Dual sfp+ karta do home serveru

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
skrivy
Příspěvky: 121
Registrován: 3 years ago

Re: Dual sfp+ karta do home serveru

Příspěvekod skrivy » 6 months ago

Za sebe musím říct, že v datacentrech je dnes 2.5G nebo 5G nesmysl. 10GE zařízeních jsou tuny a za rozumné peníze. Naopak 2.5G/5G jsem pořádně ještě neviděl.

A místo nákupu extra switchů, abych ušetřil něco na propoji, tak to raději udělám pořádně a propoje (pokud jsou metalikou) překopu na optiku. A mám to rovnou kompatibilní se všema okolo mně.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12585
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod hapi » 6 months ago

meleš kraviny. Koukni se do malých datacenter případně do datacenter wedosu který si můžeš někde i prohlédnout. Vše většinou 1Gbit metalika pro server. Pak switch a až uplink bejvá 10Gbit a to ještě ne vždy. Drtivá většina běžných 1U serverů má pouze 1G metal.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1245
Registrován: 4 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 months ago

10Gb pro domácí NAS není nic přehnaného. V době SSD a výkonných "točivých" disků je 1Gb limitující. Nevidím na tom nic šíleného a switche s několika 10Gb porty jsou dneska za pár korun.
0 x

midlan
Příspěvky: 11
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod midlan » 6 months ago

Celkem se tady nad těmi komentáři bavím, kolik schytávám hejtů za to že chci 10gbe. Kdybyste četli pořádně, hned v úvodním příspěvku píšu, že ho nechci teď, ale výhledově až se to stane mainstream cenově. Když už sháním síťovou kartu tak jsem uvažoval nad sfp+ s 1gbit transcievery. Nakonec jsem se na to stejně vykašlal a koupil za 800 Kč čtyřportovou gigabit kartu z ebay. Lepší kabeláž ve zdi je zanedbatelná položka při celkové ceně rekonstrukce a jednou bude k nezaplacení, než abych kvůli ní měl znovu rozkopávat byt.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12585
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod hapi » 6 months ago

divíš se? 15 let to mělo na to aby se to stalo mainstreamem. Nakonec to zabalili a prakticky se setkáš většinou s fiberem na 10Gbit protože s kabelem jsou problémy. Proto se vymyslel 2.5Gbit a 5Gbit standard kterej teď letí vzhůru za stovky korun jako 1Gbit a ne za tisícovky korun. Je to jenom pos*aná domácnost.
0 x


Zpět na „Začátečnické témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů