Hardware pro GW (10 Gbit)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Jenya

Re: Hardware pro GW (10 Gbit)

Příspěvekod Jenya » 1 year ago

Hezký, ted si mi to nandal. A co argumenty, máš?
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 1 year ago

Asi tak, 10gbit router, pres to teče sakra hodně peněz a vy tam chcete dát desktop...to je dotaz do jine sekce. Argumenty treba co to vydrží, supermicro se nám za 6let ani jednou neseklo, ani jednou neumřelo. Předtím core2duo občas tuhlo, občas se divně chovalo...co třeba protože přes to teče hodně peněz a každej chce kvalitu, aby se to nevysralo?
0 x

forkman
antispam: Ano

Příspěvekod forkman » 1 year ago

A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

Škoda že je to zase flame a nic konstruktivního...

Kdybych napsal že tam chci desku od asrocku a realtek síťovou, tak to chápu, ale já se tady seriózně ptám.
0 x

Tar

Příspěvekod Tar » 1 year ago

Provozujeme router/shaper/firewall se 6ti jádrovou E5 na 3,5GHz. Jsou tam 4000 pravidel ve firewallu, 7000 manglu a 5000 queues. Při gigabitu je zatížení cca 15%. Pokud tam nechceš shapovat tak věřím, že by to těch 10Gb dalo.
0 x

Sidi

Příspěvekod Sidi » 1 year ago

forkman píše:A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

Kdybych napsal že tam chci desku od asrocku a realtek síťovou, tak to chápu, ale já se tady seriózně ptám.

Já to beru kvůli ECC pamětí. Tu má intel jen u xeonů (nebo aspoň nedávno měl - už nestíhám sledovat úplně vše).
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 year ago

forkman píše:A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

odkdy X11 podporujou i5 a i7? já v popisu vidim jenom i3 a xeon-e3. i3 tam jede, i5 a vejš ne.

Když už se seriozně ptáš tak proč neseriozně vymejšlíš desktop věci?
0 x

forkman

Tar píše:Provozujeme router/shaper/firewall se 6ti jádrovou E5 na 3,5GHz. Jsou tam 4000 pravidel ve firewallu, 7000 manglu a 5000 queues. Při gigabitu je zatížení cca 15%. Pokud tam nechceš shapovat tak věřím, že by to těch 10Gb dalo.

Super, konečně reálná zkušenost. Díky. Nutně od toho nechci 10Gbit, ale aby tam byla rezerva oproti nynějšímu stavu. Což podle uvedených údajů určitě bude. Jaký je to konkrétně CPU?

Co se týká ECC, podporují je i Core procesory, ale koukám že konkrétně ten co jsem psal ECC nepodporuje. Xeon je v tomhle asi rozumnější volba.
0 x

forkman

hapi píše:odkdy X11 podporujou i5 a i7? já v popisu vidim jenom i3 a xeon-e3. i3 tam jede, i5 a vejš ne.

Když už se seriozně ptáš tak proč neseriozně vymejšlíš desktop věci?

UTFG
0 x

iTomB

Příspěvekod iTomB » 3 months ago

Nemate nekdo link na dokument z prednasky o 10G? Bylo to na jizerce pokud se nepletu, ale nikde to tu nemuzu najit.

Dik
0 x

Zpět na „Hardware“