Optické oddělení sítě

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
radekpaos
Příspěvky: 170
Registrován: 7 years ago

Optické oddělení sítě

Příspěvekod radekpaos » 6 months ago

Ahoj, chci se zeptat na možná samozřejmost - existuje optické oddělení kabelové (cat 6) sítě? Myslím tím jako jedno zařízení, dokážu si představit (se všemi nevýhodami z toho plynoucími) cat6->konvertor->optika->konvertor->cat6, ale ...

Díky.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4267
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 months ago

K čemu to má být dobré? A proč vadí dva převodníky? Na krátké vzdálenosti v tom nevidím smysl ... a na delší to stejně dva kusy budou.
0 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

cerva
Příspěvky: 255
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod cerva » 6 months ago

Možná hledáš galvanický oddělovač pro ethernet, používá se ve zvláštních/nebezpečných provozech. Zkus přiblížit, čeho se snažíš dosáhnout, odpověď bude přesnější.
1 x

radekpaos
Příspěvky: 170
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod radekpaos » 6 months ago

Přesně, jde o galvanické oddělení -> stoprocentní. S tímto žádné zkušenosti nemám, optiku beru jako stoprocentní oddělení, takže jsem zvažoval toto. V podstatě jsou dvě možnosti, bezdrát a optika, optika mi přijde bezproblémovější. Důležitá je stabilita spoje, oddělení jako takové může být fakt krabka bez jakékoli další kabeláže.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1291
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 months ago

No tak krabka bez jakékoliv další kabeláže to v případě optiky zcela pochopitelně být nemůže. Někde se musí vzít energie na "rozsvícení vysílače" a i ten přijímač z něčeho musí žít.

Oddělení "v jedné krabičce" může být sice fajn, ale třeba proti blesku to taky není - izolační vzdálenosti uvnitř budou v řádu milimetrů. Nehledě na to, že takové krabičky budou určeny nejspíše pro průmysl a cena bude v (deseti)tisících.

Napiš konkrétní aplikaci, důvod potřeby oddělení. Nejlepší řešení je ale optický kabel - a nejen jako oddělení ale prostě jako přívod pro danou záležitost (nemá smysl to dělat na 1m, nejlépe udělat celý přívod v optice).

Osobně tipuji, že vymýšlíš zbytečné hovadiny a pokud je oddělení opravdu potřeba tak se pohybuješ v prostředí (EX apod.) kde nemáš co dělat.
1 x

radek1
Příspěvky: 86
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radek1 » 6 months ago

Dva převodníky proti sobě v plastové krabici, každý převodník se samostatným POE napájením? (pokud to má být "bez drátů")
Galvanicky oddělené to sice bude, ale jako ochrana proti pořádnýmu blesku moc ne.
0 x


Zpět na „Začátečnické témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti