejlíp kdyby začli dělat ozařovače do UBNT parabol když se tolik brání plechu...

Mikrotik ji má jen je kapku větší. Ale osobně bych uvítal max parabolu 40cm a 50cm s tikem. Verze jako ISO. Zdroje jsou k ničemu, bylo by dobré kdyby dělali bulk balení, nebo balení po 20,50ks.
0 x

mac0112
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 5 months ago

Jak dokázali s panelovou anténou dosáhnout 12 stupňů ? Pokud je to pravda, tak mohli udělat rovnou verzi s L4 pro PtP spoj.
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 5 months ago

Na PtP L3 stačí, a 12 stupňů to nebude mít ani kdyby jim to navrhoval pan Šťourač (doufám, že mu nekomolím jméno).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

Tak 12 stupnov vyzera na papiere dobre, kedy tam daju 360 stupnov nikto by to nechcel :lol:
0 x

Ladik

Příspěvekod Ladik » 5 months ago

Produkt k nicemu, nema to AC stejne jako LHG, jsou to tragedi.
0 x

mac0112
Kontaktovat uživatele:

Asi je to určený pro zákoše . Rád bych viděl uvnitř tu panelku. Jestli nemají náhodou v PDF chybu a upadla jim 0. 120stupňu to je už reálnější číslo.
Ono by to nebylo poprvé co měli chybu v prvních PDF a pak to rychle upravovali, když jim to lidi zboží vraceli.
Nebo je to reklamní trik v horiz. to má opravdu 12 ale na úkor vertikálních hodnot 120 až 170. To se udělat dá se spousty zářičů vedle sebe.
0 x

dagus

120stupňů vertikálně 12 hor a přitom 21dbi, haha to je zas hlod. Ubnt sektor má při 20dbi 90/4stupně. Fyzikálně to podle mě není možné. To je jako mít zbožné přání mít cpe o rozměrech 20x20cm s 5 stupněma a 20dbi.
0 x

mac0112
Kontaktovat uživatele:

dagus píše:120stupňů vertikálně 12 hor a přitom 21dbi, haha to je zas hlod. Ubnt sektor má při 20dbi 90/4stupně. Fyzikálně to podle mě není možné. To je jako mít zbožné přání mít cpe o rozměrech 20x20cm s 5 stupněma a 20dbi.

Takže UBNT sektor 90/4 stupně je taky kravina?
0 x

stouracpetr

Příspěvekod stouracpetr » 5 months ago

Orientacne lze zjistit,zda se vyrobce anteny nezmylil ,z nasledujiciho grafu:

http://www.nanoboot5.cz/grafy.htm

Pozor,vyzarovaci uhel na diagramu je uvazovan pro standartni pokles - 3 dB,u sektorovych anten se obvykle uvadi pokles intenzity signalu na okrajich sektoru na - 6 dB,takze uhel stejne anteny napr 20* pro -3 dB bude pro pokles -6 dB cca 30*.
Nekdy dojde k omylu pri uvadeni vyzarovaciho uhlu-jedna se spravne o uhel mezi ,,levym,,poklesem o -3 dB a ,,pravym,, poklesem o -3 dB,nikoli o pokles o -3 dB pouze do jedne strany oproti maximu.

Disc lite5 by mohl mit vyzarovaci uhel 12*/-3 dB snad tehdy,kdyz by se ,,podarilo,, konstrukterum antenu navrhnout tak,aby dochazelo k dramatickemu zuzeni hlavniho laloku-ovsem za cenu narustu postrannich laloku,podobne,jak se to ,,povedlo,, u NANOBRIDGE 25dBi

127.gif

ale snad to nebude takovyto pripad...
0 x

Zpět na „Hardware“