UFiber - GPON od Ubiquiti

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
svestka
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: UFiber - GPON od Ubiquiti

Příspěvekod svestka » 04 pro 2016 08:04

svestka píše:AC2 se bohužel přestal vyvíjet, přitom těch chyb už tam nezbývalo tolik. Buďme tedy rádi aspoň za něco. Kdyby se ale probral vývoj k životu díky tomuhle, bylo by to super.
28.11.2016 byla vydána final verze AirControl 2.0, tedy opravdu vývoj neustal.
https://community.ubnt.com/t5/airContro ... 0#U1748350

To je skvělá zpráva! Díky za info, už jsem do fora ani moc nekoukal.
Asi tedy má cenu někam psát reporty s chybami nebo návrhy na vylepšení?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

UBNT-Peli

Příspěvekod UBNT-Peli » 04 pro 2016 21:28

svestka píše:To je skvělá zpráva! Díky za info, už jsem do fora ani moc nekoukal.
Asi tedy má cenu někam psát reporty s chybami nebo návrhy na vylepšení?

Jasně. Ideálně rovnou na oficiální forum, nebo založte nové vlákno na tomto fóru a já budu vaše nápady, případně upozornění na chyby tlumočit vývojářům ;)
0 x

helapc

Příspěvekod helapc » 07 pro 2016 15:13

0 x

JirkaK

Příspěvekod JirkaK » 07 pro 2016 21:44

Máte nějaké informace jak to vypadá s vývojem systému pro ISP, který byl avízován před rokem? Případně alespoň nějaké představení funkcionalit.
http://www.lupa.cz/clanky/ubiquiti-netw ... providery/

UBNT-Peli píše:Jasně. Ideálně rovnou na oficiální forum, nebo založte nové vlákno na tomto fóru a já budu vaše nápady, případně upozornění na chyby tlumočit vývojářům ;)
0 x

UBNT-Peli

Příspěvekod UBNT-Peli » 08 pro 2016 23:52

JirkaK píše:Máte nějaké informace jak to vypadá s vývojem systému pro ISP, který byl avízován před rokem? Případně alespoň nějaké představení funkcionalit.
http://www.lupa.cz/clanky/ubiquiti-netw ... providery/

Nějaké informace mám: Jedná se o UCRM a během prosince bude vydána stable verze. Demo můžete zkusit na:
https://ucrm.ubnt.com
0 x

DarkLogic

Příspěvekod DarkLogic » 10 pro 2016 01:28

Nebylo by špatné pro UCRM založit samostatné vlákno.

Mě by k UCRM zajímalo, jestli se plánuje ke stable verzi i česká jazyková lokalizace. Přeci jen, dokud to nebude mluvit jazykem koncového zákazníka, tak to nebude moc použitelné.
1 x

cz_ranger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 13 pro 2016 14:58

Ještě jedna poznámka k managementu - začíná mne poněkud znepokojovat roztříštěnost UBNT managementů - řada Edge nemá nic, unifi je samostatné, unifi video další aplikace, aircontrol na bezdráty a teď další na optiku ? Jednotlivé aplikace jsou fajn a už celkem funkční, ale docela bych uvítal možnost vidět alespoň stav všech zařízení na jednom místě, což v současné chvíli nejde :(
0 x

Myghael

Příspěvekod Myghael » 13 pro 2016 18:38

Tak tak, něco jako "UControl" na alespoň základní přehled o všem UBNT HW na síti by byl dobrý, zvláště pro kombinované optické / bezdrátové sítě co teď jedou na UBNT bezdrátech a půjdou do UFiber, ideálně (pokud nebude obsahovat všechny funkce) nějak propojit s těmi ostatními (aircontrol a podobně).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

UBNT-Peli

Příspěvekod UBNT-Peli » 14 pro 2016 00:40

cz_ranger píše:Ještě jedna poznámka k managementu - začíná mne poněkud znepokojovat roztříštěnost UBNT managementů - řada Edge nemá nic, unifi je samostatné, unifi video další aplikace, aircontrol na bezdráty a teď další na optiku ? Jednotlivé aplikace jsou fajn a už celkem funkční, ale docela bych uvítal možnost vidět alespoň stav všech zařízení na jednom místě, což v současné chvíli nejde :(

Myghael píše:Tak tak, něco jako "UControl" na alespoň základní přehled o všem UBNT HW na síti by byl dobrý, zvláště pro kombinované optické / bezdrátové sítě co teď jedou na UBNT bezdrátech a půjdou do UFiber, ideálně (pokud nebude obsahovat všechny funkce) nějak propojit s těmi ostatními (aircontrol a podobně).

Souhlasím a také se tím zabýváme. Problém je předně v tom, že jednotlivé dohledové systémy byli navrhovány jako řešení pro daný produkt. Ucelené řešení ale bude a to v dohledné době. Bude koncipováno právě na správu celé sítě a tedy i Edge routerů, UFiber apod.
0 x

Kaja

Příspěvekod Kaja » 14 pro 2016 10:11

A je v planu nejake dokumentovane API u tech stavajicich produktu?
Z meho pohledu je treba AirControl podareny produkt, ale jeho komunikace s venkovnim svetem neni dobra.
Napr. emailove upozorneni na prechod z up do down stavu chodi velmi prazvlastne (nekdy s velkou prodlevou, jindy nikdy).
Moznost komunikace pres API a vycteni stavu externim scriptem by byla velmi uzitecna. Nabo napr vkladani zmen.
A predevsim by toto API usnadnilo integraci techto SW do jednoho celku .
0 x

cz_ranger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 14 pro 2016 10:26

U AC2 sice AFAIK API zatím není, ale data jsou uložena v PostgreSQL v celkem čitelné podobě, takže se do toho dá sáhnout.
0 x

UBNT-Peli

Příspěvekod UBNT-Peli » 14 pro 2016 16:08

Popravdě si ani nejsem jist, zda se u AirControl 2 o API v budoucnu uvažuje. Celkově se na to mohu pozeptat, ale jak jsem již psal výše, připravujeme jeden systém, který bude od počátku designovaný na správu celé sítě, a tedy tento by měl dané věci řešit kompletně.
0 x

UBNT-Peli

Příspěvekod UBNT-Peli » 14 pro 2016 16:12

Rád bych Vás touto cestou požádal o vyplnění kratičkého dotazníku, který se týká nasazení konektorů APC vs. UPC. Rádi bychom věděli, jaká je praxe ve využívání těchto konektorů u technologie GPON.

Předně děkuji za spolupráci!

https://goo.gl/forms/k1hwugM2hAej3SFd2
0 x

helapc

Příspěvekod helapc » 14 pro 2016 23:17

Dotazník jsem vyplnil, ale moc smysluplný mi nepřijde. Není zde specifikováno jaký konektor jestli LC, nebo SC. Není zcela zřejmé o který přesně konektor Vám jde. Na OLT, ONT, zákaznické krabičce?
Usoudil jsem, že jde o konektor na ONT. Tam většina výrobců dává UPC takže odpověď u většiny respondentů bude UPC. Jinak všude po trase používáme APC.
0 x

miko

Příspěvekod miko » 20 pro 2016 14:17

Co tak ONT s RF?
Nie kazdy ISP riesi telku cez IPTV, ale cez RF overlay (1550nm).
0 x

Zpět na “FTTx”