Google - jste to vy a ne robot?

Návody a problémy s konfigurací.
sutrus

Re: Google - jste to vy a ne robot?

Příspěvekod sutrus » 3 months ago

Jak máš src-nat a ip adresy nastaveny? Zkoušel, nefunguje nám nic neřekne.
0 x

menicks

Příspěvekod menicks » 3 months ago

Kravina google počítá i s tísícovkou lidí za NATem. Někdo ti tam dělá nepořádek proto ten formulář....
0 x

Viktor Novotný
Moderátor
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 3 months ago

souhlas, 120 useru nic neni ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

danx

Příspěvekod danx » 2 months ago

Bishboun píše:Zdravím,
zkoušel jsem to nastaveni a nefunguje...pořad je vidět jeden vnitřní rozsah co jsem nastavil pod hlasní ip. Má někdo vyzkoušený tohle nastavení aby google viděl jinou veřejku??

mě to funguje :)
0 x

dxtx

Příspěvekod dxtx » 2 months ago

Co máš natavené jako hlavní a sekundární DNS ?
Nemáš náhodou natavené googlovské? 8.8.8.8 a 8.8.4.4 ?
zde většinou bývá problém...
Přenastav DNS záznamy z google na poskytovatele a problém byl se již neměl opakovat
0 x

Pelirob

Příspěvekod Pelirob » 2 months ago

Ale to nemusí být 120 zařízení za jednou veřejkou. Cca 2-3 týdny zpátky se to začalo objevovat náhodně několikrát denně i u zákazníka s veřejkou, který má v DOMÁCÍ síti 16 zařízení. Antivir na počítačích i nb. je aktualizovaný. Do telefonů sice nevidím, ale žádný abnormální odchozí provoz na jeho mikrotiku jsem nenašel. Možná nevím co hledat, možní jsem málo paranoidní. Požadavky na DNS z WANu jsou blokovány.
Poradí někdo zkušenější, co mám hledat za provoz, případně na co se mám zaměřit, abych zjistil proč ho Google otravuje?
0 x

dxtx

Příspěvekod dxtx » 2 months ago

Pelirob píše:Ale to nemusí být 120 zařízení za jednou veřejkou. Cca 2-3 týdny zpátky se to začalo objevovat náhodně několikrát denně i u zákazníka s veřejkou, který má v DOMÁCÍ síti 16 zařízení. Antivir na počítačích i nb. je aktualizovaný. Do telefonů sice nevidím, ale žádný abnormální odchozí provoz na jeho mikrotiku jsem nenašel. Možná nevím co hledat, možní jsem málo paranoidní. Požadavky na DNS z WANu jsou blokovány.
Poradí někdo zkušenější, co mám hledat za provoz, případně na co se mám zaměřit, abych zjistil proč ho Google otravuje?

Zkontroluj si nastavení DNS na routeru jaké máš primární a sekundární DNS ?
případně zda v počítačích nejsou nataveny DNSka na google...
0 x

3com

Příspěvekod 3com » 1 month ago

Zajímavé, že to píše jenom v prohlížeči Google Chrome a některých telefonech. Ve Firefoxu třeba ani jednou.
0 x

puchnar

Příspěvekod puchnar » 1 month ago

Jak říkají kolegové, pro každý rozsah přidáš vlastní src-nat tzn. např.
192.168.0.0/24 action src-nat to address VEREJKA1
192.168.1.0/24 VEREJKA 2
atd....
Funguje to spolehlivě. Pokud budu v rozsahu 1.X vystupuju pod VEREJKA2, pokud pod 0.X tak VEREJKA1 (schválně jsem to teď zkoušel)
Další rešení by mohlo být dynamické veřejky, kdde pro každou elaci byť od jednoho klienta může být použito různých IP, laicky řečeno s IP youtube serveru může klient č.1 komunikovat pod VEREJKA1 zatímco s IP Gmail serveru může komunikovat přes VEREJKA2. Což je opět o správném nastavení src-nat
0 x

3com

Příspěvekod 3com » 1 month ago

Do MK s veřejnou IP se dostal ten Vir MK co ho přehesloval a generoval z něj provoz up i down 1-2Mbity a od té doby Google píše zařízením za touto IP tuto hlášku při vyhledávání. MK byl vyresetován, aktualizován a zabezpečen. Po jaké době tato hláška zmízí? Všude jenom píšou, že Google hlášku přestane zobrazovat až z dané IP nebude registrovat žádny ''neobvyklý'' provoz, ale o žádném čase za jak dlouho nikde ani zmínka....
0 x

Zpět na „Konfigurace“