Neplatič - místo placení výhružky co stím?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
nitx
Příspěvky: 45
Registrován: 7 years ago

Re: Neplatič - místo placení výhružky co stím?

Příspěvekod nitx » 1 year ago

Databáze? Jméno město.. Nevede se někde?
0 x

fiestak
Příspěvky: 67
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod fiestak » 1 year ago

Díky všem za rady :slight_smile:
Momentálně právě zvažujeme, jestli je to na PČR, protože z našeho pohledu se jedná o krádež zařízení a zajímalo mě, jestli se s tím už někdo setkal..

svestka píše:..my na zařízko na střeše vybíráme hned po ukončení montáže kauci 1500. ... lidi co nemají ani pár set na kauci, prostě z principu nechceme, jen to zavání s problémy do budoucna. s těmahle sockama je pak v budoucnu tolik problémů, že jsou po splatnosti a kdesi cosi, prostě fakt nee, zdraví máme jen jedno


Měli jsme v plánu zrušit pronájmy už delší dobu. Tohle je poslední kapka a už s tím končíme a stahujeme to z webu i letáků. Ta kauce je dobrej nápad, jak říkáš, kdo na to nemá, ať jde jinam. Jen mi nejde do hlavy, že někteří ISP dávají pronájem všem koncákům automaticky a mnohdy zdarma. Možná na vesnici a menším městě, kde se lidi znají, si nikdo nedovolí to šlohnout, ale jinak...

Petr Bačina píše:...RBčko nebo UBNT nejlépe umístit tak, aby bylo na místě přístupném i když je dotyčný "mimo hru". Takže v paneláku neinstalovat za okno nebo na balkon na který není možný přístup. ... Nemáme předplacenou službu, ale máme platbu za aktuální měsíc. Internet za srpen mají čas zaplatit do 20. srpna. 21. se posílá upomínka na mail. Nepřijdou peníze do 31.? ... Důležité je to nenechat dojít daleko a do velkých částek, protože to tě potom nebolí tolik když to odepíšeš jako ztrátu. Každého sice nasere, že uděláš přípojku, strávíš na tom čas, stojí to peníze a pak ti nezaplatí ani jeden měsíc. ... Kolik % neplatičů máte? My 1% ;-)


Umístění RB za okno a balkon se ve městě bohužel nevyhneme :( Ale s platbama to máme stejně - za aktuální měsíc, tzn. kdo nezaplatí do konce měsíce, ten nejede. Proto mě ani tak netlačí ta splátka za net, i tu práci jde nějak skousnout, spíš to zařízení.. Ale jak radíte, pronájmy prostě zrušíme. Neplatičů máme kolem 2%... Ale zdá se mi, že se to zhoršuje, i pozdní platby atd. Osobně nedokážu pochopit někoho, kdo si objedná službu a dopředu ví, že to nebude platit. To je napřesdržku..
0 x

hol
Příspěvky: 797
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 1 year ago

Ja nevim no, zda kvuli 2 lidem ze 100 rusit pronajmy. Je jasny, ze ani ti slusni nechtej platit zarizeni, kdyz v tv vidi reklamy router za korunu a dalsi ISP jim to daji. A mezi nama, kdyz jim to das se zarizenim zdarma na pausalu o 50 drazsi, tak na tom v konecnym dusledku jeste vydelas.

Kde je to na zvazenou, tak to jsou najemnici v soukromych bytech, tam bych se opravdu dat neco zadarmo bal. A pak hnedoobcani, tam je to skoro lozeny, ze to nedopadne dobre. Tam se to da resit bud zalohou a nebo si to proste zacvakaj. Kdyz prachy maji, tak vytahnou dvoulitry a zaplati cokoli, kdyz nemaj, nebudou mit ani na pausal.

Obvykle jsou podezrely ti co na to hrozne chvataj a hotove nemaji ani korunu. Jsou cerste odpojeny od konkurence a maj netovej abstak :)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 314
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 1 year ago

fiestak píše:Jen mi nejde do hlavy, že někteří ISP dávají pronájem všem koncákům automaticky a mnohdy zdarma.

Vyjma velkých ISP typu UPC nebo O2 (kde se točí miliardy) to obvykle bývá sorta tzv. "podbízečů se", kteří si myslí, jak urvou konkurenci klienty a vydělají majlant. Obvykle jdou po čase akorát do kytek, protože to ekonomicky prostě nedají.
0 x

hol
Příspěvky: 797
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 1 year ago

hele to je fakt věcí strategie. Ale je jasný, že část uživatelů preferuje zařízení se koupit a mít nižší paušál a část instalaci za 0 a nemají problém s delší smlouvou a vyšším tarifem. Z naší zkušenosti je to tak 10:1 jakože většina nechce platit za zařízení, zvlášť když je cena 2 litry a více. Běžně dáváme paraboly i na střední vzdálenost a ty už něco stojí. Nějaká magická hranice, co jim až tak neva máme vypozorování je kolem tisícovky. Takže pokud to jde, prodáváme jim alespoň wifi router.
BTW nám to taky vyhovuje, protože když chceme např. zrušit starý APčko a předělat na AC třeba, tak těžko bychom šli za lidma, aby nám dali další 2 litry za novýho klienta, když jim to normálně jede. Tak jim to vyměníme opět zadara za smlouvu na další 2-3 roky a finito. Většinou je to i příjemně potěší :)
Nejsme vůbec velcí, děláme to takhle už asi 6 let a prosperujeme :) Předtím jsme jen prodávali, pak jsme to vymysleli takhle. Nám se to zdá ideální, akorát účetní není úplně happy.
0 x


Zpět na „Právní záležitosti ISP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti