SVJ - žádost o umístění - nesejde se 50% zástupců

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1339
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Re: SVJ - žádost o umístění - nesejde se 50% zástupců

Příspěvekod svestka » 7 months ago

Mohu te tedy poprosit v zajmu vsech "wifinaru" pokud by si nam sem dal pro zajimavost a inspiraci vyzvu jak to zpracovavate a o jake grafy se opirate?


Taky si to necháváme zpracovat od právníků, a levné to není, občas je to na míru, občas podle "mustru". Rád nechám nahlédnout osobně do těchto papírů, třeba někde na konferenci, ale sem to postovat nebudu.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

hocimin1
Příspěvky: 1150
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 7 months ago

My jsme meli stejny problem. Domovnice byla porad proti, rekla, ze kdyz se svola schuze a bude vic jak polovina pritomnych pro tak ze to dovoli. Jednalo se o pripojeni optiky prevesem a roztahani raiseru.

Tak jsme svolali schuzi prislo 7 lidi z 90. 5 jich bylo pro. Donesli jsme souhlas pani domaci. Ta sice prskala, ze tam nebyli vsichni. Na toz jsme ji odpovedeli ze vsichni mohli prijit. Ona nam odvetila ze ti co neprisli to urcite nechteli. My jsme odvetili a jak to muzete vedet treba vsichni ti co neprisli to chteli, ale bohuzel se nemohli dostavit.
Nakonec rekla, mate vic jak polovinu. Me je to jedno chteli to, tak to udelejte.

No a tohle vsechno nam trvalo dohodnout cca rok. Nejvetsi sranda, ze pani potom cca po dalsim roce slozila funkci a vzal to nekdo normalni.
Z principu veci nemuze byt 100 procetni souhlas. Vzdy bude nekdo nesouhlasit. Musi byt vic jak polovina.
0 x

fiestak
Příspěvky: 69
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod fiestak » 7 months ago

Mnohokrát díky všem za vaše postřehy.
Ještě doplním, že na střeše zatím nikdo není, je tam původní stožát na STA a předpokládám i průchod do el. stupaček. Za okno dát nejde, není výhled.
Obvykle nejdeme do baráku, kde nás nikdo nechce, tady mě spíš štve, že lidi by měli zájem, ale kvůli důvěrnici, která asi dostala všimné a dělá nám naschvály, tak to neprojde..
Co jsme konzultovali s právníkem, mělo by to být, jak psal svestka výše, tzn, že součástí každého bytu je i právo využívat společné prostory a třeba právě ten stožár na střeše.. Ale přes vyvlastňování ani jiné spory moc jít nechceme, může se to táhnout roky a s nejistým výsledkem, což se pro pár lidí asi nevyplatí..tím spíš, že důvěrnice nám pak bude dělat naschvály, když třeba na střeše něco odejde..
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 285
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 7 months ago

Ještě existuje špinavější řešení. Vyčkejte na domovní shůzi, zajistěte si právo účasti, třeba jako zástupci některého potenciálního zákazníka a pak to na schůzi vyneste. Dotaz: Kolik jste dostala za to, že blokujete jiné operátory? Má to dva potenciální výsledky - získáte schůzi na svou stranu ( na domovnici může být naštvaných více lidí ) nebo si definitivně zavřete dveře "po dobrém". Mohlo by stačit jen domovnici zmínit výše uvedený postup.
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

hol
Příspěvky: 851
Registrován: 10 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 months ago

víš co, ne každej bere. Lidi maj potřebu bránit stávající stav, který je dlouhodobý, zažitý a bojí se změn. Navíc každý další subjekt je opravdu riziko, že s ním bude problém a bohužel to tak často i je. Tedy pokud nemám jistotu, že je důvěrník podplacen, nevytahoval bych to nikde veřejné. Může to skončit i u soudu takové nařknutí.

Základ by měl být vždy v dohodě. Vše ostatní je různě velká špína a každej by si měl rozmyslet, zda mu to za to stojí. Nám vyhrožuje právníkama a i tím vyvlastněním furt někdo, ale zatím se reálně nikdy nic nestalo ani v "mém" SVJ, ani tam kde poskytujeme. Dokonce vím o případu, kdy musela s anténama dolů i O2, protože se tak SVJ rozhodlo. Tak kdyby to bylo tak jasný, divil bych se, že zrovna oni by to neuměli uhrát přes jejich armádu právníků.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1169
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 7 months ago

A zvláště bych se divil, kdyby "sypalo" UPC jakožto kabelovka. Nemyslím si, že by takové malé sypání bylo v tak velké firmě vůbec možné.
Pokud neděláš přípojku výkopem následovanou slušným rozvodem optiky po domě, pak to není žádné zhodnocení a nemovitost to pouze poškozuje. Domovníci často bývají citliví na střechu (buď je ve špatném stavu nebo je opravená za hromadu peněz), po návštěvě kontroly od hasičů je problém i s lištama na chodbě. Po pár takových operátorech je barák jak cedník.
2 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1339
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 7 months ago

No jistě, nejlepší je vždy dohoda. Na tyhle starší paní domovnice se to musí umět :-D

Nicméně poradím náš postup po dobrém: sepsat krátkou dohodu o spolupráci, kde se ISP zaváže k:
- nepoškodit střechu, a když ano, přizná se k tomu a na své náklady to nechá opravit
- mít uzavřenou pojistku (kvůli té střeše, ...)
- jakýkoliv přístup na střechu hlásit člověku z SVJ, třeba jen pomocí SMS ...
- popsat výstižně způsob uchycení antén, způsob vedení kabelu skrz střechu, vedení v chodbě (lišty, krky, nepoužívané komíny, světlíky, ...)
- vždy po práci po sobě uklidit - zamést chodbu, zapravit prostupy (vypadlá omítka po průrazu apod.)
- zařízení na střeše uzemnit, pokud je stožár uzemněn blbě, opravit a nechat na své náklady udělat revizi
- při práci na střeše nebo v domě, pokud technici objeví jakýkoliv problém (ucpané odtokové díry v plochých střechách, uvolněný stožár, vypadlé střešní tašky, ...), tak ihned hlásit zástupci SVJ. Tedy SVJ má relativně často kontrolu střechy, zda není poškozená apod. Na tohle správci dost slyší.

Dohoda musí být opravdu krátká, přehledná, lidem se nechce přemýšlet, a jakmile je to dlouhý text malým písmem, hned v tom vídí čertovinu.
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Kart
Příspěvky: 260
Registrován: 3 years ago

Příspěvekod Kart » 7 months ago

xan1203 píše:Jakmile je domovník/domovnice, případně někdo z výboru SVJ proti, je to vždycky problém. Máme zkušenost, že ikdyž náš požadavek byl před rokem a půl schválen usnášení schopným davem, kdy bylo 93% pro a zbytek se zdržel hlasování, stále na dané výtahové šachtě technologii nemáme. Při další schůzi SVJ nás pro jistotu "přehlíželi" abychom se nedostali ke slovu do té doby, než dav již usnášení schopným nebyl (byť projednání bylo přislíbeno). Neoficiálně mezi dveřmí nám bylo po roce a půl průtahů sděleno, že ikdychom platili půl milionu měsíčně a členové požadavek opětovně schálili, stejně se na střechu nedostaneme .... Takže přeji hodně štěstí a pevných nervů...... a pokud se vám dotyčnou paní povede přesvědčit, rád si poslechnu jakým způsobem se vám to povedlo.

A pak jste to vyresili jak? Jit o dum dal, ne?
0 x

JirkaK
Příspěvky: 87
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod JirkaK » 7 months ago

Zkus rozvinout myslenku "problém i s lištama na chodbě".
Jasne, chodba je brana jako unikova cesta v pripade pozadu a PVC listy jsou samorzejme problem (dým a jedovaté plyny).
Mate na tohle nekdo reseni? Reseni pro objekty kde neni centralni stoupacka ve zdi a kde Vam majitel nedovoli vedeni zasekat pod omitku.

JK


rsaf píše:A zvláště bych se divil, kdyby "sypalo" UPC jakožto kabelovka. Nemyslím si, že by takové malé sypání bylo v tak velké firmě vůbec možné.
Pokud neděláš přípojku výkopem následovanou slušným rozvodem optiky po domě, pak to není žádné zhodnocení a nemovitost to pouze poškozuje. Domovníci často bývají citliví na střechu (buď je ve špatném stavu nebo je opravená za hromadu peněz), po návštěvě kontroly od hasičů je problém i s lištama na chodbě. Po pár takových operátorech je barák jak cedník.
0 x

dagus
Příspěvky: 1185
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod dagus » 7 months ago

Plechová stoupačka na míru?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1339
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 7 months ago

dagus píše:Plechová stoupačka na míru?


to zas neprojde z estetických důvodů ne? nebo to tak někdo děláte a přetíráte to pak na bílo?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2311
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 6 months ago

Jsou baráky, kde se proste po dobrém nedostanete. Všichni víme, že těhhle chytraků se prostě vždycky pár najde..
Tam pomůže buď diverze na toho, kdo to drží, nebo využít zákon 194/2017 Sb.. Je to nadlouho, ale aspoň je o zábavu postaráno. Při místním šetření za účasti správního orgánu se potom třeba dozvíte, že správcovi (zástupcovi vlastníka) vyhrožuje jeden z vlastníků, nebo že tomu vůbec nerozumí (ten člověk má titul JUDr.) a že je ta agenda na tak male společenství moc složitá. O tom, jak se vedení provede, nakonec orgán státní správy má rozhodout na Váš návrh.
U nás, když to nejde husími krky tak vede lištování 17x17mm, nebo drážka s Mikrotrubičkou. Teď nás zrovna čeká barák s 150 partajema, kde lišty nechtějí. Tak uvídíme :)
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Laibir
Příspěvky: 338
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Laibir » 6 months ago

Také řeším jeden, kde nechtěji lišty. Naštestí od 2. patra už je stoupačka ve zdi. V tom prvním se bude sekat. Ale zajímá mě jak je to legislativně vest s elektrikou zároveň optiku ve stoupačce. Normu ČSN znám, ale v těch stoupačkách samozřejmě dodržet odstup nejde. Jednou to vede vlevo pak vpravo.. znáte to. Také budu muset někde porušit plomby, tak snad k tomu nebude chtít E.On revizi.

Díky
0 x


Zpět na „Právní záležitosti ISP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: hol, svestka a 5 hostů