Konektory PC versus APC

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
hafieror
Příspěvky: 573
Registrován: 28 říj 2006 16:46

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod hafieror » 27 říj 2012 00:11

midnight_man píše:každy kabel ma maličky štitok...


Tato zkušenost mě zajímá, jak udělat trvanlivé označení kabelů, patchcordů aby to přežilo mě. Co nato používáte.
0 x

Sherlock
Příspěvky: 82
Registrován: 17 srp 2007 23:49
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Sherlock » 27 říj 2012 09:52

midnight_man píše:sherlock, disponujete zváračkou?


Svářečku mám k dispozici, a nějakou stovku svárů i za sebou, ale většinou šlo o 4vlákna, vyjímečně 12vlákna.
Akce, kterou dělám teď, je svým rozsahem ale podstatně větší. Proto se ptám na různé věci, které jsem doposud nepotřeboval řešit.
0 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1173
Registrován: 15 úno 2008 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Radek Úlehla » 27 říj 2012 11:48

Důležité je mít označené porty na vanách a pak popsané porty ve switchy. Označovaní patchcordů je pak TÉMĚŘ zbytečné. Jakékoliv lepící štítky dělají akorát neplechu. Při označování je důležité, aby značkovač nezadrhával, nejlepší varianta je použít ty plastové kroužky, které jsou na patchcordech. Bohužel už nevím u koho jsme je viděl na krámě, ale asi nebude problém to poptat.
0 x
Moje ochota Vám pomoci začíná u konce Vaší anonymity.
ICQ# 343344563 PHONE# 777620513 SKYPE# cybermole007 MAIL ulehla@grapesc.cz

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3120
Registrován: 13 bře 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod midnight_man » 27 říj 2012 12:22

jo ale keď otvoríš taký chodbový nastenny rozvadzač v ktorom je 20 SC spojek...musiš vediet ktora je koho a odkial...Prvý dodavatel patchov pre klientov to dával aj s krúžkami, bohuzial teraz chodia patche bez kruzkov a nikde som to samostatne nevidel...najlepsie by boli širšie a čisté, aby sa na ne dalo napisat nieco.
0 x
Wi-Telecom, s. r. o.
http://www.wi-telecom.sk

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1173
Registrován: 15 úno 2008 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Radek Úlehla » 27 říj 2012 13:57

Mluvil jsem samozřejmě o místě, kde je vana + aktiv, tzn. v CO. Někde na cestě je značení samozřejmě nutností, neboť s tím pak souvisí značení v CO. Zde lze využít toho, že výrobci ve standardní výrobě většinou dodržují barevné značení vláken. Eviduji tak většinou jen barvu bufferu a číslo barvy je interní záležitost. A s tím souvisí i to, že dnes lze koupit pigtaily s 12 barvami, které odpovídají používaným barvám vláken, což velmi usnadní dohledávání zvlášť v plně osazených vanách.
0 x
Moje ochota Vám pomoci začíná u konce Vaší anonymity.
ICQ# 343344563 PHONE# 777620513 SKYPE# cybermole007 MAIL ulehla@grapesc.cz

Laibir
Příspěvky: 180
Registrován: 12 bře 2007 16:01

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Laibir » 29 říj 2016 11:08

Ahoj,
trochu otevřu tohle téma. Potřeboval bych vysvětlit, jestli se řeší to do jakého SFP ten konektor dáváte? To, že musí být spojka APC/APC k sobě kvůli přesnému dosedu 8° chápu, ale je jedno jestli do SFP dám LC APC nebo PC?
Nebo kombinace tohoto? LC UPC a u spojky SC APC?
http://www.ma-fia.cz/produkt/415/patch- ... -9-125-1m/

Díky
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 359
Registrován: 13 lis 2014 18:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Petr Bačina » 29 říj 2016 12:35

Do SFPčka vždy PC (modrá)... pokud teda výrobce neříká, že tam musí být APC.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsinet.cz/ - Horní Slavkov

helapc
Příspěvky: 585
Registrován: 12 dub 2011 17:16

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod helapc » 01 lis 2016 14:00

Souhlasím 99% SFP je označeno jako PC tudíž modrý konektor. Chtělo by to ale to SFP kuchnout mám takový pocit, že laser je umístěn v dutině = světlovod a žádné plochy rovné nebo sikme tam nejsou. Pak by to bylo sumak co tam strčis.
0 x

halamicek
Příspěvky: 183
Registrován: 26 lis 2012 08:12

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod halamicek » 01 lis 2016 17:44

šumák to není, zelený konektor přidá tak 2-3 dB útlum.
0 x
Halamíček Jakub

Uživatelský avatar
Tomáš Mrázek
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2016 18:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Tomáš Mrázek » 18 lis 2016 10:22

U většiny SFP je TX port řešen běžnou ferulí, tedy dochází k fyzickému kontaktu konektorů. Takže APC nebo UPC konektor hraje roli. Důležité je čistit konektory před zapojením i u SFP.
Pro ilustraci přikládám snímky portů z dvouvláknového SFP Formerica. Snímky byly pořízeny mikroskopem EXFO FIP-420B.

TX Port
Obrázek

RX Port
Obrázek
1 x
Tomáš Mrázek
PROFiber Networking CZ s.r.o.
tomas.mrazek@profiber.eu
www.profiber.eu

helapc
Příspěvky: 585
Registrován: 12 dub 2011 17:16

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod helapc » 18 lis 2016 19:32

Děkuji za příspěvek.
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Mrázek
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2016 18:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod Tomáš Mrázek » 19 lis 2016 11:34

Pokud někoho více zajímá problematika inspekce a čištění SFP, doporučuji tohle video:
http://www.exfo.com/library/technical-r ... challenges
(odkaz je přesměrován na BrightTALK)
0 x
Tomáš Mrázek
PROFiber Networking CZ s.r.o.
tomas.mrazek@profiber.eu
www.profiber.eu

BeNeT
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2015 17:27

Re: Konektory PC versus APC

Příspěvekod BeNeT » 30 lis 2016 13:11

Ohledně připojování optických, aktivních prvků různými konektory to bývá někdy celkem nepřehledné.

Většina výrobců na SFP modulech uvádí pouze typ konektoru a ne typ broušení. Z praxe ověřené měřením bych to řekl tak, že pokud není specifikováno jinak, použij konektor PC v jiném případě poslechni výrobce.

Například společnost Huawei na svých ONU požívá i PC i APC a to bez jakéhokoliv označení.Technik prostě musí mít sebou měření a zvolit patch s nižším útlumem :evil:
0 x


Zpět na “FTTx”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: forkman a 1 host