optika kombinace SM/MM

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
radek1
Příspěvky: 86
Registrován: 8 years ago

optika kombinace SM/MM

Příspěvekod radek1 » 7 months ago

Ahoj,
co se stane, pokud udělám tuto kombinaci:

[SFP WDM SM]-----SM PATCH---->---------------MM 50/125 cca 300m ----------<---- SM PATCH ---[SFP WDM SM]

V praxi to funguje, ale nejsem si jistý jaké to do budoucna udělá problémy.

Díky.
.
0 x

ocior
Příspěvky: 483
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ocior » 7 months ago

Spravne tam patri mode conditioning patchcord - http://www.fiberopticshare.com/mode-con ... rview.html

Co by se mohlo a nemuselo stat je na dlouhe zimni vecery idealni tema k pivu. Osobne bych do toho investoval par stokorun a mel ciste svedomi.
1 x

Sidi
Příspěvky: 348
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 months ago

Viděl jsem to v praxi (taky jen pár set metrů) a lituju, že switche neměli možnost kouknout se do parametrů SFP modulu. Ale fungovalo to spolehlivě.

Co jsem si o tom před několika měsíci zjišťoval, tak tam budeš mít akorát naprosto nechutný útlumy na konektorech (takže bych to na delší trasy ani nezkoušel, už vůbec ne s OM1 vlákny), ale pokud na to nebudeš sahat ... jako nouzovka to pojede

Proč tam nedáš MM moduly? Myslím, že dost lidí je má po upgradu na skladech navíc a mohli by je nechat za krabku ... (u nás na skladě jich leží asi 40 i s patchcordama - akorát je nemůžu rozdávat)
2 x

Uživatelský avatar
TTcko
Příspěvky: 664
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TTcko » 7 months ago

dej tam MM patche ... a nebudeš to muset řešit .. máme MM trasu a MM patche a 1310 SFP a funguje to naprosto spolehlive přes 10 let
1 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 760
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 months ago

dej tam MM patche ... a nebudeš to muset řešit .. máme MM trasu a MM patche a 1310 SFP a funguje to naprosto spolehlive přes 10 let


Přesně tak, dej tam MM patche, ať je celá trasa ze stejného typu vlákna. Tím si vylepšíš signál. Pokud ta trasa není převěs, kde hrozí nějaké podstatné zhoršení útlumu, tak to bude chodit bez problémů.
U nějakých převodníků pro průmyslové použití je přímo v manuálu napsáno, že to chodí na xy km na SM vlákně a xz stovek m na MM vlákně.
1 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

radek1
Příspěvky: 86
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radek1 » 6 months ago

MM jsem tam nemohl dát proto, že jedná o provoz na jednom optickém vláknu.
Z nějakého důvodu je ve vaně lichý počet funkčních MM...

Nakonec jsem to pro vyřešil aktivním prvkem se 2 optickámi moduly (jak tu byl jeden z návrhů). Aspoň je ten tok pod kontrolou.

Děkuji
0 x

jt-dob-net
Příspěvky: 63
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 6 months ago

radek1 píše:MM jsem tam nemohl dát proto, že jedná o provoz na jednom optickém vláknu.


MM umí ale taky WDM po jednom vláknu.
0 x

radek1
Příspěvky: 86
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radek1 » 6 months ago

ech, tak to mi uniklo :)
už na ně koukám, díky za nakopnutí!
0 x

rsaf
Příspěvky: 1291
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 months ago

Můj osobní tip je, že se od těch singlemodových moc neliší. Hlavní rozdíl bude to co mají napálené v DMI. Dal bych tam stejné patchcordy jako je vlákno a klidně tam nechal ty SM transceivery.
0 x


Zpět na „Začátečnické témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti