Konfigurace 2 Nanostation5

Návody a problémy s konfigurací.
MichMlejn
Příspěvky: 1
Registrován: 1 year ago

Konfigurace 2 Nanostation5

Příspěvekod MichMlejn » 1 year ago

Zdravím,
potřebuji pomoci, jelikož nejsem v tomhle oboru moc orientovaný, tak prosím o radu. Nemáme v domě pevné připojení k internetu, proto jsme se dohodli se sousedem, že budeme chytat wifi on něho, tak jsem na základě recenzí pořídil 2x Nanostation5, jenže bohužel nevím jak je nastavit a propojit, případně jiné kroky. Za každou pomoc budu strašně rád.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 301
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 1 year ago

Solidní prodejce ti je nepochybně nastaví, případně nějaká firma, která se tímto zabývá v tvoji lokalitě a dojede přímo na místo instalace (ideálně si to nechat odborně nainstalovat).
0 x


jahpisin
Příspěvky: 239
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod jahpisin » 1 year ago

Jinak zjednodusene, napr.
u souseda nastav rezim AP bridge, zvol nastaveni ip atd, dle site co ti dava souseda router (mimo rozsah co dava dhcp), dale nastav nazev vysilace a zabezpeceni. A hlavne zvolit volny kanal (v site survey uvidis co kde vysila), a vykon stahni co nejmin pokud jste hned vedle sebe
u sebe nastav rezim station bridge, opet zvol stejny rozsah jen jinou ip, zadej stejny nazev site a zabezpeceni ( pripadne volba site survey a uvidis co ti tam vysila)

a pak to uz jen zapoj k sobe do routeru na vstup internetu, wan si nastav bud dhcp, a nebo opet napevno volnou ip dle rozsahu od souseda.
0 x

martasw
Příspěvky: 8
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod martasw » 1 year ago

Zdravím, rád bych navázal na toto téma. Řeším poněkud jiný problém. Cílem je nastavit NSM5 jako P2P rádiový spoj. Nicméně potřebuju na obou koncích tagovat provoz z několika VLAN. Nějak jsem nepochopil nastavení Network bridge. Mohl by mi někdo poradit a vysvětlit jak to vlastně u UBNT funguje?

Cílem je na LAN0 přivádět tagovaně (v řeči Cisco trunk) dvě VLAN, mgmt a data a tyto dvě vlan pak zase dostat tagovaně na druhé straně rádiového spoje na LAN0.

Kde třeba nastavit IP adresu na mgmt? Na bridge nebo na lan? Jak následně provoz vlan tagovat?

Děkuji za rady.
MW
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1087
Registrován: 4 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 1 year ago

Spoj nastav normálně AP a klient. Na obou zapni WDS (Transparent Bridge Mode). Na nastavení network bude "mode: bridge", IP adresu si nastav jakou chceš, zadej si "management VLAN" a hotovo. VLANy by ti měly procházet bezproblémů a spoj by do nich neměl nijak zasahovat.

Buďto si odtaguj management VLANu na switchi před spojem a jednotku nastav klasicky a nebo si v jednotce zadej management VLAN a pošli jí tam normálně trunkem tagovanou.
0 x


Zpět na „Konfigurace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti