MIKROTIK představil řadu RB4011

Bezplatné komerční sdělení, které má souvislost s ISP problematikou / Automatické pročištění vlákna do 30 dnů od posledního příspěvku.
rsaf

Re: MIKROTIK představil řadu RB4011

Příspěvekod rsaf » 1 week ago

Vždyť to ničemu nevadí.
Jako ISP tam možná zapojím 10Gbps uplink protože mi přes to poteče "něco málo" přes gigabit a zapojím do toho několik spojů v rozmezí 100Mbps-1Gbps. Rozhodně bych tento drek nedal do místa kde mám 10Gbps uplink a živím jim 10 gigabiových Ericssonů ;-)

Jako SOHO router nejspíše ten 10Gbps nepoužiji, na 1-2 portech budu mít nějakou NASku nebo server, nějaká PCčka, rozhodně ale některé porty obsadím něčím nenáročným (telefony, kamery, tiskárna, TV, další wifi AP) - reálně si neumím představit, že po tom boxu chci víc jak 2Gbps v sumě.
0 x

ppp76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 1 week ago

Vzhledem k MIMO 4x4 myslite ze bude brzo na trhu i neco pro venkovni pouziti s MIMO 4x4 ?
0 x

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 1 week ago

MU-MIMO to ale neumi...
0 x

soooc

Příspěvekod soooc » 1 week ago

basty píše:MU-MIMO to ale neumi...

Což je divné, když to má mít wave2ac
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

basty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 1 week ago

neni to tam nikde psane
0 x

K3NY

Příspěvekod K3NY » 1 week ago

QCA-9984

Kód: Vybrat vše

https://www.qualcomm.com/products/qca9984

podpora pro wave2 tam bude
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 1 week ago

Čipset podporovat může co chce, důležité je, aby to RouterOS dokázal nějak ovládat a používat. Jinak se mi RB4011 líbí, zase vylepšená RB3011. :D Dobré je, že SFP šachta už nesdílí linku s druhým switchem.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Myghael

Jak tak pozoruji obě verze, je kromě plechů do racku něco, co racková verze RB4011iGS+RM má, ale desktop RB4011iGS+5HacQ2HnD nikoliv? Docela si pohrávám s myšlenkou opatřit tu wifi verzi plechy z rackové verze a antény vyvést ze skříňky ven, půlmetrový pigtail by to snad zvládlo, 10G link do switche a wifina by se na lankách hodila. :D
0 x

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 1 week ago

já jen nechápu proč mikrotik nevydá nějakou podobnou 4 anténouvou mrchu jako ale wifi router, aby to stálo do 2K mělo to max 4 porty toto mi nějak trochu postrádá logiku...
žádný jejich wifi router nemá externí antény jen malinké interní
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Myghael

Tak tohle v podstatě je ono, jenom místo pětice gigových ethernetů vyvedli přes switche těch portů 10, podobně jako u RB3011 a RB2011 (tam teda ten jeden switch byl IMHO součást čipsetu). Tahleta RB4011 se třeba mě hodí, zavřu to do racku a antény vyvedu pigtaily ven - jsem teda rád, že uvedli zařízení které odpovídá mému hodně okrajovému použití, ale je fakt, že pro běžného usera kromě řady hAP nemají vlastně nic. Nějaká obdoba hAP ac (RB962) s čipsetem z RB3011/RB4011 by určitě nebyla úplně marná.
0 x

Matess

Příspěvekod Matess » 6 hours ago

co je zajimave ze mam na stole tyto wifi karty

http://www.compexshop.com/product_info. ... cts_id/486

maji stejny chipset a RB912 ani intel marshalltown s x86 ty karty nevidi.
Kdyz je dam do RB800 tak ten vidim nejaky alespon"unknown device".

Kdyz jsem to resil se supportem mikrotiku byl jsem pozadan abych kartu dal do neceho co je "arm based" coz pokud jsem hledal spravne je pouze 4011...
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 5 hours ago

ARM-based je RB1100AHx4, RB3011, CRS3xx, všechny 60 GHz věci a většina ac věcí. Pravda, RB4011 je z té hromádky jediné zařízení, do kterého tu kartu je kam strčit, u RB1100AHx4 sloty jsou, ale jestli pojmou i něco jiného než SSD netuším, spíše ne.
0 x

Fang
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 5 hours ago

Pokud mě mysl nešálí tak sloty v RB1100AHx4 jsou M.2 SATA tudíž do toho nepůjde dát cokoliv co není disk. Pokud by ty sloty byly M.2 PCI-Express tak tam by to mělo jít dát cokoliv s PCI-E sběrnicí (včetně karet, disků apod..).
1 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 5 hours ago

Díky za doplnění. Tedy jediný ARM-based RouterBOARD, do kterého lze vložit nějakou kartu, je RB4011.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 5 hours ago

Myghael píše:Díky za doplnění. Tedy jediný ARM-based RouterBOARD, do kterého lze vložit nějakou kartu, je RB4011.

A ten se neprodává. Takže to byl od nich docela dobrý vtip aby jsi to strčil do něčeho ARM based :)
0 x

Zpět na „Komerční sdělení“