"Přemostění" portu na jíný RB v jiném městě

Návody a problémy s konfigurací.
Dejv

"Přemostění" portu na jíný RB v jiném městě

Příspěvekod Dejv » 2 months ago

Zdravím,
mám doma RJ-45 dvojzásuvku, tzn. jeden kabel pro internet a druhý pro box k TV. K internetu mám veřejnou IP adresu, která je nadefinovaná přímo na RB433/ether1. Na druhém kabelu běží DHCP server poskytovatele a přiděluje IP ve tvaru 172.x.x.x. Tu IP adresu si vezme krabička k TV, která je propojena HDMI kabelem k TV.

Tolik k popisu stávajícího připojení. Teď se stěhuji pryč a rád bych TV s sebou. Poskytovatel to samozřejmě nedovolí, protože to nepodporuje.

Je ale možné, že bych ethernet pro TV zapojil do RB/ether3 a udělal "most" ke mě do baráku s tím, že i tam je RB, ale bez veřejné IP adresy? Jsem za NATem. Je to realizovatelné? A pokud ano, prosím o stučné nakopnutí jak... Zbytek už dohledám nebo nastuduji. Podmínkou je, abych do RB na baráku připojil box od TV a ten si vzal IP poskytovatele TV služby z bývalého bydliště...

Děkuji a hezký den vinšuji
D.

P.S.: Náhradní box k TV i přípojku mám zajištěnou...
0 x

MSfanousek

Příspěvekod MSfanousek » 2 months ago

přes ppp tunel si spojíš neveřejnou s veřejnou a eoip tunelem v bridgi si propojíš ethernety
0 x

Kmotrik

Příspěvekod Kmotrik » 2 months ago

Pokud je dvou zasuvka a jeden kabel jde do rb a druhy do televize. Tak predpokladam ze to bude multicast.
Pokud poskytovatel nepouziva hls tak to bohuzel nerozjedes.

Pokud to jde pres rb tak pak vpn a nasledne eoip tunel.
0 x

Dejv

Příspěvekod Dejv » 2 months ago

Děkuji za odpovědi...
Co používá poskytovatel jsem zatím nezjistil (PODA).

Jestli to chápu správně, vytvořím VPN mezi Miktrotiky... To jsem udělal a vídím VPN v Active Connections. V PPP Secret jsem zadal Local a Remote IP adresy a ping na obě IP adresy z obou MT funguje. Ty jsem následně použil v EoIP - je to tak správně?

Ve výsledku TV jede, traffic je okolo 3Mbit, ale trochu se to seká...

Dá se to nějak vyřešit?
0 x

thouzvicka

Příspěvekod thouzvicka » 2 months ago

Dal by sem prosím někdo konfiguraci? Mám udělaný L2TP tunel mezi Mikrotiky a následně tím L2TP tunelem ještě EoIP tunel. Vše se spojí, jenom se nemohu dostat z jakéhokoliv zařízení do vzdálené sítě, kterou mám propojenou právě těmi tunely. Jediné, co funguje, je ping z Mikrotiku A na Mikrotik B a opačně. Ale jakmile se snažím na Mikrotik B dostat například z mobilu připojeného na WiFi Mikrotiku A, nedostanu se tam.
Mám použitý RB2011 a RB411U.
0 x

Zpět na „Konfigurace“