NOVINKA: SIAE ALFOplus80HDX - 10Gbit full duplex 80GHz pasmo

Bezplatné komerční sdělení, které má souvislost s ISP problematikou / Automatické pročištění vlákna do 30 dnů od posledního příspěvku.
dagus

Re: NOVINKA: SIAE ALFOplus80HDX - 10Gbit full duplex 80GHz pasmo

Příspěvekod dagus » 2 weeks ago

whef píše:Teď právě řeším, jak navýšit páteř, jak jsi spokojený s tím siae ? Já zvažuju 18 Ghz v Xpicu, co dá dva gigabity, a nebo Erik 80 + stávající 18 Ghz kvůli záloze, je to důležitý spoj. Vzdálenost 3 km, což ta 80 Ghz bez výpadku asi nedá a hlavně tam je problém postavit stabilní konstrukci na 80 Ghz. Čekal jsem, že Ceragon bude mít něco nového v 18Ghz, ale zatím to asi nevypadá. Erik s dvěma modemy a ještě special jednotkou to je ještě exotičtější a hlavně draší řešení. :( Případně víte někdo o nějakém dostupném rádiu které umí ideálně v jedné ODU 2x112Mhz ? 18 Ghz cca 2 Gbit ?
dagus píše:
hapi píše:to umí i erik... nicméně to je ve setjným pásmu a ne jiný pásmo jak dagus zjišťuje.

Přesně tak, erik vím ale za čtvrt mega je to moc. Chtěl jsem erika s něčím, ale cena je mimo a zatím 2Gbit siae bude muset stačit. Přeci jen na 6.5km a pokud chci upgrade z 1Gbit na něco víc, tak jedině erik 2gigo za nesmysl protože je to split 2+0 stejně jako by byla Alcoma, takže zbejvá za rozumný peníz max siae 2Gbit(2+0) v jednom rádiu. Ale stačilo by mi 2-5G 80tka s 1Gbit zálohou na l1 v 18GHz. Proto jsem se ptal po tom 1+X.

Ceragon uvedl ip50 myslím v Barceloně do prodeje kolem podzima, ale je to to siae v jejich balení. Siae 18tku nemáme, zatím jen ceragon. Siae mame na 17tky a nemůžu zatím říct špatnýho slova. Je to někdy jako náladová ženská, ale nakonec se povede vše co chci. Managment jednodušší než ceragon a horší než erik. Pokud toho erika umí hapi sehnat za 150-160tis s daní, tak jako super. Já vidím cenovky jiné v řešení 6363x2 +6369 myslím to prostě stojí balík, nebo snad myslí jinej model co umí 2G? Jinak bych bral erika i o 20 dražšího než siae, ale takovou nabídku nevidím. K siae 2G, nasazeno nemám, mám jen reference že to chodí jak má. Pokud se bojíš, nech si to namontovat a servisovat Vancem, já se siae nebojím, jen erik má lepší jméno, tak mu víc věřím
0 x

whef

Příspěvekod whef » 2 weeks ago

Jj díky jo případně nechám, namontovat servisovat vancem, ale stejně mám ze SIAE obavy. Měli jsme problémy i se stávající Alcomomou, ale dali se řešit v rámci SLA celkem rychle. Tyhle spoje prostě moc firem nemá náhradní. Ta varianta 80Ghz se zálohou v 18 Ghz je asi lepší až na ten stožár. :( Nebo rovnou na optiku, ale tohle není jinak špatný site.

dagus píše:
whef píše:Teď právě řeším, jak navýšit páteř, jak jsi spokojený s tím siae ? Já zvažuju 18 Ghz v Xpicu, co dá dva gigabity, a nebo Erik 80 + stávající 18 Ghz kvůli záloze, je to důležitý spoj. Vzdálenost 3 km, což ta 80 Ghz bez výpadku asi nedá a hlavně tam je problém postavit stabilní konstrukci na 80 Ghz. Čekal jsem, že Ceragon bude mít něco nového v 18Ghz, ale zatím to asi nevypadá. Erik s dvěma modemy a ještě special jednotkou to je ještě exotičtější a hlavně draší řešení. :( Případně víte někdo o nějakém dostupném rádiu které umí ideálně v jedné ODU 2x112Mhz ? 18 Ghz cca 2 Gbit ?
dagus píše:Přesně tak, erik vím ale za čtvrt mega je to moc. Chtěl jsem erika s něčím, ale cena je mimo a zatím 2Gbit siae bude muset stačit. Přeci jen na 6.5km a pokud chci upgrade z 1Gbit na něco víc, tak jedině erik 2gigo za nesmysl protože je to split 2+0 stejně jako by byla Alcoma, takže zbejvá za rozumný peníz max siae 2Gbit(2+0) v jednom rádiu. Ale stačilo by mi 2-5G 80tka s 1Gbit zálohou na l1 v 18GHz. Proto jsem se ptal po tom 1+X.

Ceragon uvedl ip50 myslím v Barceloně do prodeje kolem podzima, ale je to to siae v jejich balení. Siae 18tku nemáme, zatím jen ceragon. Siae mame na 17tky a nemůžu zatím říct špatnýho slova. Je to někdy jako náladová ženská, ale nakonec se povede vše co chci. Managment jednodušší než ceragon a horší než erik. Pokud toho erika umí hapi sehnat za 150-160tis s daní, tak jako super. Já vidím cenovky jiné v řešení 6363x2 +6369 myslím to prostě stojí balík, nebo snad myslí jinej model co umí 2G? Jinak bych bral erika i o 20 dražšího než siae, ale takovou nabídku nevidím. K siae 2G, nasazeno nemám, mám jen reference že to chodí jak má. Pokud se bojíš, nech si to namontovat a servisovat Vancem, já se siae nebojím, jen erik má lepší jméno, tak mu víc věřím
0 x

whef

P.S: Koukám na tu čadu IP-50 o té jsem nevěděl, vypadá to zajímavě, ale ještě jsem to u nikoho neviděl v ČR v nabídce a cena bude možná raketa. :) Jinak podle parametrů to má jiný modem než SIAE asi.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 2 weeks ago

dagus píše:Ceragon uvedl ip50 myslím v Barceloně do prodeje kolem podzima, ale je to to siae v jejich balení. Siae 18tku nemáme, zatím jen ceragon. Siae mame na 17tky a nemůžu zatím říct špatnýho slova. Je to někdy jako náladová ženská, ale nakonec se povede vše co chci. Managment jednodušší než ceragon a horší než erik. Pokud toho erika umí hapi sehnat za 150-160tis s daní, tak jako super. Já vidím cenovky jiné v řešení 6363x2 +6369 myslím to prostě stojí balík, nebo snad myslí jinej model co umí 2G? Jinak bych bral erika i o 20 dražšího než siae, ale takovou nabídku nevidím. K siae 2G, nasazeno nemám, mám jen reference že to chodí jak má. Pokud se bojíš, nech si to namontovat a servisovat Vancem, já se siae nebojím, jen erik má lepší jméno, tak mu víc věřím

6352 je levná, proč rovnou chodit do 6363?
0 x

Hatatitla

Příspěvekod Hatatitla » 2 weeks ago

dagus píše:Ceragon uvedl ip50 myslím v Barceloně do prodeje kolem podzima, ale je to to siae v jejich balení. Siae 18tku nemáme, zatím jen ceragon. Siae mame na 17tky a nemůžu zatím říct špatnýho slova. Je to někdy jako náladová ženská, ale nakonec se povede vše co chci. Managment jednodušší než ceragon a horší než erik. Pokud toho erika umí hapi sehnat za 150-160tis s daní, tak jako super. Já vidím cenovky jiné v řešení 6363x2 +6369 myslím to prostě stojí balík, nebo snad myslí jinej model co umí 2G? Jinak bych bral erika i o 20 dražšího než siae, ale takovou nabídku nevidím. K siae 2G, nasazeno nemám, mám jen reference že to chodí jak má. Pokud se bojíš, nech si to namontovat a servisovat Vancem, já se siae nebojím, jen erik má lepší jméno, tak mu víc věřím

Od SIAE máme na sieti 25 spojov = 50 jednotiek , z toho už skapali 2x 11 GHz a 1z 17 GHz vo všetkých prípadoch KO TX
0 x

whef

Za jak dlouho ? Jinak jsem koukal že to AlfoPlus2 nemá stejně 10Gbit sfp+ do nějaký 2,5 Gbit verze nejdu. Ten ceragon asi nemá nově xpic v jedné jednotce. Cena bude asi raketa, ale narozdíl od SIAE byl ceragon takový military přístup jako v celým Izoši. u Siae bych to viděl na takovou Italskou pohodu a kv, ale možná se pletu. Nevím momentálně kdo z opů kromě těch jižních SIAE používá. Jinak cena Eriku 6352 je opravdu lidová, nechápu jak spíš někdo může moc prodávat jiné řešení.

Hatatitla píše:

Od SIAE máme na sieti 25 spojov = 50 jednotiek , z toho už skapali 2x 11 GHz a 1z 17 GHz vo všetkých prípadoch KO TX
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

to je preference výrobce.

Jinak pro ty co chtějí split na jiný frakvenci je nějaký info tady https://www.isp-konference.cz/sites/def ... icsson.pdf a https://www.isp-konference.cz/sites/def ... icsson.pdf

aha ono to asi neni v jedný parabole, tak nevim. 6363 je asi pro split. 6352 asi ne.
Naposledy upravil(a) hapi dne 06 Mar 2019 21:18, celkem upraveno 1 x.
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 2 weeks ago

Siae by som si do 80GHz urcite nekupil, jednoznacne eriksona. Siae je pre nas dobre len kvoli tomu, ze su vseobecne tie radia najlacnejsie zo vsetkych vyrobcov a nejaku "taliansku" konfiguraciu raz za cas prekusnem ale do tej 80tky uz daco lepsie....
0 x

dagus

hapi píše:

Nevěděl jsem že 6352 umí l1 s další jednotkou, ale stejně když potřebuji 2Gbit na 6.5km, tak 80tka to bez zálohy nedá a i 80tka v konfigu 60tky ant 10G port bude 120bez dph a k tomu něco 18tkovýho xpic 55mhz od eriku taky nebude za 70bez dph. Takže cenovkou budu hodně za 200tis bez daně. Pokud nemam erika už na 18tce už teď. A ne nemám, mám alcomy a ceragony, bohužel.
0 x

KoZLiCeK

Příspěvekod KoZLiCeK » 2 weeks ago

dagus píše:
hapi píše:

Nevěděl jsem že 6352 umí l1 s další jednotkou, ale stejně když potřebuji 2Gbit na 6.5km, tak 80tka to bez zálohy nedá a i 80tka v konfigu 60tky ant 10G port bude 120bez dph a k tomu něco 18tkovýho xpic 55mhz od eriku taky nebude za 70bez dph. Takže cenovkou budu hodně za 200tis bez daně. Pokud nemam erika už na 18tce už teď. A ne nemám, mám alcomy a ceragony, bohužel.

Sry ale na 6.5km to neda zadna 80ka.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

to sice jo ale tolik tě vyjde každý řešení ne? Prakticky stále kupuješ dvě pojítka a je jedno od koho.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

KoZLiCeK píše:Sry ale na 6.5km to neda zadna 80ka.

hmm, v tom jednom linku je 5km spoj tak nevim proč by to nedalo 6.5km. I kalkulačka říká že totálně v pohodě s TX power 10 a signálem -37dB takže naprosto v klidu. Na horší časy tam chce jiný pásmo takže opravdu nevidím problém.
0 x

whef

Tak to řešení od Eriku s těma dvoupásmovýma anténa je povedené, vypadá to hezky. Má to jen menší úskalý, antény prý parametrově nejsou moc povedené oproti tomu, když jsou zvlášť. Stojí prý ranec a moc se o nich nevyplatí uvažovat. K tomu to druhé rádio v licenci umí max 500Mbit na 18Ghz co tam jde dát na tu anténu a je FODU.
0 x

dagus

S tou cenou jasný, ale siae 2Gbit nestojí takovou raketu. A pokud se vykašlu na 2Gbit 80tku(není důvod do 2 Giga na 6.5 Km), tak je to best poměr cena/rychlost/dostupnost. Jinak pokud bych chtěl koupit siae a nebylo v kontejneru(předpokládám že ho tam mají), tak bych ho chtěl do kontejneru doplnit. Ale když mají nasazeno desítky spojů, tak ho beztak mají v konťáku. Kdo nemá na podporu typu servisní kontejner, tak ať nepláče. Furt to je levnější, jak držet servisní jednotky od všeho.
0 x

Zpět na „Komerční sdělení“