PRODEJ PC Engines ALIX.2D (2LAN/3LAN)

Bezplatná individuální inzerce související tématiky / Automatické pročištění vlákna do 30 dní od posledního příspěvku.
Julian
antispam: Ano

PRODEJ PC Engines ALIX.2D (2LAN/3LAN)

Příspěvekod Julian » 1 month ago

Ahoj,

je mi líto to vyhodit
5x PC Engines ALIX.2D (2LAN/3LAN) dle obrazku (vyjma té CF), 4x včetně boxu, včetně napájecích zdrojů

, v okamžiku stahování to vše fungovalo a nevykazovalo problémy, popravdě měli jsme / máme jich 100 a neodešel jeden jediný

k osobnímu odběru v Praze, nebo PPLkem

dotazy zodpovím
nabídky prosím do SZ

díky

R
Přílohy
alix.jpg
alix.jpg (192.92 KiB) Zobrazeno 1942 x
0 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Nějaké 2D13 - tedy s hodinami zálohovanými baterkou tam nemáš?
0 x

svestka

Příspěvekod svestka » 1 month ago

Mě, nebo spíš kolegovi, by se spíš hodila výměna zkušeností se SW. Co na tom provozujete?
My měníme poslední dobou vše za APU, ale i tak ...
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rsaf

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Voyage linux. Máme na tom (redundantní) OpenVPN od monitorované technologie do datacentra. Máme jich desítky a je to super spolehlivé po HW i SW stránce (neřešil jsem prakticky jediný zásek, vadný HW byl vždy způsoben napájecím zdrojem. Občas se dělá nová lokalita, APU se nám to zatím nahrazovat nechce kvůli servisu (je na to vše vymyšlené, karta se nechá a board přehodí, máme hotové skripty co generují kartu vč. konfiguráků pro danou lokalitu...
0 x

DarkLogic

Příspěvekod DarkLogic » 1 month ago

Mohu potvrdit, že Alixy fakt jedou skvěle a za ty dlouhé roky bez záseku. Provozováno taktéž s Voyage linux. Routovalo nám to traffic ve špičce do 100 Mb/s, což byl strop ethernetových portů, jinak by to asi s přehledem uroutovalo i více. Kdyby to mělo gigabitové porty, asi bychom to ještě pár let spokojeně užívali. Bohužel s fast ethernetem to už nestačí a taky přemýšlím, co dál s tím...je mi líto tyhle věci vyhodit.
0 x

Julian

svestka píše:Mě, nebo spíš kolegovi, by se spíš hodila výměna zkušeností se SW. Co na tom provozujete?

FreeBSD, ze 100ks 0 vadných...., ano přecházíme také na APU, ale ta spolehlivost je prostě skvělá, ideální do průmyslového nasazení.
0 x

Julian

rsaf píše:Nějaké 2D13 - tedy s hodinami zálohovanými baterkou tam nemáš?

Určitě ano, ale my jsme je nerozlišovali, tedy nevím které a kolik.
0 x

Julian

Doplnuji

- pošlu / prodám nejlepší nabídce první lednový týden, nemám tedy představu o ceně, tu tvoří ta nejlepší nabídka
- upřednostňuji ale nad cenou odběry komplet
- nevím kolik stojí doprava tam a tam, ale pošlu případně přes kolegu co má velké objemy zásilek, tedy asi i OK cenu
- nedokáži na to doklad, účetní je přísná, ale nic není levota, dost lidí mě zná
0 x

DarkLogic

Příspěvekod DarkLogic » 1 month ago

svestka píše:Mě, nebo spíš kolegovi, by se spíš hodila výměna zkušeností se SW. Co na tom provozujete?

Za jaké APU?
0 x

Julian

DarkLogic píše:

Za jaké APU?

U nás za ty levnější s Intel LAN
APU.2C4

R
0 x

svestka

Příspěvekod svestka » 4 weeks ago

DarkLogic píše:

Za jaké APU?

Směska. Běží přes to maximálně nižší stovky mega, dělá to jen VLAN, quaggu, občas DHCP když to řídí větší bytovku.
V poslední době ale quagga párkrát spadla (spadly routy), bylo třeba doskákat tam z nejbližšího sajtu a démona ručně restartovat, aby si natáhl zbytek rout od souseda. Začíná mi to vadit :( U vás quagga stabilní? Dlouhodobě? Tím myslím minimálně 6 měsíců.
Nicméně to je SW problém, proti HW nelze říct ani ň.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rsaf

Příspěvekod rsaf » 4 weeks ago

Mám nižší desítky ALIXů, každý má navázané někdy i tři OpenVPN (primární a záložní linka na straně koncentrátoru a záložní GSM linka na straně alixu) vůči koncentrátoru (na koncentrátoru běží 4x openvpn server jako sdílený eth subnet), nad každým propojem běží Quagga, takže těch relací je řádově nějaká stovka. Přenáší se jen malé množství dat (telemetrie), z dnešního pohledu už ten návrh není úplně optimální ale v době vzniku se to takto prostě vymyslelo a celkem to vyhovuje (např. i včetně trvalého monitoringu záložních linek, což jinak není tak jednoduché).
Občas se na tom dělá nějaký upgrade, ale úplně aktuální to není, do internetu je vystavena jen VPN server a ještě na nestandardních portech... Za poslední rok odhadem už 5x nějak zahaprovalo OSPF na koncentrátoru (nic moc jsem neměl čas zjišťovat, žralo to CPU, routy nebyly, po restartu quaggy se to okamžitě zvetilo).
Koncentrátor je Debian, ALIXy Voyage.

V každé lokalitě kde je Alix je většinou ještě switch (Cisco). protože je tam té technologie připojeno více a někde přibyly i kamery. Delší dobu zvažuji, že bych to nahradil nějakým CRS (jedno zařízení místo dvou, vyhovuje mi 24V napájení které často v technologii už je vč. zálohy. Bojím se ale superspolehlivý alix nahradit nějakým drekem.
0 x

Julian

Příspěvekod Julian » 2 weeks ago

svestka píše:
DarkLogic píše:

Za jaké APU?

Směska. Běží přes to maximálně nižší stovky mega, dělá to jen VLAN, quaggu, občas DHCP když to řídí větší bytovku.
V poslední době ale quagga párkrát spadla (spadly routy), bylo třeba doskákat tam z nejbližšího sajtu a démona ručně restartovat, aby si natáhl zbytek rout od souseda. Začíná mi to vadit :( U vás quagga stabilní? Dlouhodobě? Tím myslím minimálně 6 měsíců.
Nicméně to je SW problém, proti HW nelze říct ani ň.

ano 100%, resp _8AN nic nehlásil, ale výpadků bych si všimnul
0 x

mac0112
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 2 weeks ago

Za kolik by byl se třemi Eth v krabičce ?
0 x

sacnok

Příspěvekod sacnok » 1 week ago

Používá někdo Alix jako DNS server?
0 x

Zpět na „Bazar PRODEJ“