NÁVŠTĚVA ČESKÉHO TELEKOMUNIKAČNÍHO ÚŘADU

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
ramboxb7

Re: NÁVŠTĚVA ČESKÉHO TELEKOMUNIKAČNÍHO ÚŘADU

Příspěvekod ramboxb7 » 9 months ago

Takže výsledek :-)
Pro nás pozitivní ČTŮ řízení zastavil protože se mu nepodařilo prokázat úmyslné jednání z naší strany "podotýkám že pokud řízení pozastavil" tak jdou náklady na právní zastoupení na nás vrub :(
Ale pokud je pravda na vaší straně nebojte se bojovat !!!

Přeji hezký den
0 x

zubodravec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 9 months ago

Vemte seriove cislo z ciziho zarizeni a projedte RMA sekce prodejcu v CR, je velka pravdepodobnost, ze narazite na prodejce a ten Vam muze zjistit, kdo si zarizeni kupoval. Pripadne nahlaste do CTU kontakt na prodejce s dovetkem, ze je to jeho zarizeni. A ze ho provozoval on. Za pul roku sem napiste co se delo dal, jak kauza pokracuje.

ramboxb7 píše:Takže výsledek :-)
Pro nás pozitivní ČTŮ řízení zastavil protože se mu nepodařilo prokázat úmyslné jednání z naší strany "podotýkám že pokud řízení pozastavil" tak jdou náklady na právní zastoupení na nás vrub :(
Ale pokud je pravda na vaší straně nebojte se bojovat !!!

Přeji hezký den
0 x

Ispič

Příspěvekod Ispič » 9 months ago

Jakým způsobem se řeší kontroly v rámci pásem 17/24Ghz? Má někdo zkušenost?
0 x

Orel005

Příspěvekod Orel005 » 9 months ago

Znamená to, ze kdyz si pronajnu nekde kus střechy, namontuji tam svoje zařízení ale provozovatel bude firma XY, ze za to tedy odpovídá firma XY ? Nebo i majitel zarizeni ? Nebo majitel střechy ? Protože postup CTU podle me je ten, ze zmeri nekde nějakou antenu, zjistí z katastru kdo je vlastnik a kontaktuji vlastníka, ten jim řekne ze to neni jeho ale ze to pronajmul nam a tak CTU kontaktuje nas a my sdělíme ze provozovatelem je firma XY. Skym pak bude vedeni správní řízení ?
0 x
http://www.orelsoft.cz / Jediny ISP s HI-TECH servery bez instalacnich poplatku ve stredni Evrope.
Napriklad: 64 jader, 256 GB ram, 4x600 GB SAS 15k, 1 Gbps pripojeni za 14 000,- Kc / mesicne vc. dph.

Matess

Příspěvekod Matess » 9 months ago

Dostali jsme od ČTÚ pokutu za stejnou kravinu (vlastně v tom seznamu bylo jedno SSID několikrát na různých frekvencích, ale se stejnou MAC). Mrtvý spoj (rb433 s cm9 v modu station) opravdu posílá (asi) beacon k probuzení vysílače. Můžete si toho všimnout ve statusu že po zapnutí wifi se to hned nenaladí kam má, ale postupně prochází všechny frekvence než najde svoje SSID.

Na jednu stranu stačí mrtvé spoje vypnout (prostě disable wlan), ale stejný problém nastane když vám třeba na AP něco odejde a všichni klienti potom posílají beacon s SSID přes všechny frekvence.

Dá se to řešit vytvořeným scan-listem v mikrotiku kde definujete pouze kanály kam to smí a tento scan-list nahrajete na všechno.
2 x

shooter

Příspěvekod shooter » 7 months ago

Zdravíčko
Tak se zase nahlásilo ČTU že chcou seznam všech vysílačů a trochu přitvrdili chcou i anteny vykony atd ale už se neptaj na kabely a další je nějáka možnost od nich měřil EIRP ? mužu pořád vysílat na 5640 s zapnutým DFS ?

Na co si mám dat bacha než se jim prásknu
0 x

pepulis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepulis » 7 months ago

Výkony, anteny apod. chtěli už před pěti lety, to není novinka. Aspoň u mě. Takže jedou druhé / třetí kolo?
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 months ago

shooter píše:Zdravíčko
Tak se zase nahlásilo ČTU že chcou seznam všech vysílačů a trochu přitvrdili chcou i anteny vykony atd ale už se neptaj na kabely a další je nějáka možnost od nich měřil EIRP ? mužu pořád vysílat na 5640 s zapnutým DFS ?

Na co si mám dat bacha než se jim prásknu

Dostal jsem to samé. Co je dobré tam napsat?
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 7 months ago

u nás dost často měníme antény a RB, jak tedy potom postupovat? údaj nemusí za 14 dnů platit....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 months ago

To samozřejmě no. Já jsem to posílal už dost davno a teď je to podrobnější. Hlavně co se týče kanálu tak to by správné mělo být automatika, kde se kanál mění....
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 7 months ago

okoun píše:u nás dost často měníme antény a RB, jak tedy potom postupovat? údaj nemusí za 14 dnů platit....

Údaj je vždy platný ke dni odeslání. Čili to už není tvůj problém.

My jsme dnes dostali pokutu za rušení meteoradaru klientem
0 x

shooter

Příspěvekod shooter » 7 months ago

basty píše:To samozřejmě no. Já jsem to posílal už dost davno a teď je to podrobnější. Hlavně co se týče kanálu tak to by správné mělo být automatika, kde se kanál mění....

Jo to Mám v planu napsat kanal auto dle DFS když už si to vybrečely u výrobců

Dřív jim stačilo GPS ssid mac a freqence

Dolů samo píšu aktuální pouze k dni vypracování dokumentu
0 x

Dalibor Toman

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 months ago

honzam píše:My jsme dnes dostali pokutu za rušení meteoradaru klientem

AP jelo na 5640 nebo jen za skenovani klienta pri hledani AP?
0 x

ianek

Příspěvekod ianek » 7 months ago

S jídlem roste chuť. Napřed souřadnice a ssid a teď půlka A4 údajů . Ani na ty první nemají právní nárok ale všichni jim to vesele dávají.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 7 months ago

Dalibor Toman píše:
honzam píše:My jsme dnes dostali pokutu za rušení meteoradaru klientem

AP jelo na 5640 nebo jen za skenovani klienta pri hledani AP?

AP jelo na 5640. Byl to P2P spoj. Ale rušil to klient který DFS měl zapnuté. Samozřejmě že klient se nevypne, nepřeladí...
0 x

Zpět na „Právní záležitosti ISP“