Optické vany doporučení.

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
helapc
Příspěvky: 857
Registrován: 7 years ago

Re: Optické vany doporučení.

Příspěvekod helapc » 10 months ago

0 x

Laibir
Příspěvky: 273
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Laibir » 7 months ago

Trochu obnovím toto téma.
Co byste mi doporučili pokud jdu s 96 vlákny do racku. 2x vanu pro 48 SC? Kabel má 8 LT. Říkal jsem si jít do první vany a tam nechat 4 LT a s dalšími 4mi vyjit z vany ven a do další. Nebo to řešíte jinak? Co spojky používáte SC simplex nebo LC duplex (tedy se vejde 2x tolik konektorů).

Díky
0 x

rsaf
Příspěvky: 888
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod rsaf » 7 months ago

Záleží na tom, kolik máš prostoru. Vybral bych nějakou vanu s dostatečnou kapacitou a dal to na SCčka. S LC se špatně pracuje, nesedí číslování na vaně (musíš to dopočítávat...)
Od MICISu třeba:
ORMPV 2U - na instalaci celkem OK, na následné připojování patchcordů spíše horší
ORMPM 3U/144 - na tom se mi trošku nelíbí, že z toho zezadu lezou buffery - pokud ve stejném rozvaděči jsou i aktivní prvky, k nim napájení zezadu, často se do toho leze, není to úplně top
ORSM 4/ORSM 6 - tohle nevychází na počet 96f ale pokud ve stejném racku jsou v plánu další kabely, dají se tyto moduly skládat nad sebe a je to celkem jedno, Opět se mi na tom trošku nelíbí volně vedené buffery, tentokrát ovšem z přední strany.
0 x

Laibir
Příspěvky: 273
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Laibir » 7 months ago

Místa je hodně. O micosu jsem uvažoval. Jen jsem nenašel tyhle výrobky. Tak děkuju za otevření očí. Líbí se mi modulová řada svislá, trochu se bojím uložení bufferů.
Zde i pro ostyatní přikládám odkaz na video s produkty řady ORMP.
https://youtu.be/3APt0Q5pf2U
0 x

Julian
Příspěvky: 219
Registrován: 8 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Julian » 7 months ago

Laibir píše:Trochu obnovím toto téma.
Co byste mi doporučili pokud jdu s 96 vlákny do racku. 2x vanu pro 48 SC? Kabel má 8 LT. Říkal jsem si jít do první vany a tam nechat 4 LT a s dalšími 4mi vyjit z vany ven a do další. Nebo to řešíte jinak? Co spojky používáte SC simplex nebo LC duplex (tedy se vejde 2x tolik konektorů).

Díky


Ahoj, velmi jsem si oblíbil systém IANOS od HuberSuhner.
Máme jak ty 1U (144LC) tak 4U řešení (576LC), umí do toho vše možné (i CWDM / DWDM, jak na vaření, tak na MPO konektory atd...)

R
Přílohy
4U.jpg
4U.jpg (154.31 KiB) Zobrazeno 492 x
1U.jpg
1U.jpg (148.51 KiB) Zobrazeno 492 x
0 x

tarluz
Příspěvky: 9
Registrován: 2 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarluz » 5 months ago

Zkontrolujte prosím toto předběžně ukončené řešení.

http://www.tarluz.com/products/mtpmpo-cassette/
0 x
řešení pomocí optických vláken, MPO / MTP kabelové, SFP/SFP28/QSFP+/QSFP28 transceivery, DAC, AOC


Zpět na „FTTx“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti