Kontakt JON - Routery NETIS

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Kontakt JON - Routery NETIS

Příspěvekod Petr Bačina » 3 years ago

Ahoj
Nemáte někdo FUNKČNÍ kontakt na někoho od JON.cz ohledně routerů Netis? Případně jakou máte zkušenost s komunikací s nimi? Zpočátku semnou komunikoval Martin Urbanovský, ale když jsem napsal pár připomínek k chybičkám ve firmware a poslal poptávku na prvních 20ks WF2411ky, tak mi nikdo už 2 týdny není schopný odpovědět.
0 x

jardaV

Příspěvekod jardaV » 3 years ago

čau,
Zkus simon.meduna@jon.cz.. Nedávno nám poslal 2 kusy na testování.
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 3 years ago

Petr Bačina píše:Ahoj
Nemáte někdo FUNKČNÍ kontakt na někoho od JON.cz ohledně routerů Netis? Případně jakou máte zkušenost s komunikací s nimi? Zpočátku semnou komunikoval Martin Urbanovský, ale když jsem napsal pár připomínek k chybičkám ve firmware a poslal poptávku na prvních 20ks WF2411ky, tak mi nikdo už 2 týdny není schopný odpovědět.

Zdravím,
jaké chyby byly odhaleny?
mpcz, 16.03.2015
0 x

montykh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod montykh » 3 years ago

Loni jsem komunikoval s
jan.jirka@jon.cz.
0 x

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 3 years ago

Po zběžném testování jsem narazil na pár "problémů".

1) podivné chování DHCP serveru, respektive zobrazení seznamu klientů DHCP kdy se nezobrazují všichni klienti i když IP dostali
2) S největší pravděpodobností nefunkční regulace vysílacího výkonu. Mezi volbou 100% a 15% není dle "měření" na notebooku a telefonu žádný rozdíl (Wifi analyser a inSSIDer).
3) Diagnostické nástroje: PING zobrazuje pouze celé desítky ms, místo jednotek.
4) Problém s rychlostí uploadu proti Gb switchi HP V1900-8G. Při připojení k routeru přes wifi nebyl problém dostat nastavenou rychlost 25/25Mb. Pokud ale jela komunikace přes switch a LAN porty na routeru, fungoval download normálně, ale upload byl poloviční. Tedy cca 25/10-12Mb

Firmware jsem zkoušel V1.11.25něco, V1.11.27001 a V1.11.29433. Jednalo se o model WF2411. Typ WF2419D jsem ještě neměl čas vyzkoušet.

Podle mně je problém jenom ve firmware. Nekompatibilita se switchem je hotl může stát, ten switch pamatuje ještě Husáka na hradě... Nicméně se mi Netis celkem zamlouvá a dokázal bych si představit, že bychom je nasazovali místo TP-Linků. Konfigurace je vcelku příjemná a provedení není úplně nejhorší. I když je teda vidět, že je to total lowcast :-)
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 3 years ago

Mne to prijde zabugovane jak pes a to pouzivam jenom jako hloupe AP.

Pri zmene kanalu se zapne DHCP server, wtf.
Dale jsem zkousel z nej udelat transparentniho ovisa ale to prakticky neslo a porad vysilal ssid netis. Nakonec se tak kousl, ze nefunguje ani reset.
Pak ty zdroje moc nechapu. Daval jsem je na nekolik instalaci, kde prakticky nefungovaly... V tomhle ohledu myslim ze to bylo zhorsenymi parametry elektriny... TP fungoval bez problemu.

Jeste to testuju, ale jeste abych dokupoval k tomu kramu poradnej zdroj je trochu moc uz.
0 x

mpcz

basty píše:Mne to prijde zabugovane jak pes a to pouzivam jenom jako hloupe AP.

Pri zmene kanalu se zapne DHCP server, wtf.
Dale jsem zkousel z nej udelat transparentniho ovisa ale to prakticky neslo a porad vysilal ssid netis. Nakonec se tak kousl, ze nefunguje ani reset.
Pak ty zdroje moc nechapu. Daval jsem je na nekolik instalaci, kde prakticky nefungovaly... V tomhle ohledu myslim ze to bylo zhorsenymi parametry elektriny... TP fungoval bez problemu.

Jeste to testuju, ale jeste abych dokupoval k tomu kramu poradnej zdroj je trochu moc uz.

Zdravím,
nedej se odstrašit! Používám a spokojenost. Je to nejlepší AP z těch za pár korun. Ty chyby tam jsou, ale v poslední verzi frmw už zůstaly jen ty, se kterými lze v klidu žít. Výrobce je postupně opravuje. Já jsem reklamoval i HW, používám domácí AP u klientů v režimu bridge, RB na střeše dává DHCP všemu v domě. TP-link a další nebyli schopni dodnes bridge nebo bráno na LAN vyřešit! Mám tak lepší přehled a snadno se dostanu na dálku do čehokoliv. Další dobrá věc je propojený adaptér 24V pro AP do POE v LAN, do kterého je připojen "střešní" RB. ZCOMAX to měl standardně i s BRIDGE. Vše je pak napájeno jen jedním adaptérem, ušetří se a taky je lepší přehled. Vypojení adaptéru resetne vše. Poplakal jsem si, že to propojené POE tam není a ejhle, NETIS s POE mám na stole, navíc přidali bonus, což jsem ani nedoufal, napájení do 24 V, což je taky příjemné. To je dost důležité, už se mi párkrát stalo, že panička měnila adaptéry mezi sebou a zapojila 24V do AP. Bylo po něm samozřejmě. Uhradím já, samozřejmě.
Ten výše popisovaný problém se zdrojem jsem nezažil, ale mám jich v síti zatím asi 10 ks, tak to asi ještě nic neznamená.
mpcz, 17/03/2015
0 x

Striker

Příspěvekod Striker » 3 years ago

No za tu dobu co od nich bereme NETIS, tak zatím docela spokojenost ale až s novým firmwarem V1.1.29433.
Předtím jsem měl strašnej problém s wifi bgn.
Na tohle nastavení se klienti prostě odpojovali. Z ničeho nic jim to přestalo jet a pomohl jen restart routeru, nebo prostě počkat tak 10 minut. Při b+g jelo všechno v pohodě. Od novýho firmwaru jsem tenhle problém znovu nezaznamenal.
0 x

divizna

Příspěvekod divizna » 3 years ago

to mpcz: chces rict, ze Netis jede na 24V? To by bylo super, ale jeste jsem to nezkousel...
0 x

mpcz

divizna píše:to mpcz: chces rict, ze Netis jede na 24V? To by bylo super, ale jeste jsem to nezkousel...

Zdravím,
ano, jede, ale jen ten můj. Je to poslední verze HW. Zkontroloval jsem číňanovi maximálku měniče, kondenzátory a další součástky a opravdu je to vše opravené oproti té hrozné 9V verzi. Do prodeje se asi dostane až vydáme (a hlavně někdo další, s vyšší prioritou) souhlasné stanovisko. Už nyní ale NETIS dělá vše, co potřebuji, hlavně ta bridge je perfektní, až na ty drobné SW odchylky, viz výše.
mpcz, 17/03/2015
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 3 years ago

Já nevím, ale když čtu ty bugy co to má :shock: To se vám vážně vyplatí ušetřit 150kč na wifině a pak řešit s klientem problémy že mu to nejede nebo se odpojuje?
Když klientovi dopředu vysvětlím tyto neduhy které levné wifiny mají tak nemá problém 150Kč si připlatit
0 x

mpcz

honzam píše:Já nevím, ale když čtu ty bugy co to má :shock: To se vám vážně vyplatí ušetřit 150kč na wifině a pak řešit s klientem problémy že mu to nejede nebo se odpojuje?
Když klientovi dopředu vysvětlím tyto neduhy které levné wifiny mají tak nemá problém 150Kč si připlatit

Zdravím,
o jakých chybách mluvíš? Nahoře je psáno, že posledním firmware je již odladěno. Těch 150 Kč nehraje vůbec roli, důležité jsou vlastnosti, které potřebuji a spolehlivost. Těch 10 NETISů, které mám v provozu není moc, ale nevím o nich.
mpcz, 17.03.2015
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 3 years ago

hmm, měl sem jeden doma na test a bohužel sem si nevšim jediného problému :-) přepnul sem do bridge, zapnu dhcp klienta, nastavil wifinu a hotovo. Žádný problém.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 3 years ago

Tak já nevím ale zapnutí DHCP při změně kanálu mě přijde jako docela fatální. To samé odpojování od wifi.... atd.
Klient neřeší že za to může jeho wifina. Ty dodáváš službu a tím pádem tobě jde blbě internet...
0 x

MirrLc

Příspěvekod MirrLc » 3 years ago

Nasazeno cca 280 nestisu a na reklamaci za pul roku mam 2kusy. Zatím spokojenost
0 x

Zpět na „Nezařazené“