Jak se dostat na kamerovy system bez verejne IP

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
pcwifi
antispam: Ano

Re: Jak se dostat na kamerovy system bez verejne IP

Příspěvekod pcwifi » 2 months ago

me Dahua tak dojebali jeden NVR, ze to jejich P2P uz vubec nejede, kdyz jim pisu ze mi nejde zarizko pridat do toho jejich SW co se pres P2P napojuje, tvari se jak kokosky, ze u nich dle serioveho č. vse ok. Jebat na ne, udelal sem si VPN na jinou pripojku s verejkou a nazdar bazar. Mam tam VPN / L2TP ale mrzne to co den dva... musim dis/ena klienta a pak to zas chvili jede...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... budoucnost bezdrátových sítí je jen mimo venek, kdo doteď nezačal s budováním optických sítí, půjde do 4 let pod drn...

hanzIT

Příspěvekod hanzIT » 2 months ago

Maverick_BK píše:Nevim co mas za system ale jsou vyrobci kde jde pristupovat pres jejich cloud (P2P).

No ale pres ten Cloud se nedstanes do weboveho rozhrani...je to myslim jen pro mobilni aplikace a programy pro primy pristup....

Jinak jedna se o kamery i NVR od Cantonku...je to docela SRA*CKA a nikomu radeji nedoporucuji cokoliv od teto firmy kupovat...
0 x

hanzIT

mpcz píše:Přijde mi to tak, že jsi to ještě ani nezkusil. Nebo je to připojeno za nestandardních podmínek.
Také není špatné popsat, co jsou na obou koncích za routery. Pokud něco jednoduchého, tak to pořeší pak asi dvě 5-ti portové RB750-ky (á 700,- + DPH). Pokud ti to bude pasovat finančně, určitě ti někdo tady poradí, jak to nastavit. mpcz, 29.7.2018

U klienta je staricky TP-LINK u me doma pak Mikrotik typ tedkom z hlavy nevim, ale provozuji na nem DUDE server...cenove kolem 1300Kc...
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 2 months ago

pcwifi píše:me Dahua tak dojebali jeden NVR, ze to jejich P2P uz vubec nejede, kdyz jim pisu ze mi nejde zarizko pridat do toho jejich SW co se pres P2P napojuje, tvari se jak kokosky, ze u nich dle serioveho č. vse ok. Jebat na ne, udelal sem si VPN na jinou pripojku s verejkou a nazdar bazar. Mam tam VPN / L2TP ale mrzne to co den dva... musim dis/ena klienta a pak to zas chvili jede...

Přesně můj příběh, po podobných zkušenostech už na cloudy výrobců ze zásady seru a jedu VPN, i klienti jsou s tím v pořádku, ostatně připojit se na VPN domů je v posledních verzích Androidu a iOS opravdu jednoduché. Jen teda moje VPNky mají zpravidla uptime omezený jen posledním upgradem mého mikrotiku. :D

hanzIT píše:No ale pres ten Cloud se nedstanes do weboveho rozhrani...je to myslim jen pro mobilni aplikace a programy pro primy pristup....

Jinak jedna se o kamery i NVR od Cantonku...je to docela SRA*CKA a nikomu radeji nedoporucuji cokoliv od teto firmy kupovat...

Jinými slovy, nas*at a rozmazat.

hanzIT píše:U klienta je staricky TP-LINK u me doma pak Mikrotik typ tedkom z hlavy nevim, ale provozuji na nem DUDE server...cenove kolem 1300Kc...

Ať je to cokoliv, pokud na tom jede Dude server, pak to má výkonu dost. U klienta tedy TP-Link nahradit nějakou RB75x (RB750 nebo RB751, je-li potřeba Wi-Fi) popř. RB9x1 (RB931 / hAP mini, RB941 / hAP lite, 951... - o kousek výkonnější, wifi mají všechny) a máš to zároveň s upgradem. Některé novější TP-Linky už VPN umí taky, ale to by pak klient posílal přes tebe všechen traffic a to už by tak fajn nebylo. Takže mikrotika a je vystaráno, jediná konfigurace bude na tvém mikrotiku a na tomhle, tj. ta nejlepší, nejspolehlivější a zároveň nejsnadnější verze.
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

hanzIT

Dekuji prozatim Vsem za napady a rady. Zkusim mikrotika...snad se nejak pobiju s konfiguraci...snad neco bude na YouTube :-)

dik

HIT
0 x

hanzIT

Příspěvekod hanzIT » 6 hours ago

Myghael píše:Něco podobného už jsem řešil, ve finále se na místo prostě umístil mikrotik (v mém případě prastarý RB133, který jsem měl zrovna po ruce), jehož jediným účelem je vytáčet VPN na server u mě doma (router mám mikrotik i tak, takže bez problému). Pokud můžeš na tom místě bez veřejné IP vyměnit router za mikrotika, je to prosté, při vytváření profilu pro připojení přidáš routu, která bude při aktivním spojení aktivní. Na straně klienta (u těch kamer) jen přidáš statickou routu do domovské sítě přes ten tunel a je vystaráno. Pokud nelze rovnou tím mikrotikem nahradit (V mém případě DOCSIS modem bez možnosti bridge módu), pak buď musíš na tom cílovém zařízení přidat statickou routu (do tvé sítě, jako bránu lokální adresu toho mikrotika), nebo si na tom mikrotiku udělat NAT.

Ahoj,

chtel bych te poprosit o radu, jak to nastavit. Stacilo by mi par screenu. Tj. klient, server a ta routa...s mikrotikem moc nemumim, ale ucim se...dekuji za pomoc i ochotu
0 x

Zpět na „Začátečnické témata“