Nové SXTsq ac, LHGG ac

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
honzam

Re: Nové SXTsq ac, LHGG ac

Příspěvekod honzam » 10 months ago

whatever píše:Nechci to pouzivat, koupil jsem 10ks, a lezi mi tu protoze to nefunguje

Nejsi sám. Tyto nové AC věci používají nový wave2 chipset a ten jaksi zatím není softwarově pořešen. Prostě vydali hardware a nemají pro něj software. Tohle prostě posra....
0 x

Grul

Příspěvekod Grul » 10 months ago

Tak jsem nahodil 6.42rc9 - NV2 už se dá aspoň nějak použít, ale furt to není ono
testuju 2ks SXTsqac proti sobě cca na 200m 20/40Mhz v AC ccq tak porůznu skáče 90-70%
NV2 protlačí na TCP 1 stream pod 100M s nstreme protokolem jedu na 120Mbit.

ale rozhodně to už začíná být k použití (předtím to ani k "hovnu" skoro nebylo :-D )
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 10 months ago

exsituje k tomu nějaký wave2 sektor?
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 10 months ago

hapi píše:exsituje k tomu nějaký wave2 sektor?

Zatím ne
0 x

Ispič

Příspěvekod Ispič » 10 months ago

To je prostě klasika mikrotik, my to otestujeme, oni to pak poladijou. Seru jim na testy, začnu to kupovat po pár měsících, pak přestanou vadné série, nekompaktibilita apod.
1 x

sp4wn90

Příspěvekod sp4wn90 » 9 months ago

ani s nejnovějši RC verzi nic moc na stole mi dvě LHG mezi sebou davaj 20-40Mbit při 20Mhz kanale (je jedno jaka frekvence) bojim se to nekde nasadit.
0 x

Grul

Příspěvekod Grul » 9 months ago

ne wawe2 produkty mezi sebou stále pouze protokol nstreme, ten dává nejlepší výsledky, ostatní je na pikaču
ty 2ks SXTsqac co testuju průběžně na nstreme dávaj na 40Mhz cca 115Mbit jak to přepnu na 802.11 nebo nv2, tak jsem s bídou na 30ti a to to tak kolísá od 5ti k 10ti.
hnus velebnosti
jediný co opravili v RC verzi je, že to jakš takš uspokojivě chodí jako klient proti staršímu produktu.
0 x

kure05

Příspěvekod kure05 » 9 months ago

Takhle vypadá uvnitř to SXTsq AC. Je v tom DPS z LHG AC. Celý to SXT je nerozebiratelný. Obě plastový části jsou k sobě lepený, spíš nějak natavený. Nedestruktivně to fakt nejde . . .
Přílohy
IMG_20180213_161537.jpg
IMG_20180213_161537.jpg (217.95 KiB) Zobrazeno 905 x
IMG_20180213_161510.jpg
IMG_20180213_161510.jpg (176.73 KiB) Zobrazeno 905 x
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 9 months ago

Jsou to lemplové co se týče firmwaru v těchto jednotkách. Zatím nechodí asi nic uspokojivě.
Dokonce psali na foru že pro tyto ARM jednotky bude nový nstreme. Označovaný Nstreme-plus

Nstreme-plus is almost the same Nstreme protocol but with some additional tweaks to get better compatibility with latest ARM based wireless chipset hardware that we started to release recently.
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 9 months ago

by mě zajímalo v čem je gro toho wave2 že to museli tak strkat brzy bez nějakého testování?
doufám tedy ža tam bude spektrák :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

honza198
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 9 months ago

No mě spíš zajímá proč u SXTsq ac do toho nejde nalej jina verze ROS, než ta, co je ta se kterou se to koupí (6.40.3).
Jinak po rebootu píše: "kernel failure in previous boot". Docela mi to leze krkem.
0 x

Grul

Příspěvekod Grul » 9 months ago

honza198 píše:No mě spíš zajímá proč u SXTsq ac do toho nejde nalej jina verze ROS, než ta, co je ta se kterou se to koupí (6.40.3).
Jinak po rebootu píše: "kernel failure in previous boot". Docela mi to leze krkem.

maj tam bug..
buď netinstall nebo dej reset config-no defaults a hned po rebootu aktualizuj.
Hlavně nenastavuj nic na wifi, jinak budeš zas mít kernel failure :-D
až nahodíš RC tak už můžeš vesele aktualizovat
0 x

honza198
Kontaktovat uživatele:

Grul: Díky. Se ze Sergejů jednoho dne zbláznim a bude mi fajn.
0 x

okoun

Příspěvekod okoun » 9 months ago

nemohu si pomoci ale kupovat SXTsq ac mi přijde jako totální ičovina protože je tu normální ověřené sxt ac lite sice nemá 1Gb port ale co nepředpokládám že někdo na wifi nabízí takové tarify :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

honza198
Kontaktovat uživatele:

okoun píše:nemohu si pomoci ale kupovat SXTsq ac mi přijde jako totální ičovina protože je tu normální ověřené sxt ac lite sice nemá 1Gb port ale co nepředpokládám že někdo na wifi nabízí takové tarify :)

bylo to myšlené na krátký PtP sklad - skladník a-la 300m
0 x

Zpět na „Hardware“