Vyřešeno Přátelská výpomoc se stavbou poštovního serveru

Návody a problémy s konfigurací.
lacman

Vyřešeno Přátelská výpomoc se stavbou poštovního serveru

Příspěvekod lacman » 3 months ago

Nenajde se mezi vámi někdo kdo by pomohl s rozjetím na Ubuntu 16.0.4 ?
Naposledy upravil(a) lacman dne 16 Apr 2018 21:40, celkem upraveno 1 x.
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 3 months ago

nevím na co to má být, ale jestli ti mohu poradit tak si udělej poštu o nějaké korporace jako je třeba active24, forpsi a podobně....
čas s tím strávěný v řešení problémů se spamem či nedoručením a podobně za to prostě nestojí když se dají schránky koupit dneska z apár korun měsíčně....
0 x
Ufff, zajímalo by mě jestli vlákno "60GHz" překoná flame vlákno o "PBM10" :D

pgb

Příspěvekod pgb » 3 months ago

Souhlasím plně s okounem, nestojí to za to (hrál jsem si s tím dost dlouho a nakonec jsem to pod přívalem spamu vzdal) ... Active24 má levné schránky nebo se koukni tam kde platíš doménu. Pokud chceš něco hodně robustního a nevadí ti nadnárodní společnost, tak google placený účty.
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 3 months ago

Poštovní server provozuji doma i v práci, takže bych věděl, jak na to (včetně těch sr*nců se spamem, doručováním atd.). Jsou dvě možnosti, buďto si s tím chceš hrát a stavíš to ze zvědavosti, potom zkus spíše http://forum.ubuntu.cz/, nebo to myslíš vážně a na tom zamýšleném serveru mají běžet důležité maily, v tom případě se na to raději vykašli a tyhle srandy outsourcuj jak už tu někdo radil, osobně mám dobré zkušenosti s forpsi. Když uvážím v jaké fázi stavby poštovního serveru můžeš být, když píšeš takový dotaz, tak tě ty forpsi schránky vyjdou i levněji.

Chceš-li přesto jít hlavou proti zdi, doporučuji googlit na téma "how to set up mail server" a přeji hodně zdaru.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

LaCosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 3 months ago

Popozeraj ked tak postfix, dovecot, antispam postfwd a rspamd + bonus spf, dkim, dmarc, atd. ... ak si laik, kasli na to, ver mi, nestoji to za to :D ... chalani dobre radia

P.S. Pocitaj s tym, ze cast veci si dokodis sam, nakolko nie vsetko bude tak ako by si chcel ...
1 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 3 months ago

Má někdo nějaké zkušenosti s poste.io? Je to český projekt, cena je ve srovnání se "stavbou" vlastního řešení poměrně přijatelná...
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 3 months ago

pouzij gapps a mas po starostech.
0 x

zubodravec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 3 months ago

Kdyz sem pred deseti lety definitvine opustil myslenku, provozovat vlastni SMTP, POP, DNS, tak sem se bal esli sem to neprepisknul. Ale jsou to sluzby a my tahame kabely do domacnosti, o sluzby at se stara jinej a pak prisel bum s "cloudama" a doprovodny program SAAS. Citim se jako pionyr v oboru :-))) Okoun a ostatni souhlasici maji pravdu. Nei snad mesice, kdy se neco nezmeni k horsimuúprisnejsimu/neduverujicimu. A tam kam maily chodily vcera, dens najednou jsou odmitane, treba takovy prijemce na Yahoo je na to expert a gmail obcas taky. Provozovat vlastni sendmail, jako maly ISP je silenost v soucasne dobe. Nehlede na to, ze verejne maily (gmail, post.cz seznam. atd) uz davno pred lety zareagovali a kazdemu svemu uzivateli dava k dispozici vlastni sendmail. Tedy prace na vic ke vsemu provozvat vlastni server. ... a hlidat se seli nesjs nekde na nejakem blocku.

pgb píše:Souhlasím plně s okounem, nestojí to za to (hrál jsem si s tím dost dlouho a nakonec jsem to pod přívalem spamu vzdal) ... Active24 má levné schránky nebo se koukni tam kde platíš doménu. Pokud chceš něco hodně robustního a nevadí ti nadnárodní společnost, tak google placený účty.
1 x

lacman

Tak už to tak nějak vesměs máme nastavený, je to jen pro pár hostyngú co mám pro znamé, nic velkého, řeším pár problémů jako je že roundcubemail se nemůže připojit do databáze apod... tak kdyby někdo měl chvilku třeba přes teamviewer.. když-tak sz..
0 x

Dacesilian

Příspěvekod Dacesilian » 3 months ago

Nezapomeňte na reverzní DNS záznamy (bez toho nepošlete nic na centrum.cz a volny.cz apod., používají virusfree.cz) a na zprovoznění DKIM podepisování (bez toho to zase Google hodí do spamu). Pak už jen SQLgrey a ověřování ve všech možných RBL blacklistech, Barracuda vyžaduje free registraci.
1 x

lacman

Dacesilian píše:Nezapomeňte na reverzní DNS záznamy (bez toho nepošlete nic na centrum.cz a volny.cz apod., používají virusfree.cz) a na zprovoznění DKIM podepisování (bez toho to zase Google hodí do spamu). Pak už jen SQLgrey a ověřování ve všech možných RBL blacklistech, Barracuda vyžaduje free registraci.

Teď řeším to chybu s databází :( neúspěšně... nenašel jsem řešení..
log chyby Apr 16 12:36:07 mail roundcube: <p0502ave> DB Error: [1146] Table 'roundcubemail.session' doesn't exist (SQL Query: INSERT INTO `session` (`sess_id`, `vars`, `ip`, `changed`) VALUES
0 x

Dacesilian

Příspěvekod Dacesilian » 3 months ago

Jestli ten mailserver stavíte na základě jednoho návodu a teď neumíte řešit "Table 'roundcubemail.session' doesn't exist", tak to není dobrý výchozí stav na to se ptát na fóru.
Zkontrolujte, zda ta tabulka existuje :)
1 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 3 weeks ago

neznáte někdo nějaké GUI pro postfix? potřebuji mít nějaké graficky přívětivé prostředí pro správu odeslaných emailu případně nějaké nastavovátko?
0 x
Ufff, zajímalo by mě jestli vlákno "60GHz" překoná flame vlákno o "PBM10" :D

LaCosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 3 weeks ago

postfix admin, pripadne iRedMail .. UI je sice platene, ale je to komplexne, zalezi co clovek od toho ocakava.

btw: este taka podstatna vec a to, ze je vhodne riesit aj MX backup a k tomu ochranu, napr. backscattering a pod., ideal mat sync z mastera, ono vseobecne smtp cloveka dobre potrenuje :)
0 x

lacman

Příspěvekod lacman » 3 weeks ago

Kdyžtak napis sz. Prali jsme se s tím, ale troufam si říct ze to máme v celku funkční. Gui mame iredmail a roundcube...
0 x

Zpět na „Konfigurace“