bezplatné poskytnutí služby

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12376
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: bezplatné poskytnutí služby

Příspěvekod hapi » 1 week ago

neukecá se nic. Před cca 10 lety přišel finančák na kontrolu a jakto že dáváme internet na bodech zdarma. Bla bla bla a každej musí platit. Od tý doby buď neukazujeme zákazníky s cenou 0 nebo na bodech platí 50,- za net.
1 x

mpcz
Příspěvky: 2615
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mpcz » 1 week ago

Zdravím, chlapi v hospodě říkali něco o barterové smlouvě a vzájemné fakturaci. On tobě za 300,- nájem + elektřinu, ty mu za 300,- NET. DPH se na obou stranách vynuluje, (ne že se státu odvede dvakrát, jak výše kdosi píše) nebo vůbec nehraje roli a nemusí se ani řešit cena obvyklá, (protože toto mi připadá pro minibody obvyklé), což bývá mnohdy diskuze typu zelená-zelenkavá = na dlouho. mpcz, 15may2019
1 x

hocimin1
Příspěvky: 1147
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 1 week ago

mpcz píše:Zdravím, chlapi v hospodě říkali něco o barterové smlouvě a vzájemné fakturaci. On tobě za 300,- nájem + elektřinu, ty mu za 300,- NET. DPH se na obou stranách vynuluje, (ne že se státu odvede dvakrát, jak výše kdosi píše) nebo vůbec nehraje roli a nemusí se ani řešit cena obvyklá, (protože toto mi připadá pro minibody obvyklé), což bývá mnohdy diskuze typu zelená-zelenkavá = na dlouho. mpcz, 15may2019


Vynuluje, ale to by museli byt oba platci DPH.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12376
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 week ago

nemyslim si že jeho žena je OSVČ aby mohla fakturovat. Navíc jestli bude fakturovat jenom jemu tak to legální není protože jde o Švarc systém.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1357
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 1 week ago

Zase diskuze.
Pokud bydlím s rodinou, tak služby většinou jsou uzavřeny na jednu osobu v domě, tak jaký pak únik, to by pak musel každý mít smlouvu zvlášť, takže je to úplná blbost.
0 x

Uživatelský avatar
TTcko
Příspěvky: 563
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TTcko » 1 week ago

hapi píše:nemyslim si že jeho žena je OSVČ aby mohla fakturovat. Navíc jestli bude fakturovat jenom jemu tak to legální není protože jde o Švarc systém.


naco fakturovat, zaměstnej jí na dohodu o provedení práce .. :-) a dělá kvality managera .. hlída kvalitu internetu .. a televize :-)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2615
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mpcz » 1 week ago

Reaguji na daňové situace popsané výše, ta vlastní žena tam samozřejmě nepatří. Protějšek nemusí být OSVČ ani plátce DPH a legální fakturu vystavit může. Částka se pak stanoví tak, aby se srovnal schodek daný tím, že jedna strana je plátce a druhá (popř.) není. Udělá se to jednou ročně a žádné papírování s tím není, ani ta smlouva být nemusí. Nepodnikatel takto ani nedosáhne na osvobozený limit, takže nezaplatí nic. mpcz, 15may2019
0 x


Zpět na „Právní záležitosti ISP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host