Graf pre queue tree

Návody a problémy s konfigurací.
bugino

Graf pre queue tree

Příspěvekod bugino » 12 years ago

Zdravim Vas,

Skusam rozchodit nejake tie grafy /som zaciatocnik, ale po recitani maualu :)/, ale len pomocou "graphing tool" v Mikrotiku. Chcel by som pouzit Queue tree, ale ako som sa docial /ak sa mylim, prosim opravte ma/ pre "Queue-tree" sa nedaju vytvorit grafy, daju sa vytvorit iba pre simple-queue.

Moje riesenie je: vytvorit "Queue-tree" a zaroven pre kazdu IP aj "Simple-queue". V "Queue-tree" nastavit rychlosti, ake mam v plane a v "Simple-queue" nastavit ako rychlost UNLIMITED. Potom vytvorit grafy pre "Simple-queue".

Prosim, poradte mi, ci je moje riesenie korektne a pravidla sa nebudu navzajom ovplyvnovat.
0 x

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

Kombinace queue tree a simple tree se už probírala a není to moc dobré, navzájem se to ovlivňuje a dělá to různé zmatky. Lepší je použít jen QT nebo SQ.
0 x

net.work
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

Leeonek píše:Kombinace queue tree a simple tree se už probírala a není to moc dobré, navzájem se to ovlivňuje a dělá to různé zmatky. Lepší je použít jen QT nebo SQ.

To je docela mozne, z to nefunguje spolecne korektne, ale jak teda nejak jednoduse z toho ty grafy vytahnout?? :oops: je mi jasneze mi tu zas kazdy napise,ze si mam udelat masinu s linuxem a nebo pouzit billingo.com ... JInakto vazne nejde?? Proc MT nedela stejne grafy pro QT jako v SQ??
0 x

bugino

Příspěvekod bugino » 12 years ago

Leeonek píše:Kombinace queue tree a simple tree se už probírala a není to moc dobré, navzájem se to ovlivňuje a dělá to různé zmatky. Lepší je použít jen QT nebo SQ.

Myslite, ze aj ked mam na SQ rychlost pre IP UNLIMITED, tak to moze ovplyvnit riadne zadane pravidla v QT?
0 x

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

bugino píše:Myslite, ze aj ked mam na SQ rychlost pre IP UNLIMITED, tak to moze ovplyvnit riadne zadane pravidla v QT?

No pokud to není omezeno tak by asi nemělo, chce to testnout, uděláš QT, zjistíš že to funguje, přídáš SQ a když to pojede s tím že bude chytat SQ i QT ten traffic tak by to mohlo být ok.
0 x

Zpět na „Konfigurace“