Drziak kabla na konzolu/tyc

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
emel
Příspěvky: 63
Registrován: 1 year ago

Drziak kabla na konzolu/tyc

Příspěvekod emel » 2 months ago

Ahojte,

mam takuto situaciu: potrebujem medzi 2 domami (vzdialenost 10 metrov) natiahnut UTP kabel. Oba domy maju sikme strechy, v strede je tyc na ktoru je uchyteny satelit a popri nej idu aj kable z LNB. Tymto otvorom je mozne pretiahnut aj UTP kabel.
Prosim Vas o radu, ako uchytit vonkajsi kabel s nosnym lankom k tyci. Existuje na to nejaky drziak? Ak ano, mozete mi prosim poslat link? Neviem, ako sa taky "drziak" oficialne vola a ako to mam hladat...

Vdaka za kazdu rozumnu radu.
0 x

xrff
Příspěvky: 260
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod xrff » 2 months ago

0 x
--

Filip Rubák
F-site corp s.r.o.
e-mail: xrf(at)f-site.eu
GSM: +420 731 931 043

rsaf
Příspěvky: 1001
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 2 months ago

UTP bych při dnešní dobré dostupnosti optiky ven nikdy nedal.
Kup si za 2 stovky hotový okonektorovaný samonosný optický kabel http://cdr.pl/p5465,kabel-swiatlowodowy ... p-25m.html
K tomu po 25Kč odpovídající kotvy http://cdr.pl/p5964,uchwyt-odciagowy-ft ... ish-u.html
a pak buďto nějkaké optopřevndníky nebo switche s SFP (a SFP moduly s SC konektorem)

Odkazy jsou k zahraničním kolegům, protože u nás nevím o dodavateli nakonektorovaných dropů.
1 x

emel
Příspěvky: 63
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod emel » 2 months ago

Pokial by som bol ISPik, tak ano, ale som len "end user" :)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1001
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 2 months ago

Jaký je v tom rozdíl? Budeš na ten kabel mít připojené málo elektroniky a bude to vše za pár kaček, že ti nevadí že to bouřka odpraví? Chtěl jsem jen říct, že se to optikou dá vyřešit do tisícovky, tak proč tam dávat UTP?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5249
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod honzam » 2 months ago

emel píše:Pokial by som bol ISPik, tak ano, ale som len "end user" :)

Přesně tak, proč jít do UTP místo optiky? Kvůli úspoře peněz? To se může nepěkně prodražit pri první bouřce až uhodí někde v okolí...
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 479
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 2 months ago

emel píše:Pokial by som bol ISPik, tak ano, ale som len "end user" :)


Dobre ti radí , choď do optiky . Ked sme začínali s ISP , tak sme tých ethernetových prevesov porobili dosť . Či už medzi bytovkami alebo od suseda k susedovi (včase ked set anténa,ap,pig,... stáli 10000 korún a viac ), no poodpalovaných portov na sieťovkách a switchoch by sme sa asi nedopočítali.

rsaf píše:Odkazy jsou k zahraničním kolegům, protože u nás nevím o dodavateli nakonektorovaných dropů.

Nemali to niekedy v Alternetive v ponuke ? Alebo možno v Ofacome by mu vedeli nakonektorovať aj drop, pár krát nám robili predkonektorované káble k rádiám.
0 x

emel
Příspěvky: 63
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod emel » 2 months ago

OK, presvedcili ste ma na optiku :)
S tym vsak vyvstava dalsia otazka, a to celkova kompatibita.

Bude tento kabel
https://www.tesshop.sk/opticky-patchcord-lc-pc-lc-pc-30m-7mm-dx-sm-g657a2-outdoor_d1945.html
kompatibilny s tymto SFP
https://mikrotik.com/product/S-31DLC20D-181
a touto kotvou?
https://www.tesshop.sk/kotva-ac-10-pre-opticky-kabel-drop-5-8-mm_d2204.html

Nenasiel som zial ziadny iny nakonektorovany outddoor kabel, ktory by mal LC UPC konektor (ako je ten mikrotik SFP), takze otazka, bude to spolu fungovat?

Vdaka.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1001
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 2 months ago

Podle mě to není samonosný kabel, takže nebude.
Kup to klidně z toho Polska, doprava na SK je 15eur což prakticky ušetříš na tom kabelu.
A celkem běžně se dají koupit WDM SFP s LC konektorem (na každý konec potřebuješ modul o jiné vlnové délce)
http://cdr.pl/p5464,kabel-swiatlowodowy ... p-30m.html
http://cdr.pl/p5964,uchwyt-odciagowy-ft ... ish-u.html
http://cdr.pl/p3411,opton-125g-sm-wdm55 ... 0-ddm.html
http://cdr.pl/p3409,opton-125g-sm-wdm31 ... 0-ddm.html
0 x

emel
Příspěvky: 63
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod emel » 2 months ago

a aspon SFP s kablom bude kompatibilne?
0 x


Zpět na „Začátečnické témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti