jak řešíte horko v racku který je na RD

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
hapi

Re: jak řešíte horko v racku který je na RD

Příspěvekod hapi » 3 months ago

arduino snímá otáčky a posílá je jako teploty do lan controlleru. Nejsem schopen udělat za měsíc firmware pro arduino tak aby tam byla aspoň desetina toho co umí lan controller a nechci tomu obětovat čas pro pár kusů.
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 3 months ago

Vysvětlení je jasné. Nicméně řešení s Arduino je určitě lepší. 1/ to, co umí LANcontroller se za měsíc dá udělat taky. S tím, že některé věci se dělat nemusí, protože je tak, jako tak nikdo nepoužívá. 2/ cena třetinová 3/ to nejdůležitější - firmware se dá upravit dle potřeb ISP na míru za pár hodin. Což u těch "továrních" výrobků je největší potíž. Horkotěžko a za dlouho opravují chyby, natož nějaké vylepšení od uživatelů. mpcz, 11jun2019
0 x

hapi

máš na to měsíc, tak dělej. Už se těším, jakou nasadíš cenovku až si to poskládáš na arduinech a budeš chtít zaplatit vývoj firmware. Fakt se na to těšim. Ne, výsledkem není kolonka pro zadání teploty a další 4 kolonky s výčtem otáček. Musí to mít komplet všechno, upgrade firmware na dálku, pořádný GUI, nastavení TCP, SNMP, MQTT, recovery režim pro případ posrání firmware atd...

tak za měsíc
0 x

jirk

Příspěvekod jirk » 3 months ago

Toto mi dal vcera kamarád. Nastavite teplotu kdy to ma zapnout. Treba by se to nekomu hodilo.

https://www.aliexpress.com/item/-/32621866430.html

Vstup 12V vystup 12V na vetrak.
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 3 months ago

Neviem co dačo zložité vyvíjať. Keď toa byť len jednoduché primitívne tak termostat na DIN listu a tam nastaviť teplotu. Daco advanced tak určite lan Controller. Odkedy je verzia v3 není o com. Ma to riadne rozhranie atď... Naco bastlit. Niekde sa takýto lan controller zaplatí po prvom výpadku elektriky kedy mi za hlási problém. Niekde tak po dvoch výjazdoch...ako bonus si tam od sledujem ďalší 10 parametrov., reguláciu vetrania atď.
1 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 3 months ago

hapi píše:
sacnok píše:
hapi píše:powerboxy na střechu klidně i ve více kusech. Posledních 14 dní se teplem všechno sere. Čim novější, tím horší. Poslední poe edge switche tomu totálně nasadili korunu obzvlášť ty 8 portový. Rack v garáži, v racku edge switch (ES-8-150W) a switch vesele ukazuje teplotu 80-85°C. Super výrobek. Jinde podobná věc UBNT 8XP se taky smaží. CRS112poe to samí. Všechno co nemá aspoň svůj větrák se sere.

Ty tu teplotu z ES-8-150W, nebo z UBNT 8XP vyčítáš přes SNMP?

8XP asi teplotu nemá, ten novej jí má přes snmp.

Můžeš prosím napsat jaká je OID pro vyčítání teploty? Děkuji
0 x

pepulis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepulis » 3 months ago

Za predpokladu, ze budu do bedny vhanet vzduch, musim ho nekudy i vyhanet ven. Chci tedy pouzi to, co mam na sklade a to http://dealer.penta.cz/ventilacni-jedno ... 46138.html - je to varianta s jednim ventilatorem uprostred. Do prednich dveri udelam otvor (obdelnik o velikosti jednotky vyse), ventilatorem se bude vzduch vhanet dovnitr. Zaroven oddelam jednu ze zaslepek tak, aby se mohl vzduch dostat i ven. Vse bude opatreno mrizkou s filtrem apod. Co myslite, je to dostacujici reseni, aby se vzduch uvnitr o neco snizil? Popripade mi poradite jinou upravu? Rack je jiz vyuzivany a vrtat do nej za provozu se mi moc nechce (dvirka se daji oddelat, proto resim upravu prave pres ne).... Dekuju.
Naposledy upravil(a) pepulis dne 11 Jun 2019 21:53, celkem upraveno 1 x.
0 x

sacnok

pepulis píše:Za predpokladu, ze budu do bedny vhanet vzduch, musim ho nekudy i vyhanet ven. Chci tedy pouzi to, co mam na sklade a to http://dealer.penta.cz/ventilacni-jedno ... 46138.html - je to varianta s jednim ventilatorem uprostred. Do prednich dveri udelam otvor (obdelnik o velikosti jednotky vyse), ventilatorem se bude vzduch vhanet dovnitr. Zaroven oddelam jednu ze zaslepek tak, aby se mohl vzduch dostat i ven. Vse bude opareno mrizkou s filtrem apod. Co myslite, je to dostacujici reseni, aby se vzduch uvnitr o neco snizil? Popripade mi poradite jinou upravu? Rack je jiz vyuzivany a vrtat do nej za provozu se mi moc nechce (dvirka se daji oddelat, proto resim upravu prave pres ne).... Dekuju.

Odkaz nefunguje, asi to chce přihlášení...

Oprava, padl celý web Penty, asi nejsou připravení na takový nápor uživatelů... :joy:
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-06-11 v 21.39.07.png
Snímek obrazovky 2019-06-11 v 21.39.07.png (54.82 KiB) Zobrazeno 1124 x
0 x

pepulis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepulis » 3 months ago

sacnok píše:
pepulis píše:Za predpokladu, ze budu do bedny vhanet vzduch, musim ho nekudy i vyhanet ven. Chci tedy pouzi to, co mam na sklade a to http://dealer.penta.cz/ventilacni-jedno ... 46138.html - je to varianta s jednim ventilatorem uprostred. Do prednich dveri udelam otvor (obdelnik o velikosti jednotky vyse), ventilatorem se bude vzduch vhanet dovnitr. Zaroven oddelam jednu ze zaslepek tak, aby se mohl vzduch dostat i ven. Vse bude opareno mrizkou s filtrem apod. Co myslite, je to dostacujici reseni, aby se vzduch uvnitr o neco snizil? Popripade mi poradite jinou upravu? Rack je jiz vyuzivany a vrtat do nej za provozu se mi moc nechce (dvirka se daji oddelat, proto resim upravu prave pres ne).... Dekuju.

Oprava, padl celý web Penty, asi nejsou připravení na takový nápor uživatelů... :joy:

Snad uz to jede, aspon ted se to tvari ok. :-)
0 x

sacnok

pepulis píše:
sacnok píše:

Snad uz to jede, aspon ted se to tvari ok. :-)

jj už to jede
0 x

hapi

pepulis píše:Za predpokladu, ze budu do bedny vhanet vzduch, musim ho nekudy i vyhanet ven. Chci tedy pouzi to, co mam na sklade a to http://dealer.penta.cz/ventilacni-jedno ... 46138.html - je to varianta s jednim ventilatorem uprostred. Do prednich dveri udelam otvor (obdelnik o velikosti jednotky vyse), ventilatorem se bude vzduch vhanet dovnitr. Zaroven oddelam jednu ze zaslepek tak, aby se mohl vzduch dostat i ven. Vse bude opatreno mrizkou s filtrem apod. Co myslite, je to dostacujici reseni, aby se vzduch uvnitr o neco snizil? Popripade mi poradite jinou upravu? Rack je jiz vyuzivany a vrtat do nej za provozu se mi moc nechce (dvirka se daji oddelat, proto resim upravu prave pres ne).... Dekuju.

jo proč ne, proč by to nešlo, důležitý je aby se vzduch hejbal. Jenom aby si to pak zavřel, ty mřížky s větrákem jsou poměrně dlouhý.
Naposledy upravil(a) hapi dne 11 Jun 2019 22:10, celkem upraveno 1 x.
1 x

hapi

sacnok píše:
hapi píše:
sacnok píše:
Ty tu teplotu z ES-8-150W, nebo z UBNT 8XP vyčítáš přes SNMP?

1.3.6.1.4.1.4413.1.1.43.1.8.1.5.1.X
0 x

hapi

no, udělal sem pár testů co s tím switchem. Jsou tam dva. Jeden ten 8poe s SFP a druhej 16poe. Oba se pečou. Vytisknul sem si držák na 120mm větrák tak aby se chytil za rackovou lištu a drželo to větrák na boku skříně tak aby to foukalo z boku za switche. Původně byl malej switch na pravé straně a větrák na levé. Na levou nejde větrák dát, neni tam místo. Teplota z toho nejžhavějšího čidla ve switchy se snížila skoro o 10°C za 30 minut, pak tam zůstala a dál neklesla. Dneska jsem přemontoval držící packy switche tak aby byl na levé straně stejně jako větrák kterej teď nemá na výběr a musí foukat rovnou do boku switche asi tak z 1cm. Teplota switche šla dulo o dalších 10°C takže z původních 83°C tam je teď cca 65°C což už je celkem dobrý na to že se pouze profukují komponenty bez výměny vzduchu z venku. Jsou to asi teploty chipů což je dobrý a další dvě teploty šli dolu o cca 10°C což asi budou teploty měničů na 24 a 48V.

Stejně to asi kuchnu a vyřežu díry na ty stega mřížky a bude pokoj. Musim tam ještě dát měření teploty v racku abych vůbec věděl v kolika se to tam koupe. Ještě se nabízí otázka jestli nesundat vrchní kryt u switche. Blbý je že je 230V uvnitř takže teď je to chráněný a pak už nebude ale i to by se dalo řešit.
0 x

sacnok

hapi píše:
sacnok píše:
hapi píše:

1.3.6.1.4.1.4413.1.1.43.1.8.1.5.1.X

Díky
0 x

iTomB

Příspěvekod iTomB » 3 months ago

Na par mistech mame tohle. Spiname s tim ventilator 48V (zakladni napeti v racku).
0 x

Zpět na „Nezařazené“