Nový stavební zákon - stavby bez povolení a ohlášky

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.

Nový stavební zákon - stavby bez povolení a ohlášky

Příspěvekod kozuch82 » 14 dub 2007 22:51

Jen pro informaci od 1.1.2007 platí nový stavební zákon, který obsahuje pár zajímavých věcí:

§ 103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení:

b) technická infrastruktura a doprovodná technická zařízení pro rozvod vody, energií, tepla, pro zajištění služeb elektronických komunikací, pro odvádění odpadních a dešových vod a větrání, a to

1. nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných a vytyčovacích bodů, a telefonní budky, včetně přípojných komunikačních vedení veřejné komunikační sítě a přípojných energetických vedení, zejména pro veřejné telefonní automaty a jejich stavební úpravy;

2. vedení technického zařízení uvnitř budov a jejich stavební úpravy;

c) stožáry, antény a jiná zařízení, a to

2. antény, včetně jejich nosných konstrukcí a souvisejících elektronických komunikačních zařízení do celkové výšky 15 m;

Přeji příjemné stavění.
kozuch82

Neúplná pravda

Příspěvekod cheatty92 » 20 dub 2007 11:06

:idea: Citace je hezká, akorát kolega zapomněl, že je zapotřebí tzv. územní souhlas, a to je už naprosto jiné kafe. Takže příště prosím uvádět celou pravdu :!:
BTW vážně si myslíte, že si může každý jen tak postavit 15m stožár kde se mu zlíbí na svém popř. cizím pozemku.
Podotýkám, že pracuji v oboru projektování staveb a vím o čem mluvím.
cheatty92

Příspěvekod Bohus » 20 dub 2007 11:49

presne tak jak uvadi kolega vyse. Neni to zadna sranda to vyridit. I k blbymu plotu, kterej ma zaklad par cm je potreba tuna papiru kterej mam plnej stul. Proste novy stavebni zakon neni tak jednoduchy jak ho prezentuji a je to daleko slozitejsi nez jak to bylo u stareho. :(
Bohus

Příspěvekod kozuch82 » 20 dub 2007 17:20

Chtěl jsem jen upozornit na novou legislativu, sám pracuji ve stavebnictví, takže vím, jak to v reálu chodí.
kozuch82

Příspěvekod basty » 21 dub 2007 22:43

a co te presne ten uzemni souhlas? co a jak?
dik
basty

Příspěvekod kozuch82 » 22 dub 2007 01:04

Uzemni souhlas se (velice zjednoduseno) v případě souhlasných vyjadřovaček od správců sítí mění ve stavební ohlášku.
kozuch82

Příspěvekod marvel » 18 črc 2007 01:11

Když už se tady nakousl stavební zákon: Výhledově bych potřeboval "přehodit" UTP přes ulici - z jedné budovy na druhou, ve výšce 4. patra (střechy). Máte někdo zkušenost, co je potřeba za lejstra aby to bylo legální (souhlas majitelů obou nemovitostí by byl)?
marvel

Příspěvekod sub_zero » 21 črc 2007 00:23

marvel píše:Když už se tady nakousl stavební zákon: Výhledově bych potřeboval "přehodit" UTP přes ulici - z jedné budovy na druhou, ve výšce 4. patra (střechy). Máte někdo zkušenost, co je potřeba za lejstra aby to bylo legální (souhlas majitelů obou nemovitostí by byl)?

podle myho, souhlas by stacil..zalezi, jak se na to bude tvarit mesto ci mistni stav.urad. Ja osobne bych uz misto UTP natahnul optiku. Kvuli indukcim, atmosferickymu prepeti apod. Ale na tom Komenskym moc blesky nelitaj, ne? :D
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák
sub_zero

Příspěvekod marvel » 22 črc 2007 00:14

sub_zero píše:
marvel píše:Když už se tady nakousl stavební zákon: Výhledově bych potřeboval "přehodit" UTP přes ulici - z jedné budovy na druhou, ve výšce 4. patra (střechy). Máte někdo zkušenost, co je potřeba za lejstra aby to bylo legální (souhlas majitelů obou nemovitostí by byl)?

podle myho, souhlas by stacil..zalezi, jak se na to bude tvarit mesto ci mistni stav.urad. Ja osobne bych uz misto UTP natahnul optiku. Kvuli indukcim, atmosferickymu prepeti apod. Ale na tom Komenskym moc blesky nelitaj, ne? :D

Mě spíše zajímalo, jestli už toto někdo řešil oficiální cestou (technické záležitosti jsou až druhořadé), podle informací, které mám, tak podle zmíněného nové zákona stačí ohláška, ale nevím, ve stavebnictví se vážně neorientuji :wink:

to sub_zero: vyloženě víš o co a kde jde, že? :lol:
marvel

Příspěvekod sub_zero » 22 črc 2007 21:25

marvel píše:vyloženě víš o co a kde jde, že? :lol:

o tom nepochybuj :)

poptam se zejtra..pisnu
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák
sub_zero

Re: Nový stavební zákon - stavby bez povolení a ohlášky

Příspěvekod D.Ryba » 29 pro 2008 21:05

Dobrý den,
chtěl bych požádat někoho zkušeného, kdo již prošel vším tím papírováním a mohl by sem na fórum napsat co všechno je třeba k výstavbě optické sítě cestou výkopů. Jde mi o konkrétní povolení, nebo formuláře, koho kontaktovat, případně by mě zajímali i všechny možné poplatky, jestli je nezbytné mít projektovou dokumentaci od projektové kanceláře atd. Chtěl bych propojit několik panelových domů na sídlišti a nechci dělat převěsy. Povolení v panelových domech již nebude takový problém, v podstatě souhlas od všech domů mám. Jde mi hlavně o to, že chci kopat mezi paneláky na pozemcích města.

Děkuji předem za jakokoliv reakci.
D.Ryba

Příspěvekod lukas » 23 bře 2009 15:40

D.Ryba píše:Dobrý den,
chtěl bych požádat někoho zkušeného, kdo již prošel vším tím papírováním a mohl by sem na fórum napsat co všechno je třeba k výstavbě optické sítě cestou výkopů. Jde mi o konkrétní povolení, nebo formuláře, koho kontaktovat, případně by mě zajímali i všechny možné poplatky, jestli je nezbytné mít projektovou dokumentaci od projektové kanceláře atd. Chtěl bych propojit několik panelových domů na sídlišti a nechci dělat převěsy. Povolení v panelových domech již nebude takový problém, v podstatě souhlas od všech domů mám. Jde mi hlavně o to, že chci kopat mezi paneláky na pozemcích města.

Děkuji předem za jakokoliv reakci.

To je trosku slozitejsi. Obecne lze rict, ze na neco staci uzemko a na neco potrebujes stavebni povoleni. Co ale z praxe vim, tak vetsinou zalezi na tom, jak jsi schopny se dohodnout s dotcenym vlastnikem - povetsinou mestem. Nekde proste staci papir, kde ti daji souhlas s rozkopanim jejich krasneho kraku a nekde ti budou delat psycha s tim, ze je to stavba, ktera podleha povoleni.

Doporucuji udelat jednu vec - zajdi si za nejakym slusnym projektantem, co stavi baraky. Rekni mu, co chces a on ti to vsechno zajisti. Co si budeme povidat - ti projektanti s tema lidma z uradu chodi na pivo a dobre vedi, jak na ne a hlavne to nejsou firmy s jasnym zamerenim na vykopy. Pro takoveho projektanta je takova akce povetsinou bokovkou, takze podle toho i nasadi cenu.

Nebo druha varianta - kopaci - takove ty firmicky co kopovu vodu, kanaly apod. S tema je taky dobry se domluvit. Zaridi to vsechno a ve finale ti predaji hotove reseni. Nemusis se s tim strestovat.

Pokud to nehodlas delat ve velkem (desitky km v osidlene oblasti), tak to opravdu outsourcuj. Nejlepsi reseni, vim, o cem mluvim.
lukas

Příspěvekod shooter » 01 čer 2009 09:13

Zdravim takže podle stavebního zákona potřebuju na stavbu 9m příhradovýho stožáru na vrcholu kopce jen ohlášení nebo je za potřebí jeste něco ?
shooter

Příspěvekod soooc » 01 čer 2009 09:43

shooter píše:Zdravim takže podle stavebního zákona potřebuju na stavbu 9m příhradovýho stožáru na vrcholu kopce jen ohlášení nebo je za potřebí jeste něco ?

Zalezi, jestli mas telco licenci. Ale pokud tam bude stavet i elektrickou pripojku, tka se stavebnimu pvooleni nevyhnes.
Petr Šlinz
UBNT mám rád!
soooc

Příspěvekod shooter » 01 čer 2009 15:25

ANo osvědčení o telekomunikační činosti mam vystavené eletriku tam tahat nebudu cca 10metru je lyžařsky vlek takže co s tim zatim nic hlasit nebudu max na uřadě obce
shooter

Další

Zpět na FTTx