Tuhnutí spojů Summit

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Ispič

Tuhnutí spojů Summit

Příspěvekod Ispič » 9 months ago

Zdravím, máme na síti asi 12 spojů Summit, různé verze. QAM, Narrow, SDV, BT. Stává se nám, že po čase vytuhne jedna strana spoje, většinou nejdřív management, a po nějaké době spoj přestane přenášet uplně data. Problém se objevil poprvé při přechodu z routované sítě na vlanovou. U routingu si nevybavuju, že by se mi někdy něco takového jako vytuhnutí spoje stalo.
Při postupném přecházení na switche HP1910/1920 se začalo u některých spojů objevovat v grafech chaotické zobrazování některých hodnot. Po zalogování, se spoj například v možnostech nastavení ukazoval frekvence 10, 20, 30 Mhz, a u různých nastavení ukazoval nečitelné znaky. Pokud se spoj restatoval, vždy se nastavení na chvíli opravilo.
Čím více spojů se předělávalo na vlany, tím horší to bylo. Momentálně se nám stává, že několik jednotek (3-4) jsou regulerně nedostupné na ping, data propouští, ale jen čakáme až uplně vytuhnou. Pak se tam musí zajet, vypnout/zapnout, a pak se zase čeká.
Teď už Summit spoje nekupujeme delší dobu, ale stávající jsme chtěli zužitkovat, byť spíše na zálohy apod, ale v tomto stavu je to neúnosné.
Zkoušel jsem i jednotlivé spoje dát do sólo vlan, ale i u těchto se objevují problémy. Můj první předpoklad totiž byl, že když se spojů vidí víc, mají problém. Toto se ale nepotvrdilo.
0 x

iTomB

Příspěvekod iTomB » 9 months ago

Budes mit neco blbe nastavene ...

Mam celou pater na VLANach a nic takoveho nepozoruju ...
Routuju az mikrotiky a i bytovky jedou VLANou az na server.
0 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 9 months ago

Stalo se mi už asi 2x něco podobného. Máme dva summity, každý na jiném bodě. Oba jsou připojené do switchované sítě a pouštíme přes ně trunk. Management rádia je ve VLANě. Stalo se mi, že oba spoje v jeden okamžik přestaly odpovídat na ping i SNMP, bylo to tak několik hodin a pak se oba ve stejný okamžik vzpamatovaly. Když jsem hledal co se děje, prošly mi na jedno z rádií celkem asi 4 pingy, vždy časy kolem 200ms... Na nic jsem nepřišel, data přes to jely, a druhý den ráno bylo vše OK. Restartovat jsem je nestihnul.
Můj odhad je něco jako zaplněná ARP/MAC tabulka...
0 x

KoZLiCeK

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 months ago

Mel jsem kdysi 2 spoje QAM a taky zahadne tuhly a to sem vlany nepouzival.Jeste ze jsem se techto pseudospoju zbavil.
0 x

ef

Příspěvekod ef » 9 months ago

Na síti máme více jak 40 spujů, uni, qam, sdv, btd a žádné takové problémy u plnohodnotných fullduplexních spojů nepozorujeme.
0 x

pgb

Příspěvekod pgb » 9 months ago

přibližně stejný počet spojů, nic se neseká kromě jednoho zájeku BTH, kde vyjel buffer na 100% a následně spoj odmítal přenášed data .... mám poslední dobou hlavně BT17G6, ale i staré altery, qamy, sdv a kromě tohodle se nic nikdy neseklo ..... vetší problémy pozoruji u starých spojů s ethernety (SDV, QAM, ALTER) ... ale nové BT řady umějí konečně sfp + napájení dvoulinkou, takže tam už je po problémech a člověk si sfp vymění sám .... síť routovaná bez vlan + mpls mtu 1560
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 9 months ago

Taky desítky spojů. QAM, alter, SDV, BTD, BTH a nic se neseká. VLAN používáme na spoje ojediněle. Zbytek routovaný
0 x

lyra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 9 months ago

Co se týka starych spoju typu UNI tak tam jsme měli problemy se zaplnění bufferu určitě . A vadily tomu multicasty totálně .Ale od verze QAM jsme již nepocitovali žadny problém.
Že to stare UNI nezvladají nam potvrdil i výrobce, kvuli menší RAM
Máme na síti v prozu 3 spoje QAM sit je swithovana, a jen minimum vlan
U dalších spoju SDV jsme toto také nepoznali
0 x

Fíkus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fíkus » 9 months ago

Ahoj,

máme desítky spojů od UNI až po BTD a žádný problém.
0 x

lyra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 9 months ago

Právě pokud je sít udělana přes VLANy a nebo přes routovaní tak to je v pohodě. My měli jen problem když jsme tam zkoušeli multicasty a hlavni datovy tok- kde šlo všechno .
0 x

Zpět na „Nezařazené“